Bulvár

Měl jsem dluhy, teď jsem milionář


Říká se, že čert „kadí“ vždycky na větší hromadu. Něco na tom určitě bude, ale i čert se někdy prostě zaplať Bůh netrefí. Když mi kamarád dával kontakt na muže, který je hrdinou tohoto článku, říkala jsem si, že je to jako z amerického filmu. Všechno dobře dopadlo, a jestli ještě neumřeli… už chybí jen zlatý retrívr…

Je to ale holá realita života. Života člověka, který přišel ke štěstí ve chvíli, kdy ho byl schopen vidět zcela jinde. Takovou nějakou lidskou radost jsem z celého jeho příběhu měla.

Neměl nic než babičku

Pavel vyrostl u babičky, protože jak on říká, máma se o něho starat nemohla. O tátovi od dětství věděl jen tolik, že snad někde existuje. Do školy začal chodit v Karlových Varech. Neučil se špatně, ale ani ne tak dobře, aby mohl jít studovat. Vyučil se kuchařem a ve dvaadvaceti letech se oženil s dívkou, kterou znal již od dětství.

Nikdy nebudu jako tvůj fotr

„Jitka bydlela hned vedle mojí babičky. Její táta alkoholik, máma potom taky. Často u nás spávala, protože u nich doma byl mnohdy v noci takový virvál, že babička tam pokaždé šla a odvedla Jitunu k nám,“ vypráví šestadvacetiletý Pavel, žijící dnes na Kladensku.
„Řekl jsem jí tehdy, že jednou si ji vezmu a budeme se mít dobře. Pamatuji si, že jako kluka mě  hrozně štvalo, že je její táta takový. Říkal jsem jí: Nikdy nebudu jako tvůj fotr. To nám bylo třináct. A vidíte, máme spolu kluka Odráška,“ pokračuje.
Pavel působí vesele. Je to příjemný, hovorný muž. Je abstinent, kuřák.
„Mám pár nešvarů, ale nejsou snad nijak závažný,“ usmívá se.
„Hrozně kouřím, ale nikdy jsem se nenapil. Rybařím, sázím si na fotbal ve Fortuně a lepím letadýlka, to mě moc baví. Žena říká, že jsem dítě, ale říká to s úsměvem, tak myslím, že jí to nevadí,“ řekl.

Hlavně, že jsme všichni v pořádku

„Na pár dobře vsazených zápasů jsem i párkrát vyhrál. Třeba tři stovky, pět stovek, ale jednou i dva tisíce! Tehdy jsme šli na večeři. Ale nikdy jsem nevyhrál žádnou velkou sumu," vzpomíná.
„Na tenhle byt jsme si brali hypotéku. Pak nějaké zařízení na splátky, pračka, lednice, a hodilo to docela slušný balík měsíčně. Když to propočítám teď, kdy je moje paní na mateřské, řeknu vám, zbývala pěkná almužna,“ říká Pavel.
„Pokaždé jsme si na konci měsíce půjčovali od kamarádů a začátkem jsem to zase vracel,“ vysvětluje.
„Nehádali jsme se kvůli penězům. Myslím, že je to i proto, že oba jsme na nedostatek tak trochu zvyklí. Ani jeden z nás toho nikdy moc neměl. Hlavně, že jsme zdraví, že je kluk pořádku a že se máme rádi. To jsou slova Jitky. Je to zlatá holka,“ dodal.

Měl jsem si raději koupit makrelu

„Ten den jsem šel vsadit za stovku, protože jsem bral, a to mi Jitka vždycky dovolila vsadit 3z5. To je taková trochu dražší sázka, ale zase můžete i nějaký zápas nechytit, a ještě vyhrajete. Je to taková moje povýplatová radost," vysvětluje Pavel.
„No a pak jsem si šel koupit cigarety. Opravdu nekecám, jen tak ze srandy jsem vzal tiket na Šťastných 10 a namastil jsem tam čísla. Asi mě pálila ta padesátikoruna v zadní kapse kalhot.
Přísahám, že jsem si říkal, že jsem pako, že bych udělal líp, kdybych si raději koupil uzenou makrelu… tu mám děsně rád,“ vzpomíná s úsměvem Pavel.
„Já ale vsadil nějaká čísla za pajdu a ještě cestou domů jsem si opakoval, jaký  jsem cvok, když si myslím, že by to mohlo vyjít. A vlastně ani nevím, jestli jsem věřil, že to vyjde – možná ani ne,“ dodal.

