Zdraví

Medical Comfort - anatomický polštář Genius - patentované pohodlí bez omezení

Anatomický více polohový polštář Genius je patentem značky Medical Comfort. Byl vyvinut ve spolupráci s lékaři a designérem Mikem Carlem Greenem tak, aby poskytoval maximální pohodlí pro všechny typy spáčů. Polštář je variabilní téměř bez omezení a v každé poloze poskytuje dokonalé pohodlí pro vaši krční páteř a ramenní klouby. Dva tunely napříč polštářem a podélná prohlubeň poskytují neomezené možnosti pro polohování rukou během spánku, a ruce přitom zůstávají volné, bez zbytečného přetížení. Nedochází k narušení volného průtoku krve, svaly jsou naprosto uvolněné, a polštář tak pomáhá po celou noc a ve všech polohách předcházet ztuhlosti paží, jejich mravenčení a znecitlivění. Polštář je také dostatečně pevný a díky tomu udržuje v jakékoli spánkové pozici hlavu ve správné poloze, což zabraňuje nežádoucím projevům spánkových poruch, jako jsou chrápání nebo přerušení dechu. Polštář Genius je obzvlášť vhodný pro lidi, kteří spí rádi s rukama pod hlavou, nebo pro spáče na boku a břichu.

polštář

Polštář Genius je určen pro:

 • pro všechny typy spáčů - vhodné zejména pro spáče na boku a břichu
 • pro lidi, kteří spí rádi s rukama pod hlavou
 • pro neklidné spáče
 • lidi trpící spánkovými poruchami, jako je chrápání nebo přerušení dechu při spánku
 • lidi trpící bolestmi krční a hrudní páteře a s tím souvisejícími zdravotními problémy, jako jsou migréna, tinnitus a další
 • sportovce, kteří mají uvolněné nebo bolestivé ramenní klouby

Polštář Genius pomáhá:

 • zabránit ztuhlosti, mravenčení a znecitlivění paží a ramen
 • udržet hlavu v rovině v jakékoli spánkové poloze
 • předcházet chrápání, přerušení dechu při spánku, skřípání zubů a dalším spánkovým poruchám
 • omezit převalování a neklidné spaní
 • zabránit nepřirozenému propadnutí hlavy ke spodnímu rameni při spánku na boku
 • předcházet migrénám, tinnitu a dalším obtížím souvisejícím se ztuhlou krční páteří
 • rozložit tělesnou hmotnost a uvolnit svaly podél celé páteře, zvláště pak v oblasti horní poloviny těla
 • předcházet otlakům ramen při spánku na boku
 • omezit křeče krční páteře při delším spánku na břiše

Doktor Sleeper radí:

 • Polštář Genius je účinnou prevencí problémů s krční páteří a spánkových poruch

Nepřirozené propady hlavy ke spodnímu rameni při spánku na boku mají často za následek ztuhlost a bolesti krku a také narušení krevního oběhu. Anatomický tvar polštáře Genius udržuje hlavu za všech okolností ve správné poloze, a tudíž nedochází k přetěžování krční
páteře a zmíněným potížím.

Polštář Genius díky svému tvaru efektivně předchází zablokování krční a hrudní páteře, vedoucímu často k migréně, křečím trapézového svalu, bolestem hlavy, tinnitu aj.

Neomezená možnost polohování horních končetin při používání polštáře Genius zabraňuje ztuhlosti paží, jejich brnění, vedoucímu často až k znecitlivění.

Doporučuji polštář Genius používat také při nežádoucích spánkových poruchách spjatých s dýcháním, jako je chrápání a apnoe (přerušení dechu při spánku). Správná poloha hlavy zajišťuje uvolněnost dýchacích cest.

Celkové uvolnění hlavy a krku eliminuje i skřípání zubů, jež může být způsobeno svalovým napětím v oblasti hlavy.

 • Pomáhá předcházet otlakům, mravenčení a znecitlivění paží a ramen

Polštář Genius byl vyvinut speciálně tak, aby umožňoval neomezené polohování paží během spánku. Je vhodný zejména pro lidi, kteří spí rádi s rukama pod hlavou, na boku či břiše. S polštářem Genius totiž paže i ramena zůstávají vždy volné. Dva tunely napříč polštářem a podélná prohlubeň nabízejí pohodlný prostor pro paže v jakékoli poloze spánku, tím zajišťují volný průtok krve a uvolnění svalů v oblasti paží a ramen. Polštář tedy pomáhá po celou noc předcházet ztuhlosti paží, jejich brnění, či dokonce znecitlivění. Díky komfortu, který polštář poskytuje, se také omezuje převalování a neklidné spaní, typické pro spáče na břichu a boku. Tunely pro paže snižují tlak na ramena vyvíjený při spánku na boku za použití běžného polštáře. Vyšší poloha hlavy pomáhá rozložit tělesnou hmotnost a ramena tak zůstávají volná a bez nepříjemných otlaků, které mohou při dlouhodobém nesprávném spánku vést až k chronickým bolestem.

 • Zmírňuje napětí v oblasti krční páteře a pomáhá předcházet migrénám a dalším souvisejícím problémům

Anatomicky tvarovaná paměťová pěna, ze které je polštář vyroben, je dostatečně pevná, udržuje tak hlavu v jakékoli spánkové pozici ve správné poloze a krční páteř zůstává po celou noc uvolněná. Hlava se nepropadá se spodnímu rameni, čímž lze předcházet tak typické ranní ztuhlosti krku u lidí, kteří spí rádi na boku, nedochází ani k narušení krevního oběhu. Zkosené okraje vrchní části polštáře nevyvrací hlavu při spánku na břiše příliš do strany a umožňují udržet krční páteř v příjemném a zdravém úhlu. Polštář Genius pomáhá efektivně řešit všechny zdravotní obtíže, které často vznikají právě ze zablokované krční a hrudní páteře, jako je migréna, křeče trapézového svalu, bolesti hlavy, tinnitus a další.

polštář

 • Správná poloha hlavy zabraňuje chrápaní a dalším spánkovým poruchám

Polštář Genius je velmi efektivní při předcházení vzniku různých nežádoucích spánkových poruch spojených zejména s dýcháním, jako je například chrápání nebo tzv. apnoe, tedy přerušení dechu během spánku. Díky správné poloze hlavy zůstávají dýchací cesty uvolněné po celou dobu spánku, a to v jakékoli poloze, tedy i při spánku na zádech. Celkové uvolnění hlavy a krku pomáhá také řešit obtíže se skřípáním zubů, které může vznikat ze svalového napětí v oblasti hlavy.

 • Uvolňuje svaly podél celé páteře

Zvýšená poloha hlavy pomáhá rozložit tělesnou hmotnost, páteř se dostává do přirozené polohy, čímž se uvolňují svaly podél celé páteře.

 • Omezuje převalování a neklidné spaní

Pro spáče na boku a břiše je typické neklidné spaní a věčné převalování. Není to žádná záhada. Při použití obyčejného polštáře dochází u spáčů na boku a břiše poměrně rychle k otlakům ramen, bolestem v oblasti krční páteře, problémům s dýcháním atd., což vede právě k hledání pohodlnější polohy, které může trvat klidně i celou noc. Takový spánek bývá nekvalitní, a spáči na boku a břiše se proto často ráno budí se ztuhlou krční páteří, bolestmi hlavy nebo necitlivými pažemi. Přirozená pozice páteře a svalové uvolnění při použití polštáře Genius zajišťuje klidný a hluboký spánek každému.

 

Polštář Genius obdržel certifikát Dr.Medical

 • jako produkt zvyšující kvalitu spánku a odpočinku
 • jako produkt prospěšný lidskému zdraví
 • jako produkt zvyšující kvalitu života a celkovou regeneraci organismu

Mike Carl Green Design

Jedinečná inovace na trhu - unikátní design pro neomezené polohování rukou

Mike Carl Green vytvořil špičkový produkt, představující inovaci mezi produkty zdravého spánku. Je jím multifunkční polštář Genius, který vyvinul ve spolupráci s lékaři.

Polštářem vedou dva tunely napříč a je v něm podélná prohlubeň. To umožňuje libovolně polohovat ruce během spánku. Originální řešení polštáře tak poskytuje nadstandardní pohodlí všem, kteří spí na boku či na břiše.

Technické specifikace

Genius - dokonalý design a snadná údržba

Polštář Genius je vyroben ze studené polyuretanové pěny, která se vyznačuje vysokou prodyšností. Materiál sám o sobě je schopný udržovat hygienické prostředí.

Podložka nevyžaduje žádnou speciální údržbu. V případě znečištění je možné podložku jemně ručně vyprat. Díky prodyšné struktuře podložka velmi rychle schne. Každá podložka je vybavena speciálním obalem na zip, který je možné jednoduše sejmout a vyprat.

Rozměry: 38 x 13 x 58 cm

Všechny výrobky Medical Comfort jsou vyráběny ručně, rozměry jednotlivých produktů se mohou mírně lišit.

Materiál: studená polyuretanová pěna

Snímatelné obaly - síla přírody pro vaše zdraví

Snímatelné, pratelné obaly na podložku nabízíme ve dvou variantách:

 • Aloe Vera

Příjemný, měkký obal v bílé barvě s obsahem aloe vera. Obal má antibakteriální a chladivé účinky a má blahodárný vliv zejména na suchou a citlivou pokožku.

Složení: 65% polyester, 35% bavlna

Údržba: obal je možné prát v pračce až na 60°, žehlit, chemicky čistit a sušit v sušičce

 • Medical

Hygienický obal Bravo v zelinkavé barvě, testovaný pro použití v nemocnicích a zdravotnických zařízeních. Vhodný i pro domácí léčbu. Obal je omyvatelný, nepromokavý, prodyšný a odolný vůči plísním a bakteriím.

Složení: polyesterová tkanina typu Bravo (52%) s polyuretanovým zátěrem (48%)

Údržba: obal je možné prát v pračce až na 95°, chemicky čistit a sušit v sušičce                                          

   
06.11.2012 - Zdraví - autor: Komerční článek

Další příspěvky

Komentáře:

 1. [33] planda0 [*]

  Sml67

  superkarma: 0 20.03.2013, 09:37:37
 2. [32] Jarkkka [*]

  Také mám anatomický polštář, ne tento, ale jiný. Nicméně ten rozdíl je znát.

  superkarma: 0 12.01.2013, 15:19:12
 3. [31] Roland [*]

  Violeta — #17 Také jsem si před lety jeden zakoupila a pak ho vůbec nepoužívala, byl pro mě také tvrdý a nešlo na něm spát.

  superkarma: 0 06.11.2012, 22:26:16

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [30] Kytinkak [*]

  ta cena bude asi krásná

  superkarma: 0 06.11.2012, 22:09:09
 2. [29] Trefa [*]

  Trefa:O cene jsem se nedocetla,kolik stoji.hlavne aby opravdu pomahal.

  superkarma: 0 06.11.2012, 21:55:13
 3. avatar
  [28] daska59 [*]

  No ještě aby nebyl dobrý, za ty peníze Sml80

  superkarma: 0 06.11.2012, 17:54:16
 4. [27] akna [*]

  Tak ten bych potřebovala. Spím na ruce a vždycky si jí odkrvím a brní mě.Škoda,že je tak drahý.

  superkarma: 0 06.11.2012, 17:35:09
 5. avatar
  [26] kapkamore [*]

  Anatomický polštář používám, je super, za jiný bych ho nevyměnila..

  superkarma: 0 06.11.2012, 16:36:26
 6. avatar
  [25] denkas [*]

  Nevim,jestli by mě vyhovovalSml80,mám polštář a na něm péřový polštářek. Tak sem zvyklá od mala.

  superkarma: 0 06.11.2012, 15:02:26
 7. avatar
  [24] black.bird.third [*]

  posp — #20 Za tři tisíce si radši koupím pořádnou matraci. I když za tu cenu asi úplně "pořádná" nebude.

  superkarma: 0 06.11.2012, 14:43:26
 8. avatar
  [23] xx-b [*]

  posp — #20 no tak to je síla - na tak drahém polštáři by se mi teda fakt dobře nespalo Sml23

  superkarma: 0 06.11.2012, 14:11:45
 9. avatar
  [22] ekleinovka [*]

  Hodil by se

  superkarma: 0 06.11.2012, 13:05:06
 10. [21] jithule [*]

  super

  superkarma: 0 06.11.2012, 13:00:45
 11. [20] posp [*]

  Zase není uvedena cena ,ale zjistila jsem ji za tento polštář 2990 Kč to je síla

  1. na komentář reaguje xx-b — #23
  2. na komentář reaguje black.bird.third — #24
  superkarma: 0 06.11.2012, 11:24:15
 12. avatar
  [19] Judo [*]

  Takový polštář bych potřebovala,Sml16

  superkarma: 0 06.11.2012, 11:07:37
 13. avatar
  [18] ladouch [*]

  Syn má také anatomický polštář a pamatuji si, že to nebylo nic levného, ale je s ním spokojen.Sml22Sml22

  superkarma: 0 06.11.2012, 10:57:07
 14. [17] Violeta [*]

  Sml69Podobný anatomický polštář mám doma od Dormey. Jenže pro mě je dost tvrdý , tak ho používá zbytek rodiny.

  1. na komentář reaguje Roland — #31
  superkarma: 0 06.11.2012, 10:48:23
 15. [16] Saritka [*]

  Mám takový.Sml30

  superkarma: 0 06.11.2012, 10:45:15
 16. avatar
  [15] Žofie [*]

  Mám obyčejný z peří a nevím, jestli bych si na tohle zvykla Sml80

  superkarma: 0 06.11.2012, 09:34:46
 17. avatar
  [14] Hanula [*]

  Sml16spinkám na něm také....

  superkarma: 0 06.11.2012, 09:14:18
 18. [13] Militka [*]

  Nejprve jsem pořídila anatomický polštář manželovi a pro velký úspěch už je máme celá rodina. Sice jsem dala 1290,- za kus, ale nelitujiSml23

  superkarma: 0 06.11.2012, 08:17:15
 19. avatar
  [12] zsuzsika [*]

  používám anatomický polštář,jsem s ním spokojenaSml22

  superkarma: 0 06.11.2012, 08:14:14
 20. avatar
  [11] tajnostii [*]

  Mám od Dormea  a je výbornejSml30

  superkarma: 0 06.11.2012, 08:04:09
 21. avatar
  [10] Věrulinka [*]

  magic11 — #9 Sml15 cena je opravdu lidová Sml15

  superkarma: 0 06.11.2012, 07:38:30
 22. [9] magic11 [*]

  spím na břiše nebo na boku, hodil by se mi, ale 3000,- za něj tedy nedám, to v žádném případě Sml15Sml68

  1. na komentář reaguje Věrulinka — #10
  superkarma: 0 06.11.2012, 07:29:05
 23. avatar
  [8] saruz [*]

  Polštář nepoužívám, nejraději ležím na rovném. Sml22

  superkarma: 0 06.11.2012, 07:16:53
 24. avatar
  [7] blesksoft [*]

  mám anatomický polštář, ale občas sáhnu po klasice

  superkarma: 0 06.11.2012, 07:05:22
 25. avatar
  [6] carmi [*]

  Zkoušela jsem různé polštáře, i ten s pamětí. Teď jsem se vrátila k péřovému (prachové peří od babičky) a je to asi to nejlepší.

  superkarma: 0 06.11.2012, 06:16:43
 26. avatar
  [5] lenig [*]

  anatomický polštář z paměťové pěny mám již léta, používáme ho doma všichni tři...Sml67

  superkarma: 0 06.11.2012, 06:00:36
 27. [4] step1 [*]

  Anatomický polštář používám už dlouho a přestala mne bolet krční páteř. Sml67

  superkarma: 0 06.11.2012, 05:58:09
 28. [3] lidicka [*]

  Manžel má anatomicky tvarovaný polštář už delší dobu a chváli si toSml22

  superkarma: 0 06.11.2012, 05:45:14
 29. avatar
  [2] Jindriska8 [*]

  hubajda — #1 Tak to máš pravdu!My jsme si polštáře kupovali před 14 dny a jsem spokojená.Sml22

  superkarma: 0 06.11.2012, 01:08:18
 30. avatar
  [1] hubajda [*]

  muze byt dobrej ale na me je moc malej Sml15

  1. na komentář reaguje Jindriska8 — #2
  superkarma: 0 06.11.2012, 00:19:30

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme