Bulvár

Medela Lejly Abbasové pokračuje

pomocMedela znamená latinsky pomoc. V loňském roce přinesl tento projekt nemalé peníze na pomoc dětem v Keni. Jak to vypadá, když známé osobnosti podporují charitu? Loni vyšel kalendář, byl natočen dokument. Letos se chystá pohádková kniha a „koňský“ závod hvězd!

„Jsem hrozně ráda, že je Projekt Medela tak úspěšný,“ řekla moderátorka Lejla Abbasová, zakladatelka Medely, „a chtěla bych poděkovat všem, kdo ho letos podpoří.“

V loňském roce vznikl díky projektu kalendář Medela, kalendář plný českých osobností, který nafotil Jan Saudek, a dále dokumentární snímek Olgy Sommerové Medela, latinsky pomoc. Výtěžek z těchto aktivit pomohl dětem v tíživé situaci nejen u nás, ale i v Peru, Guinei a Kambodže.

V letošním roce budou Medelou podpořeny projekty České republice, v Guatemale, Čečně a Keni. „Každý rok chceme veřejnosti přibližovat důvěryhodné charitativní projekty, které podporují děti z různých částí světa, a zároveň je finančně podporovat. V České republice se stále ještě málo mluví o financování neziskového sektoru, lidé by se zde měli naučit vnímat charitu jako přirozenou součást života,“ řekla včera Lejla Abbasová.

Jaké Medela plánuje akce?

První letošní aktivitou Projektu Medela je spolupráce s veletrhem Hobby 2008 v Českých Budějovicích. Vybraní prodejci veletrhu Hobby sestavili katalog zboží, jehož výtěžek bude věnován na konto Projektu Medela. Bude zde k dostání i kalendář Jana Saudka a k vidění snímek Olgy Sommerové.

Další aktivitou je kniha pohádek Pohádky z jiných světů s doprovodným CD. Kniha bude obsahovat 10 pohádek z každé země, v níž se nacházejí projekty podporované Medelou. Jazykovým a stylistickým editorem některých pohádek je písničkář a básník Jiří Dědeček. Křest knihy je naplánován předběžně na začátek října.

Medela také chystá Medela Cup, tedy sportovní odpoledne VIP osobností, které se uskuteční během Velké Pardubické. Medela Cup si odbude premiéru kvalifikačním dostihem 24. 5. 2008 Před hlavním dostihem Velké Pardubické bude závodit 20 VIP osobností na speciálních dřevěných koních (klasické dětské dřevěné koně s tyčí místo ocasu). Na VIP dostih bude možné sázet, koně se budou později dražit.

OsobnostiOsobnosti, které spolupracují s Projektem Medela

Lejla Abbasová (rozhovor ZDE!), Jiří Sommer, Ivan Trojan, Milena Steinmasslová, Ester Janečková (rozhovor ZDE!), Věrka Slunéčková, Hana Kofránková, Jan Saudek (rozhovor ZDE!), Petr Vacek (náš rozhovor ZDE), Jan Hartl, Jan Potměšil, Jiří Dědeček, Míša Maurerová (rozhovor ZDE), Eva Ajchmajerová, Diana Kobzanová, Agáta Hanychová, Kateřina Kristelová, Kateřina Průšová, Yvetta Hlaváčová (rozhovor ZDE!), Ivana Andrlová, Petr Fejk, Michal Dvořák, Ivan Vodochoský, Vladimír Javorský (medailonek s rozhovorem ZDE!), Jakub Ludvík, David Novotný, Dalibor Gondík (rozhovor ZDE!), Tomáš Císařovský, Petr Nikl, Martin Patřičný, Jaroslav Němeček, Jiří Votruba, Milada Gabrielová a další...

Výtěžek z letošních aktivit Medely bude rozdělen mezi následující charitativní projekty:

ČESKÁ REPUBLIKA
•Múzy dětem o.s. – Život nanečisto
Projekt, který komplexním pojetím umožňuje dospívajícím klientům dětských domovů vyzkoušet si zásadní situace, s nimiž si zpravidla při přechodu do reálného života nevědí rady - například shánění a udržení práce, shánění bydlení a hospodaření s penězi.

GUATEMALA
•Projekt Asociace Ixchel ve spolupráci s nadačním fondem Inka
Projekt Gutemalců pro Guatemalce. Tradiční majské léčitelství - kurzy v oblasti zdravotnictví za použití tradičních majských bylin.
Cílem je pomoc při řešení špatného zdravotního stavu dětí, zvláště sirotků. S tím souvisí nedostatečný počet zdravotních středisek, lékařů a léků, finanční náročnost léčby. Velkým problémem v oblasti je také nedostatek pracovních příležitostí, ale i postupná ztráta identity Mayů.


ČEČNA
•Berkat o.s. – Praktický Rodinný Institut Eva-PRIE
•Škola praktického vzdělání pro dívky v Grozném
Projekt spolupracuje s komunitou starších žen, se kterými již léta v Čečně pracuje Berkat. Tyto dámy se snaží předat mladým dívkám a ženám nejen praktické dovednosti, které se jim budou hodit při hledání zaměstnání nebo dalšího studia, ale také se jim snaží předat sílu a důvěru ve vlastní identitu a národ, který byl po léta decimován politickými problémy.


KEŇA
•NGO Shade ve spolupráci s Veterinární a farmaceutickou universitou v Brně - Projekt Tuum
Projekt podporuje financování základního očkování dětí školního věku v obci Tuum v severní Keni. Chudoba, nedostatek infrastruktury, absence vzdělání a chybějící nebo nedostatečná zdravotní péče činí z infekčních onemocnění jeden z nejvýraznějších problémů afrického kontinentu. Největšími zdravotními riziky je v oblasti výskyt tyfu, tetanu a volně pobíhajících vzteklých zvířat, na jejichž pokousáním umírá velký počet dětí. Právě proti těmto rizikovým faktorům budou děti očkováni.


Přečtěte siobsáhlý rozhovor
s Lejlou Abbasovou.

Podpoříte Projekt Medela?

   
14.05.2008 - Společnost - autor: Jakub D. Kočí

Komentáře:

 1. [6] Kasandra [*]

  Tora: A kdo má podle Tebe charitu dělat, ty chytrá? Veřejnost může upozornit někdo, kdo je známý..Myslím, že Lejla to určitě nedělá pro vlastní zviditelnění..soudě podle rozhovorů, které jsem s ní četla. Ona nemá žádné bohaté sponzory a peníze na reklamu svého projektu, jako mají jiné velké nadace. Držím palce, ať neztrácí víru a elán pokračovat!!

  superkarma: 0 14.05.2008, 23:08:18
 2. avatar
  [5] ToraToraTora [*]

  Čím to je, že každá celebrita je hnána nutkáním založit charitu? Bez charity zřejmě není slávy. Nedám Lejle ani kačku, je hloupá jak štoudev a ani ten její africkej ksichtík mi nedovolí uvěřit, že to k něčemu bude.

  superkarma: 0 14.05.2008, 14:41:28
 3. avatar
  [4] KatherineDickinson [*]

  podporujeme patnactileteho chlapce v Keni,platime mu stredni odborne vzdelani, aby se v budoucnu mohl uzivit sam ;) ale v jinem projektu
  Podobne projekty jsou super

  superkarma: 0 14.05.2008, 14:39:01
 4. [3] Kikoska [*]

  Koupila jsem si kalendář a kdyby vyšel další, také bych jej zakoupila.

  superkarma: 0 14.05.2008, 14:16:24
 5. [2] gentiana [*]

  (1) Nepodpořím.

  superkarma: 0 14.05.2008, 12:53:24
 6. avatar
  [1] shb [*]

  o tom jsem uz slysela i cetla na jejich stránkách, Lejla je super na rozhovor se těším!!

  superkarma: 0 14.05.2008, 12:39:02

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme