přiznává se čtenářka s nickem Datura. Vzpomíná na krásnou vůni, když vypravé a na sluníčku usušené plínky večer žehlila. A dnes lituje třídiče odpadu ve spalovnách. To musí být něco, přehrabovat se použitými „jednorázovkami“

Dobrý den, k dnešnímu tématu se musím vrátit skoro o 40 let zpět. Tehdy existovaly pouze látkové, měkoučké pleny. A protože jsem měla dcerky, které sebemenší mokro neměly rády, přebalovala jsem je skoro pořád. Ale kupodivu mi to nevadilo. Pleny se vyvářely, pak teprve praly a vymáchané věšely, v mém případě na zahradu na sluníčko. Moc mě bavilo je hned večer vyžehlit, provoněly celý byt. Dodnes si tu vůni pamatuji.

Dnešní maminky to mají sice jednodušší, zato pěkně drahé. A když vidím reklamu, že i když je dítě mokré, je vlastně v suchu, tak mi je těch dětí skoro líto. A zajímalo by mě, jak rychle se dítě naučí na nočník, když mu vlastně plná plena nevadí. A ani si nechci představit, jak je třídičům odpadu ve spalovně, když na použité pleny narazí. Br, ti musejí mít žaludky.

Zkrátka jsem ráda, že za nás jednorázové pleny nebyly, mě ty látkové opravdu bavily.

Zdraví Datura

Milá Daturo, dnes budete asi patřit mezi výjimky, které rády vzpomínají na ten kolotoč kolem látkových plínek

Text nebyl redakčně upraven

Jak se na jednorázové a látkové pleny díváte vy, milé ženy-in? Které jsou podle vás lepší? Které jste používala, nebo používáte? Měnila byste jednorázové za látkové? Pokud ano, tak proč?

Napište nám redakce@zena-in.cz

Reklama