Brečeli jsme klukovi u postýlky

„Ten den byl od počátku zvláštní. Dnes, když si to připomenu, je to takové celé v mlze. Jako ve snu. Přišel jsem totiž domů a tu makrelu jsem měl v lednici od Jitky. Pak mi řekla, že přišel přeplatek za plyn, poměrně hodně, a nakonec jsem šel s košem a našel jsem u popelnice dvoustovku. Povídám Jitce, hele, my máme dneska nějaký fajnový den, a vytáhl jsem ten tiket. Tehdy jsem si snad poprvé reálně řekl, že třeba vyhrajeme. Žena se smála a víte, co řekla? To fakt nezapomenu  - stovky nejsou miliony, můj milej.
Oba jsme o pár hodin později koukali na ten kus papíru jako pitomí. Nikdo se nehroutil a nikdo nekřičel. Jen jsme tam seděli a zírali na sebe a na ten tiket. Celou noc jsme nespali. Věděli jsme, že jsme vyhráli hodně, ale že je to  17 milionů, to jsme netušili. Možná to šlo spočítat, ale já ani nevěděl jak. Byl jsem jako v mlze. Pak jsme stáli u Ondráškovy postýlky a oba jsme buleli. Chápete to? Místo abychom se smáli….“ vzpomíná.

Člověku to nedá, a tak jsem se Pavla zeptala, jestli si vůbec uvědomuje, že je milionář.
„Jo, teď už jo. I když možná ještě tak nějak ne úplně. Furt mám pocit, že se probudim," reagoval s úsměvem.  

Co s tím budete dělat?

Tak s touhle otázkou Pavel ožil. Poprvé jsem měla pocit, že má vážně radost.
„Víte, já nikdy tolik peněz předtím ani nezahlídl. Vím, že musíme být rozumní, ale přece jen, první, co jsme udělali, bylo, že jsme odjeli s klukem ven. Dostali jsme zálohu na ty peníze a okamžitě vypadli to nějak vstřebat. Byli jsme v Paříži a taky na Francouzské rivieře. Letadlem! Možná to bude vypadat hloupě, ale oba jsme byli nejdál na Slovensku,“ směje se, „tak se nedivte“.

- Rád bych nám teď koupil malý domek – nic honosného, jen na bydlení, aby se Ondra měl prima.
- Chtěl bych krámek s rybářskými potřebami. Je to můj sen.
- Manželka je vyučená zlatnice, tak bych jí chtěl pořídit nějaký podnik, krámek nebo provozovnu.
- A co zbude, dáme na úrok, kdyby se něco přihodilo. Stát se může cokoli.

„Rozhodně chceme oba pracovat. Když si to tak představím, je to takové zadostiučinění,“ zvážněl Pavel.
„Nikdo z nás celý život nic neměl. Jen jeden druhého a babičku. Škoda, že se toho nedožila, to mě vážně mrzí. Stačilo jen pár měsíců. Zahrnul bych ji zlatem, za to, co pro mě udělala…
Jitka to rodičům ani neřekla. Nejsou to žádní fajn lidé, ani na svatbě nám nebyli. Nic jsme od nich přitom nechtěli. Jitce to bylo líto. Jednou tam byla, byli opilí. Teď se neviděli myslím asi dva roky. Malého také neviděli… nevím, nechám to na ní a její rozhodnutí budu respektovat,“ řekl.
„Když se tak nad tím zamyslím, pořád jsem nejšťastnější, že mám Ondru, že mám svoji ženu, a teď je prostě jenom prima, že máme o pár vrásek míň a šanci na život bez jednoho balíčku starostí,“ říká muž závěrem.

Říkejte tomu, jak chcete. Náhoda, řízení osudu, odžitá část karmy díky správnému přístupu k životu a srovnaným prioritám, spravedlnost, nebo prostě jen jedna epizoda jednoho života dvou lidí.
Já tomu říkám vyšší spravedlnost, na kterou nemusel Pavel s Jitkou čekat několik životů. Ovšem zasloužili se o to především oni dva sílou charakteru a láskou.

Ze srdce jim přeji hodně štěstí. A vy?

 

   
29.08.2008 - Společnost - autor: Michaela Kudláčková

Další příspěvky

Komentáře:

 1. [53] Martina59 [*]

  Exekuce 

  superkarma: 0 05.04.2013, 12:18:43
 2. avatar
  [52] V.Nováková [*]

  moc jim to přeju...taky jsem před rokem vyhrála a stálo to za to....

  superkarma: 0 01.09.2008, 15:22:55
 3. [51] KIJARA [*]

  článek mě dostal, moc jim to přeji, vážně jako z pohádky, zvládnou to, myslím, oba...hodně štěstí

  superkarma: 0 31.08.2008, 17:14:06
 4. avatar
  [50] danap [*]

  aspoň někdy to opravdu přijde k člověku....který to potřebuje.....hodně štěstí....

  superkarma: 0 31.08.2008, 13:52:01
 5. [49] terenniberuska [*]

  taky jim upřímně výhru přejí a k tomu hodně štěstí

  superkarma: 0 31.08.2008, 13:05:14
 6. avatar
  [48] shb [*]

  Tak to je sen Moc jim to přeju!!

  superkarma: 0 29.08.2008, 23:50:31
 7. avatar
  [47] lenagirl [*]

  jako s pohádky , hlavně ať jim vydrží štěstí a skromnost hodně dlouho
  foto pravé ? nikdy bych se nenechala fotit aby mě ještě někdo přepadl

  superkarma: 0 29.08.2008, 23:25:19
 8. [46] renčí [*]

  Já jim to přeju, je to jak krásná pohádka, taky by se mi taková líbila

  superkarma: 0 29.08.2008, 21:43:42
 9. [45] janina01 [*]

  mají své plány, tak si myslím, že nezblbnou

  superkarma: 0 29.08.2008, 15:33:13
 10. [44] xenie [*]

  Tak ať si to užijí...jen doufám, že na té fotce nejsou oni, aby se nevyrojilo hejno známých a příbuzných...ti budou mít najednou kamarádů :) btw on jako kuchař v KV by snad mohl najít slušně placenou práci...jen tak na okraj ...

  superkarma: 0 29.08.2008, 15:07:19
 11. avatar
  [43] átéčko [*]

  Já nesázím.

  superkarma: 0 29.08.2008, 14:12:52
 12. avatar
  [42] Eva_CZ [*]

  superkarma: 0 29.08.2008, 14:01:05
 13. avatar
  [41] Dimsy [*]

  Když si koupí domeček,zařídí dva krámky,tak jim zase tolik nezůstane.Jen nechápu,proč se dávají fotit,dokonce i s dítětem.(Jestli to jsou teda oni).Kdybych něco takového vyhrála,mlčela bych a rozhodně svoji šťastnou tvář necpala na internet.

  superkarma: 0 29.08.2008, 13:30:47
 14. avatar
  [40] Solei [*]

  Mně příjde, že ta částka není až tak velká aby si s ní neporadili a hráblo jim z toho. Koupí nebo postaví si dům, vybaví si ho, koupí si auto a pojedou na dovolenou. Zařídí synovi spoření, nebo koupí nějakou investici a prachy jsou fuč.

  superkarma: 0 29.08.2008, 13:24:36
 15. avatar
  [39] ToraToraTora [*]

  ...skoro jako ta o Sněhurce

  superkarma: 0 29.08.2008, 13:04:39
 16. avatar
  [38] micinka.juli [*]

  kareta: taky si myslím, že díky relativnímu nedostatku doteď, s penězi právě zacházet dokážou.
  Je to hezký, tak ať jsou spokojeni a mají se rádi. Taky by mě mrzelo, že se babička nedožila, to byla jejich společná dobrá duše.

  superkarma: 0 29.08.2008, 12:21:56
 17. avatar
  [37] kareta [*]

  Jupíí: jestli to byla připomínka obecně, tak beru, ale tihle mi podle článku připadají rozumní- při zemi. To že jsou vyučení neznamená, že neumí zacházet s penězi Možná líp než VŠ

  superkarma: 0 29.08.2008, 12:10:00
 18. avatar
  [36] Stelinka [*]

  Jdu vsadit.

  superkarma: 0 29.08.2008, 12:06:30
 19. [35] meme [*]

  Teda,to je příběh jako z pohádky!Přeju jim,at si výhru užijí ve zdraví a v rodinné pohodě.

  superkarma: 0 29.08.2008, 11:32:51
 20. [34] Astřička [*]

  Super, že taky jednou vyhrál někdo, kdo nic neměl. To se tak často nestává. Ať si výhru užijí a nezblbnou z toho. Myslet na zadní kolečka!!!!

  superkarma: 0 29.08.2008, 11:26:22
 21. avatar
  [33] Jupíí [*]

  kareta: proč myslíš, že zrovna kyselé hrozny? Člověk, co s penězi neumí zacházet o ně většinou dost brzy přijde.

  superkarma: 0 29.08.2008, 10:57:01
 22. avatar
  [32] paníliška [*]

  Přeju jim to a hlavně ať to dokáží ustát, ať se jim z toho nezamotá hlava.

  superkarma: 0 29.08.2008, 10:25:57
 23. avatar
  [31] gerda [*]

  Někdo to přece vyhrát musí! A je dobře, když vyhraje potřebný a slušní člověk, přeju jim to.

  superkarma: 0 29.08.2008, 10:25:41

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [30] kareta [*]

  Jupíí: kyselé hrozny Zas takovej majlant nevyhráli, s tím si poradí

  superkarma: 0 29.08.2008, 10:23:48
 2. avatar
  [29] OlgaMarie [*]

  Jitulinka: K č. 19: Trafikantka je moc hodná paní, důchodkyně, bývalá pošťanda, která ví, co může pustit a dál ne. Jen mi řekla, že jí znám a je potřebná. Výherkyně přinesla trafikantce nějaký dárek, proto to věděla. V trafikách tyto výhry nevyplácejí. Minulý týden mi sehnala také potřebné, kteří si odvezli nábytek ode mě "do začátku"...2 měsíce jsem dávala inzeráty, ona to sfoukla za den.

  superkarma: 0 29.08.2008, 10:22:22
 3. avatar
  [28] Jupíí [*]

  Anai: S tím čertem je správně, že čert nosí. A je myšleno nejen zlé, ale i dobré, nevím, kde Michaela našla ty exkrementy

  superkarma: 0 29.08.2008, 10:21:58
 4. avatar
  [27] Jupíí [*]

  Já si taky vzpomněla, na všechny ty náhodné milionáře, co potom přišli o práci, rozpadla se jim rodina, dětijim utekli, příbuzní s nimi nemluví a jsou hodně nešťastní.
  Hodně pravdivé přísloví říká - Lehce nabyl, lehce pozbyl.

  superkarma: 0 29.08.2008, 10:20:46
 5. [26] Leidy [*]

  Anai: já taky u toho čtení slzela
  přeji jim to a je fakt dobře že to vyhrál někdo kdo to potřebuje a měl takový život.Zatím si myslím že uvažují dobře jak naložit s penězi.Ať jim to vydrží a přeji hodně zdraví a pevné nervy..

  superkarma: 0 29.08.2008, 10:17:36
 6. avatar
  [25] RenataP [*]

  Anai: protože i tohle megaštěstí má odvrácenou tvář. A lépe se o této tváři mluví těm, kteří se v tom čertově lejně zrovna nekoupají. Kdybych se koupala, tak asi štěstím zářím a nepřemýšlím a ani si nepřipouštím fakt, že mi to třeba může rozbít rodinu či psychické zdraví

  superkarma: 0 29.08.2008, 10:05:43
 7. [24] gentiana [*]

  Anai: Protože život je jaký je a provokuje ke skepticismu tak nějak samospádem.

  superkarma: 0 29.08.2008, 09:51:48
 8. avatar
  [23] Michaela Kudláčková [*]

  Solei: Taky mě ti dva dojali a taky jsem si vsadila .

  superkarma: 0 29.08.2008, 09:51:23
 9. avatar
  [22] Žábina [*]

  Anai: já bych řekla že většina naopak píše že jim to přeje a že je to super, že konečně vyhrál někdo potřebný

  superkarma: 0 29.08.2008, 09:44:49
 10. [21] mindulinka [*]

  Ať si to hlavně sami užijí, moc jim to přeju.

  superkarma: 0 29.08.2008, 09:41:50
 11. [20] Anai [*]

  To je zvláštní, že většinu čtenářek napadly první trošku skeptické reakce, já jsem asi jiná, já skoro zaslzela dojetím a napadlo mi jen, jak je to úžasné, že se ten čert konečně "vykadil jinam, než obvykle a jak moc jim to přeju!!!

  superkarma: 0 29.08.2008, 09:28:27
 12. avatar
  [19] Tulinka [*]

  OlgaMarie:Jak nato ta trafikantka reagovala

  superkarma: 0 29.08.2008, 09:11:46
 13. avatar
  [18] Solei [*]

  OlgaMarie: ten článek mně tak navnadil, že ačkoli jsem v obtížné finanční situaci tak si snad taky půjdu vsadit

  superkarma: 0 29.08.2008, 09:10:54
 14. avatar
  [17] OlgaMarie [*]

  Solei: Největší procento výher je na náhodný tip, který je vygenerován. Je i vyšší pravděpodobnost. Moje trafikantka ukecala paní, která nikdy nevsadila na náhodný tip 1 sloupec za 16,-Kč a paní vyhrála něco přes 100 000,-Kč.

  superkarma: 0 29.08.2008, 09:04:14
 15. avatar
  [16] Solei [*]

  Já chci taky vsadit padesátikorunu a vyhrát na ni 17 mil. To by se mi líbilo, me by stacilo i jenom deset. Vždycky jsem si ale myslela, že aby člověk hrál o větší výhry tak taky musí vsadit víc sázení nerozumím, neumím ani vyplnit tiket.
  Hlavně, že ty peníze někomu pomohly, bylo by škoda kdyby je vyhrál nějaký milionář co je za vodou.

  superkarma: 0 29.08.2008, 08:52:47
 16. avatar
  [15] kareta [*]

  přeju jim hodně štěstí a aby nenaletěli žádnému finančnímu poradci- člověk se má o své peníze starat sám- koupit si nějakou chalupu na horách a pronajímat, nebo cokoliv...hlavně že mají plány a zdravý selský rozum

  superkarma: 0 29.08.2008, 08:44:37
 17. [14] gentiana [*]

  *Kotě*: Přesně. Oni budou příbuzní žebrat,i když si ti dva pořídí jenom ten krámek s rybářskýma potřebama, protože každej podnikatel je ve vatě a koupe se vpenězích.
  Můj otec pár takových vynesl za límec. Doslova. Doporučuju jako vhodnou metodu, už se neobjevili.

  superkarma: 0 29.08.2008, 08:41:31
 18. avatar
  [13] Mánička [*]

  Super, každopádně jim to přeju, jenom bych fakt byla opatrná to takhle vytrubovat do světa - doufám, že ty fotky jsou taky jenom ilustrační. Ať si zajdou k nějakému finančnímu poradci, já osobně bych nezatracovala ani psychologa. Myslím, že to s člověkem udělá divy, když vyhraje tolik peněz.

  superkarma: 0 29.08.2008, 08:32:48
 19. avatar
  [12] Žábina [*]

  přeju jim to
  hlavně ať to neříkají jejím rodičům, to by byl konec

  superkarma: 0 29.08.2008, 08:28:42
 20. avatar
  [11] ŠTÍSTKO [*]

  Konečně vyhrál někdo,kdo to potřebuje!!!taky přeju hodně štěstíčka a at myslej na budoucnost(né hned vše rozházet).Na její rodiče bych se vy la,akorád by chtěli na chlast.

  Já v dubnu k narozkám od přítele dostala sportku-náhodnej tip- a večer jsem nevěřila vlastním očím. Byla tam výhra 22tis.kč .Tak jsme malýmu předělali pokojíček.

  superkarma: 0 29.08.2008, 08:09:53
 21. avatar
  [10] OlgaMarie [*]

  Po přízni řízni?

  superkarma: 0 29.08.2008, 08:06:51
 22. avatar
  [9] Suzanne [*]

  Je mi sympatické, že investují - do bydlení, do podnikání, ještě bych přidala investici do vzdělání. Hlavně ať nikomu nepůjčují, to bývá většinou průser, protože člověk přijde o prachy i o přátele (vlastní zkušenost). Přeju hodně štěstí!!!

  superkarma: 0 29.08.2008, 07:35:29
 23. avatar
  [8] evelyn [*]

  fajn, ze to vyhrali lide, co opravdu potrebovali financni injekci. Snad jim prinesou stesti

  superkarma: 0 29.08.2008, 07:31:17
 24. avatar
  [7] Evikus [*]

  Přeju jim hodně štěstí, ať se odstěhují někam daleko, oba si otevřou ty svoje krámky a jsou spokojeni

  superkarma: 0 29.08.2008, 07:28:56
 25. avatar
  [6] RenataP [*]

  Přesně tak, nejen před příbuznými mlčeti zlato, ale já osobně bych změnila bydliště, třeba i o desítky či stovky kilometrů, prostě zgruntu nový život...
  Tak ať si to užijí hlavně ve zdraví a štěstí

  superkarma: 0 29.08.2008, 07:11:34
 26. avatar
  [5] Dudlajlama [*]

  Pripadaji mi docela v pohode a nezfamfrneni Pokud nezblbnou hned na zacatku, urcite to ustoji. Spis bych se bala tech pribuzenskych kobylek a vselijakych "najednou" kamaradu.

  superkarma: 0 29.08.2008, 03:25:45
 27. [4] Samík97 [*]

  Před příbuznými MLČET jak hrob a vyhnete se škemrání.Sama nevím, jak bych to ustála. Přeji hodně štěstí a vzdělávejte se.Co máte v hlavě,to vám nikdo nemůže vzít, ani daně se za to neplatí.

  superkarma: 0 29.08.2008, 01:26:10
 28. avatar
  [3] *Kotě* [*]

  Meander: jednak aby to ustáli sami, a jednak aby ustáli nájezdy kobylek - příbuzných a známých, kteří se najednou vyrojí v houfech a budou požadovat financování na ten a ten nezbytně nutný projekt

  superkarma: 0 29.08.2008, 01:00:05
 29. avatar
  [2] Meander [*]

  Taky. A hlavně jim přeju, aby to ustáli. Člověk, co je furt socka, většinou z přemíry financí zmagoří. Tak jim přeju, aby nezmagořili. No a kdyby něco z toho vrazili do vzdělání sebe sama, neudělali by chybu

  superkarma: 0 29.08.2008, 00:16:09
 30. avatar
  [1] Vivian [*]

  Zajímalo by mě, co jim ty peníze přinesou... Takovéhle velké výhry nejsou vždycky jenom štěstí.

  superkarma: 0 29.08.2008, 00:10:14

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme