Bulvár

Mel Gibson a Bůh

Vatikán má novou „zbraň“, jak se pokusit přesvědčit mezinárodní politickou scénu, aby nebyla válka. Herec Mel Gibson před týdnem napsal do magazínu deníku New York Times článek, ve kterém odsuzuje případný útok na Irák a zároveň deklaruje, že se obrací na tradiční katolickou víru.
Z protagonisty mnoha akčních filmů se tak stal příznivec Ježíše. Gibson se však nechystá „jen“ modlit v kostele. Slíbil už faráři katolického kostela v Malibu, že zaplatí část jeho rekonstrukce. Spoluprodukovat by měl také film Vatikán II, který dokumentuje poslední Ježíšův půlden. Ve snímku by se mělo hovořit dobovými, dnes již zaniklými jazyky – aramejštinou a latinou. Gibson by měl film i režírovat. Při filmování mu bude pomáhat také rodinný přítel Christopher Noxon, který se živí jako spisovatel. Na snímku se však bude podílet coby grafik (hovoří se o tom, že právě Noxon Gibsona k víře v Boha přesvědčil).
Další Gibsonův přítel, katolik Gary Giuffre, říká, že film by neměl být postaven na plytkém romantickém příběhu, ale na faktech. Tato „věřící parta“ v čele s Gibsonem už nějakou dobu poctivě studuje historické materiály a snaží se film natočit tak, aby co nejvěrněji vypovídal o tehdejší společnosti.
Gibsonův mluvčí odmítl jeho náhlé obrácení se k Bohu komentovat. Tvrdí, že článek nečetl. Hercova úzká rodina však říká, že Mel udělal dobře.
Novináři se však přesto Gibsona zeptali, jestli jeho přesvědčení neplyne pouze ze snahy svůj nový film co nejvíce „provařit“. „Možná to tak je, možná není. Je na každém, aby si udělal úsudek. Já jsem ale vždy mluvil pravdu,“ odpověděl Gibson neurčitě v televizní talkshow Billyho O´Reillyho.
   
10.03.2003 - Společnost - autor: Herta

Komentáře:

 1. avatar
  [13] Ťapina [*]

  danielaU.: Takže když je někdo slavný, tak by měl radši sedět doma a nic neříkat, aby to náhodou nebylo bráno jako reklama a zviditelňování se? To to nemohl prostě myslet dobře? Tahle tendence nevěřit nikomu a ničemu a vidět za vším jenom to nejhorší se mi nelíbí... ... já jsem se asi neměla narodit jako člověk

  superkarma: 0 12.03.2003, 11:30:42
 2. avatar
  [10] mirrea [*]

  Irka:nesrovnávala bych Hitlera a Saddáma -jiné historické podmínky
  Mira: chceš-li argumentovat, nemusíš druhé titulovat zvířecími jmény! To už svědčí o jakosti tvého charakteru

  superkarma: 0 11.03.2003, 18:39:20
 3. avatar
  [5] mirrea [*]

  Milá Irko, vůbec nefandím Saddámovi, ale ty srovnáváš nesrovnatelné.

  superkarma: 0 10.03.2003, 19:03:23
 4. avatar
  [3] mirrea [*]

  Doufám, že v Americe bude víc takových normálních Melů, a nedovolí tomu blbovi začít válku. Četly jste v sobotní MFd článek Umberta Eca Jazyk nejmocnějšího muže planety? To je tedy síla, jen pro ilustraci:" Upřímně řečeno, učitelé jsou jedinou profesí, která učí naše děti" A takový kovboj si hraje na ředitele zeměkoule!

  superkarma: 0 10.03.2003, 16:56:32
 5. avatar
  [1] Kocicka [*]

  Věřím také,
  ale zase znam ty holywoodske hvezdy...:-)
  Snad mluví pravdu

  superkarma: 0 10.03.2003, 12:06:34

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme