Už od dob antiky se med používal nejen jako sladidlo, ale také jako lék  a známé byly i jeho zkrášlující účinky. Už tehdy si lidé považovali  magických účinků medu, především jeho schopnosti mírnit některé zdravotní potíže. U nás se od pradávna přidával do medových likérů. Šlo o čistě přírodní produkty, vyráběné podle speciálních receptur. Vznikaly za studena z lesního medu, bylinného macerátu a lihu. Zpočátku se připravovaly především během svátků jako jsou Vánoce nebo Velikonoce, poté celoročně hlavně díky svým léčivým a povzbuzujícím účinkům.

Na starou recepturu přípravy nyní navazuje nejstarší likérka u nás Palírna U Zeleného stromu, která letos slaví 496 let a při této příležitosti představuje další novinku proslulé značky Hanácká, Medovák z tuzemska.

NOVINKA!                                  

Medovák z tuzemska  

Medovákvás dostane už při samotném otevření lahve. Zahalí vás neodolatelným rumovým aroma v kombinaci s medem a osvěžujícím citronem.

Medovák z tuzemska je lahodnou kombinací tuzemáku  s medem.  Vzniká za studena rozpouštěním přírodního medu s bylinnými maceráty v alkoholu. Na samém konci se pak přidává citrónová šťáva coby šťavnatá tečka. Svoji charakteristickou vyváženou chuť a typickou barvu získává Medovák pozvolným dozráváním v lahvích. Jeho charakteristické zbarvení zvýrazňuje přidaný karamel, který se jemně dokresluje lahodné aroma Medováku.

Medovák z tuzemskaje ideálním přípitkem na zahřání. Příjemně ozvláštní šálek čaje, lehce z něho připravíte lahodný grog a je vhodný také do cukroví.

Medovák z tuzemska vyrábí Granette&Starorežná Distilleries v nejstarší Palírně U Zeleného stromu podle starých osvědčených receptur. Poznáte ho podle typického aroma, syté barvy a lahve s originálním embosem Moravian Original Spirits. Prodává se v 0,5  litrových lahvích  za 149 Kč.

Čaj Medovák s ovocem

Med50 g sušených švestek, 30 g rozinek,50 g suš. meruněk, 50 g ořechů nebo mandlí, 50 g fíků, 1 litr Medováku, horký čaj, cukr podle chuti a plátky citrónu. Sušené ovoce a ořechy nakrájíme na kostičky, dáme do zavařovací sklenice a zalijeme Medovákem. Necháme několik dní uležet. Zaléváme horkým čajem a zdobíme plátky citrónů nebo pomerančů.

Více najdete na www.gsd.cz  a na facebooku.

Reklama