medová vánoční tabule

Když píši první ze série vánočních článků, venku je šero, prší a počasí je typicky podzimní. Bez mučení se přiznávám, že mi to nevadí. Nemám ráda sníh. Ale mám ráda Vánoce. Miluji adventní přípravy, oblékání domu do vánočního kabátku, pečení cukroví, nakupování a balení dárku. Jsem divná? Nebo to máte stejně?

Loňské vánoční cukroví jsem pojala tradičně - linecké, vanilkové rohlíčky, perníčky. Však to všichni znáte. Letos jsem chtěla pojmout sladkou vánoční tabuli jinak. Moderně, lehce, zajímavě, vtipně. Nastartovaly mě fotky na zahraničním blogu, kde byly tipy na zajímavě laděnou slavnostní výzdobu. Stůl, který byl sladěný do krémové barvy, byl můj favorit. A tehdy přišel ten nápad. Proč nesladit barevně i vánoční tabuli?

Od myšlenky k realizaci nápadu byl jen malý krůček. Chystali jsme se na nedělní návštěvu ke kamarádům, a tak jsem se pustila do „vánočního“ pečení. První týden, první nápad, první barva. Medová. Medová je i chuť, vůně skořice a švestek. Další barva, kterou pro vás připravuji, bude hnědo-černo-bílá, červeno-bílá a krémová. Možná přidám bonus - pastelovou.

Zvu vás tedy k vánočnímu experimentu

Nechejte letos odpočívat recepty na linecké po babičce a pojďte péct s námi. Dnešní medová tabule vám zabere pár hodin práce. Odpadají složité přípravy několik týdnů předem, skladování hotového cukroví a ujídání rodinou. I když, cukroví, které ujídáme před svátky, bývá nejlepší. Během svátečních dnů už tolik nebaví.

Na medovém stole najdete tyto pochoutky...

♥ zázvorky
♥ skořicové cupcakes
♥ ovocný chlebíček se švestkami a ořechy
♥ koláč s mákem a švestkami

Netradiční? Ale andělsky jemné, voňavé a cukrové. Tento týden vám postupně odhalím recepty na všechny vánoční dobroty z medové tabule a na závěr vás čeká jeden bonusový...

Krásné vánoční přípravy přeje elly.

Reklama