Příspěvek, který zaslala k dnešnímu tématu čtenářka Nugyna, vás možná dovede k zamyšlení. Skutečně je dobré pomáhat lidem, kteří ani neumí poděkovat?

Čtenářka Nugyna přispěla k dnešnímu tématu skutečně zajímavou úvahou. Pomáhat lidem, kteří neumí poděkovat, není (podle ní) správné.


Dobrý den přeji všem...

Jako jedno velikánské mínus vánoc je, že lidé jsou o vánocích takoví na měkko. A to není vůbec dobré, protože vychcánci toho hned využijí. Například já jsem jeden z těch měkoušů. Po celý rok se snažím občas udělat dobrý skutek. Pomoct někomu na ulici, když vidím, že je dotyčný bezradný a nemůže vstát, pomohu mu vstát. Nebo zajdu do útulku a nakoupim aspon pytel žrádla... mě to dělá radost, že dělám něco pro někoho. Nemohu si toho moc dovolit, tak se snažím aspoň pomáhat jak nejlépe umim. Pro mě to je balzám na duši. Ale nesmí toho dotyčný využíva! S čím jsem přestala pomáhat je, že jsem přestala být jako hotel pro ty, co nemají zrovna kam jít. Samozřejmě ne pro cizý, ale pro známé. Ale tohle období je už bohudík za mnou... Pomáhala jsem lidem, kteří neuměli ani poděkovat. Ale už jsem se naučila říct ne s čistou duší.. No abych se dostrala k tomu, o čem jsem chtěla psát... Minulý týden jsem šla nakupovat do supermarketu a před vchodem zase vybírali na nějaké dobročinné akce. Nemám ráda tyhle lidi, co nabízejí magnetky, plyšáky, časopisy.... O vánocích jich je víc, než obvykle. Ale zrovna jsem si řekla, že se zastavím a nebudu dělat slepou. Tak jsem se zastavila a zeptala se oč jde. Sbíralo se na útulek jménem Rita. Z televize znám, že by dotyční lidé, co sbírají peníze, měli mít identifikační kartu. Tu paní neměla na klopě, tak jsem jí poprosila, zda by mi jí ukázala. Vyndala jí z kapsy a omluvila se, že na ní zapoměla. Měla jsem poslechnout můj instinkt a nezakupovat u ní nic. Nakonec jsem tedy koupila plyšáka za 50kč s dobrým pocitem, že pomůžu v útulku starým pejskům. Až do dnešního dne jsem ten pocit měla....teď jsem se zrovna koukla na „soukromá dramata“ a tam se o tomto útulku bavili. Nějaký podnikatel si vydělává takhlen pěkně!!! Z takových lidí je mi zle. Poznala jsem i plyšáka, kterého jsem zakoupila. Je mi smutno a i blitno z těchto vychcánků. Lidé už přestávají věřit v dobro a já se jim ani nedivím, protože je víc a víc lidí toužících po mamonu. Jsem strašně naivní, neboť pořád slepě věřím na spravedlnost. A dokud takoví lidé jako já budou..budou se vyžírkové zlepšovat v taktice. Takže ode dneška jakmile uvidím zase někoho u supermarketu s košíčkem, abych přispěla,řeknu jim, aby mi dali adresu na to místo a raději si zajedu a pomohu na místě osobně. Nebo mám druhou možnost..dělat slepou a hluchou.

Přeji pěkný den,
Nugyna

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 21. 12. 2011: Negativa Vánoc

  • Co vás štve na Vánocích?

Prostá otázka, na kterou by se dalo jistě odpovědět jen jednou prostou větou. Ale chcete-li mít šanci k získání jednoho odporně zeleného dárku od AVONU (schválně vám neprozradím, co to je), tak mi napište příspěvek dlouhý alespoň jako tento odstavec. Pošlete ho na redakční e-mail uvedený níže a pamatujte, že pokud toužíte po jeho uveřejnění, měl by přistát v redakční e-mailové schránce nejpozději 21. 12. 2011 v 15.00 hodin odpoledne.

Dnes máte také poslední možnost sbírat body do naší Šťastné vánoční soutěže o ceny v hodnotě 30.000 korun. Proto jsem se rozhodl, že k odporně zelenému dárku od AVONU rozdám ještě 2.540 prémiových bodů mezi dnešní přispěvatelky. Kolika přispěvatelkám je rozdám, to se rozhodnu v průběhu dne, podle kvality a zajímavosti příspěvků.

  • Šťastná vánoční soutěž: MVS 2011

avon

Reklama