Anatomický více polohový polštář Genius je patentem značky Medical Comfort. Byl vyvinut ve spolupráci s lékaři a designérem Mikem Carlem Greenem tak, aby poskytoval maximální pohodlí pro všechny typy spáčů. Polštář je variabilní téměř bez omezení a v každé poloze poskytuje dokonalé pohodlí pro vaši krční páteř a ramenní klouby. Dva tunely napříč polštářem a podélná prohlubeň poskytují neomezené možnosti pro polohování rukou během spánku, a ruce přitom zůstávají volné, bez zbytečného přetížení. Nedochází k narušení volného průtoku krve, svaly jsou naprosto uvolněné, a polštář tak pomáhá po celou noc a ve všech polohách předcházet ztuhlosti paží, jejich mravenčení a znecitlivění. Polštář je také dostatečně pevný a díky tomu udržuje v jakékoli spánkové pozici hlavu ve správné poloze, což zabraňuje nežádoucím projevům spánkových poruch, jako jsou chrápání nebo přerušení dechu. Polštář Genius je obzvlášť vhodný pro lidi, kteří spí rádi s rukama pod hlavou, nebo pro spáče na boku a břichu.

polštář

Polštář Genius je určen pro:

 • pro všechny typy spáčů - vhodné zejména pro spáče na boku a břichu
 • pro lidi, kteří spí rádi s rukama pod hlavou
 • pro neklidné spáče
 • lidi trpící spánkovými poruchami, jako je chrápání nebo přerušení dechu při spánku
 • lidi trpící bolestmi krční a hrudní páteře a s tím souvisejícími zdravotními problémy, jako jsou migréna, tinnitus a další
 • sportovce, kteří mají uvolněné nebo bolestivé ramenní klouby

Polštář Genius pomáhá:

 • zabránit ztuhlosti, mravenčení a znecitlivění paží a ramen
 • udržet hlavu v rovině v jakékoli spánkové poloze
 • předcházet chrápání, přerušení dechu při spánku, skřípání zubů a dalším spánkovým poruchám
 • omezit převalování a neklidné spaní
 • zabránit nepřirozenému propadnutí hlavy ke spodnímu rameni při spánku na boku
 • předcházet migrénám, tinnitu a dalším obtížím souvisejícím se ztuhlou krční páteří
 • rozložit tělesnou hmotnost a uvolnit svaly podél celé páteře, zvláště pak v oblasti horní poloviny těla
 • předcházet otlakům ramen při spánku na boku
 • omezit křeče krční páteře při delším spánku na břiše

Doktor Sleeper radí:

 • Polštář Genius je účinnou prevencí problémů s krční páteří a spánkových poruch

Nepřirozené propady hlavy ke spodnímu rameni při spánku na boku mají často za následek ztuhlost a bolesti krku a také narušení krevního oběhu. Anatomický tvar polštáře Genius udržuje hlavu za všech okolností ve správné poloze, a tudíž nedochází k přetěžování krční
páteře a zmíněným potížím.

Polštář Genius díky svému tvaru efektivně předchází zablokování krční a hrudní páteře, vedoucímu často k migréně, křečím trapézového svalu, bolestem hlavy, tinnitu aj.

Neomezená možnost polohování horních končetin při používání polštáře Genius zabraňuje ztuhlosti paží, jejich brnění, vedoucímu často až k znecitlivění.

Doporučuji polštář Genius používat také při nežádoucích spánkových poruchách spjatých s dýcháním, jako je chrápání a apnoe (přerušení dechu při spánku). Správná poloha hlavy zajišťuje uvolněnost dýchacích cest.

Celkové uvolnění hlavy a krku eliminuje i skřípání zubů, jež může být způsobeno svalovým napětím v oblasti hlavy.

 • Pomáhá předcházet otlakům, mravenčení a znecitlivění paží a ramen

Polštář Genius byl vyvinut speciálně tak, aby umožňoval neomezené polohování paží během spánku. Je vhodný zejména pro lidi, kteří spí rádi s rukama pod hlavou, na boku či břiše. S polštářem Genius totiž paže i ramena zůstávají vždy volné. Dva tunely napříč polštářem a podélná prohlubeň nabízejí pohodlný prostor pro paže v jakékoli poloze spánku, tím zajišťují volný průtok krve a uvolnění svalů v oblasti paží a ramen. Polštář tedy pomáhá po celou noc předcházet ztuhlosti paží, jejich brnění, či dokonce znecitlivění. Díky komfortu, který polštář poskytuje, se také omezuje převalování a neklidné spaní, typické pro spáče na břichu a boku. Tunely pro paže snižují tlak na ramena vyvíjený při spánku na boku za použití běžného polštáře. Vyšší poloha hlavy pomáhá rozložit tělesnou hmotnost a ramena tak zůstávají volná a bez nepříjemných otlaků, které mohou při dlouhodobém nesprávném spánku vést až k chronickým bolestem.

 • Zmírňuje napětí v oblasti krční páteře a pomáhá předcházet migrénám a dalším souvisejícím problémům

Anatomicky tvarovaná paměťová pěna, ze které je polštář vyroben, je dostatečně pevná, udržuje tak hlavu v jakékoli spánkové pozici ve správné poloze a krční páteř zůstává po celou noc uvolněná. Hlava se nepropadá se spodnímu rameni, čímž lze předcházet tak typické ranní ztuhlosti krku u lidí, kteří spí rádi na boku, nedochází ani k narušení krevního oběhu. Zkosené okraje vrchní části polštáře nevyvrací hlavu při spánku na břiše příliš do strany a umožňují udržet krční páteř v příjemném a zdravém úhlu. Polštář Genius pomáhá efektivně řešit všechny zdravotní obtíže, které často vznikají právě ze zablokované krční a hrudní páteře, jako je migréna, křeče trapézového svalu, bolesti hlavy, tinnitus a další.

polštář

 • Správná poloha hlavy zabraňuje chrápaní a dalším spánkovým poruchám

Polštář Genius je velmi efektivní při předcházení vzniku různých nežádoucích spánkových poruch spojených zejména s dýcháním, jako je například chrápání nebo tzv. apnoe, tedy přerušení dechu během spánku. Díky správné poloze hlavy zůstávají dýchací cesty uvolněné po celou dobu spánku, a to v jakékoli poloze, tedy i při spánku na zádech. Celkové uvolnění hlavy a krku pomáhá také řešit obtíže se skřípáním zubů, které může vznikat ze svalového napětí v oblasti hlavy.

 • Uvolňuje svaly podél celé páteře

Zvýšená poloha hlavy pomáhá rozložit tělesnou hmotnost, páteř se dostává do přirozené polohy, čímž se uvolňují svaly podél celé páteře.

 • Omezuje převalování a neklidné spaní

Pro spáče na boku a břiše je typické neklidné spaní a věčné převalování. Není to žádná záhada. Při použití obyčejného polštáře dochází u spáčů na boku a břiše poměrně rychle k otlakům ramen, bolestem v oblasti krční páteře, problémům s dýcháním atd., což vede právě k hledání pohodlnější polohy, které může trvat klidně i celou noc. Takový spánek bývá nekvalitní, a spáči na boku a břiše se proto často ráno budí se ztuhlou krční páteří, bolestmi hlavy nebo necitlivými pažemi. Přirozená pozice páteře a svalové uvolnění při použití polštáře Genius zajišťuje klidný a hluboký spánek každému.

 

Polštář Genius obdržel certifikát Dr.Medical

 • jako produkt zvyšující kvalitu spánku a odpočinku
 • jako produkt prospěšný lidskému zdraví
 • jako produkt zvyšující kvalitu života a celkovou regeneraci organismu

Mike Carl Green Design

Jedinečná inovace na trhu - unikátní design pro neomezené polohování rukou

Mike Carl Green vytvořil špičkový produkt, představující inovaci mezi produkty zdravého spánku. Je jím multifunkční polštář Genius, který vyvinul ve spolupráci s lékaři.

Polštářem vedou dva tunely napříč a je v něm podélná prohlubeň. To umožňuje libovolně polohovat ruce během spánku. Originální řešení polštáře tak poskytuje nadstandardní pohodlí všem, kteří spí na boku či na břiše.

Technické specifikace

Genius - dokonalý design a snadná údržba

Polštář Genius je vyroben ze studené polyuretanové pěny, která se vyznačuje vysokou prodyšností. Materiál sám o sobě je schopný udržovat hygienické prostředí.

Podložka nevyžaduje žádnou speciální údržbu. V případě znečištění je možné podložku jemně ručně vyprat. Díky prodyšné struktuře podložka velmi rychle schne. Každá podložka je vybavena speciálním obalem na zip, který je možné jednoduše sejmout a vyprat.

Rozměry: 38 x 13 x 58 cm

Všechny výrobky Medical Comfort jsou vyráběny ručně, rozměry jednotlivých produktů se mohou mírně lišit.

Materiál: studená polyuretanová pěna

Snímatelné obaly - síla přírody pro vaše zdraví

Snímatelné, pratelné obaly na podložku nabízíme ve dvou variantách:

 • Aloe Vera

Příjemný, měkký obal v bílé barvě s obsahem aloe vera. Obal má antibakteriální a chladivé účinky a má blahodárný vliv zejména na suchou a citlivou pokožku.

Složení: 65% polyester, 35% bavlna

Údržba: obal je možné prát v pračce až na 60°, žehlit, chemicky čistit a sušit v sušičce

 • Medical

Hygienický obal Bravo v zelinkavé barvě, testovaný pro použití v nemocnicích a zdravotnických zařízeních. Vhodný i pro domácí léčbu. Obal je omyvatelný, nepromokavý, prodyšný a odolný vůči plísním a bakteriím.

Složení: polyesterová tkanina typu Bravo (52%) s polyuretanovým zátěrem (48%)

Údržba: obal je možné prát v pračce až na 95°, chemicky čistit a sušit v sušičce                                          

Reklama