Devatenáctiletá sportovkyně Anežka Drahotová obsadila v závodu chodkyň na ME v atletice třetí místo. Dnes večer bude navíc ve hře naše další medailová naděje Barbora Špotáková tyčkařka Jiřina Svobodová.

Česká talentovaná sportovkyně Anežka Drahotová obsadila na mistrovství Evropy třetí místo v chůzi na 20 km a získala tak v Curychu pro českou atletickou výpravu první medaili. Devatenáctiletá juniorská mistryně světa zlepšila o pět sekund vlastní národní rekord na 1:28:08.

Dnešní den bude pro naši atletickou výpravu opravdu nabitý, neboť se celkem představí 14 českých reprezentantů. Ve hře máme stále dvě medailové naděje Barboru Špotákovou a tyčkařka Jiřinu Svobodovou. Obě dvě útočí na zlaté medaile, svou sbírku cenných kovů bude chtít jistě obohatit i kladivář Lukáš Melich, který byl na loňském MS v Moskvě bronzový.

Finále ženského oštěpu začne ve 20:40 na ČT sport, o hodinu dříve se představí ve finále tyčkařek Jiřina Svobodová.