Bulvár

Mé Velikonoce jsou rok od roku méně tradiční

Víkend strávím sportovně nejspíš včetně pondělí. V neděli pojedu na výlet s kamarádkama, v pondělí s jinýma asi na Hostýn. Možná to není ten správný způsob trávení svátků, ale já jsem spokojena.

Mé Velikonoce jsou rok od roku méně tradiční

Tytam jsou doby, kdy jsem vařila vajíčka obmotaná gázou v cibulové slupce, pekla perníky a vyzdobovala byt. Tytam jsou dny, kdy jsem se těšila a bála zároveň. Přijdou koledníci? Kolik jich bude? Jen aby vůbec došli. Budou suroví? (Někteří se opravdu vyžívali:-( ) Občas jsem si je počítala a pak srovnávala s kamarádkama. To je dávno...

Poslední roky beru tento svátek víceméně za den volna v práci. Letos jsem si přibrala i dva dny od zeleného čtvrtku, abych si pohody teplých dní užila více. Na zelený čtvrtek jsem si dala tradičně něco zeleného k snědku... zelené pivo. Dnes to vidím na něco rychlého k obědu, abych mohla jít ven. (Ano, už konečně obědvám. Vymyslela jsem bylinkovo-sýrovou máčku na vepřový řízek s rýží.) Vůbec mi nevadí, že letošní svátky vyšly na tak pozdní termín. Je hezky, teplo a nemusíme být zavření doma a na obrázky kočiček, narcisů a jiných zvěstí jara se dívat na pohlednicích. (Mimochodem pohlednici stále píšeme. To by mi tetičky ještě roky vyčítaly.)
Víkend strávím sportovně nejspíš včetně pondělí. V neděli pojedu na výlet s kamarádkama, v pondělí s jinýma asi na Hostýn. Možná to není ten správný způsob trávení svátků, ale já jsem spokojena. Udělám něco pro sebe, přijdu na jiné myšlenky a možná v úterý půjdu do práce dobře naladěna.
Krásné Velikonoce, spoustu sluníčka a bohatou pomlázku přeje Ifulinkaa

Pozn. red.: text nebyl redakčně upraven.

Dnes posíláte příspěvky na téma: Jaký máte vztah k Velikonocům?

Všude kolem nás vládne už po nějaký čas velikonoční nálada. Pro někoho příjemná, pro jiné stresující. V každé rodině panují jiné tradice, jiné zvyklosti..., a v některé třeba i žádné.

Vztah k Velikonocům (stejně jako třeba i k Vánocům) si přinášíme už od dětství. A stejně tak i naše děti si pak tento vztah ponesou dál ve svém životě.

Není jednoduché vymyslet originální téma v souvislosti se svátky, které se rok co rok opakují. Na druhou stranu jsou rok co rok originálnější vaše příběhy a názory. Těšíme se na ně, stejně jako na blížící se Velikonoce.

Napište nám o svém vztahu k velikonočním svátkům, o tom jak a s kým je prožíváte, zda dodržujete rodinné tradice či nikoliv, zda už máte vymeteny pavučinky, zda už máte nazdobeno a nebo za sebou zamknete dveře a ujedete pryč.

Příspěvky posílejte na redakční e-mail redakce@zena-in.cz

Ten nejlepší odměníme krásnou „jarní“ knihou“ - Velká kniha o bylinkách

kniha

   
22.04.2011 - Blog redakce - autor: Alexandra Stušková

Komentáře:

 1. avatar
  [5] Žábina [*]

  náhodou je to super způsob trávení volného času, který na Velikonoce máme Sml80Sml67

  superkarma: 0 25.04.2011, 12:09:00
 2. avatar
  [4] denkas [*]

  Nám už tu voní nádivka! Vajíčka sem nabarvila.

  superkarma: 0 23.04.2011, 12:25:13
 3. avatar
  [3] mandzarik [*]

  Lepší než vaječňák zalít karpatskou hořkou Sml16 Člověk se dnes vejci nezavděčí.

  superkarma: 0 22.04.2011, 20:06:33
 4. avatar
  [2] ifulinkaa [*]

  a nebudu v tom sama:-)

  superkarma: 0 22.04.2011, 15:57:01
 5. avatar
  [1] Eliana [*]

  Sml67 krásně aktivní!

  superkarma: 0 22.04.2011, 15:54:11

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme