Bulvár

Mě se povodně „dotkly“ už třikrát

Když si vybavím všechny povodně, které se přímo či nepřímo týkaly mé osoby, dojdu k číslu tři. Nechci se s nikým trumfovat, ale z každé velké vody mám nějaký zážitek. První byl z povodní v roce 1997 na Moravě. Tenkrát jsem jela na kostýmové zkoušky do divadla v Opavě. Původně jsem si myslela, že to bude jen na otočku, takže jsem samozřejmě s sebou neměla nic, kromě kabelky. Přijela jsem tam vlakem, ale zpátky už to nešlo. Voda přišla tak rychle, že mi doslova odřízla cestu na nádraží. Přestaly jezdit vlaky i autobusy, a tak mi nezbývalo nic jiného, než se s tím smířit a ustlat si pod střihačským stolem v krejčovně. Voda uvěznila i některé švadleny, které se nemohly dostat domů. Takhle jsme tam musely vydržet asi čtyři dny, než voda opadla. Ale nikdy nezapomenu na solidarotu, kterou s námi ti méně poškození měli. Nosili nám jídlo, pití a snažili se nám všemožně ulehčit situaci.

Druhá povodeň se netýkala přímo mě, ale mé rodiny. V roce 2000 se rozvodnilo Labe a zatopilo Jaroměř, kde bydlí moje maminka a sestra s rodinou. Voda sice nešla tak vysoko, ale i půl metru stačí k tomu, abyste se nedostali z domu. Nešel proud ani plyn a byla zima, protože tahle povodeň přišla v březnu. Naštěstí to kromě sklepů nezaplavilo žádný byt, ale pamatuji si, jak voda zničila divadelní depozitář, kostýmy a nábytek a jak si lidé brali věci domů, aby je vyčistili a vrátili zpět. To bylo moc pěkné gesto a je škoda, že se k sobě lidé chovají hezky, jen když jde do tuhého.

O třetí povodni v roce 2002 píšu ve svém hlavním článku k dnešnímu tématu „Voda mi změnila život“.

Máte také nějaké zkušenosti s vodou? Dobré, nebo spíš špatné? Nemusí se týkat jen povodní, i když je to dnes téma číslo jedna. Napište nám nějaký příběh, zážitek, či zkušenost s vodou. Máte nějaké fotografie k dnešnímu tématu?

Pošlete nám je na adresu redakce@zena-in.cz

 

   
12.08.2010 - Blog redakce - autor: Dana Haklová

Komentáře:

 1. avatar
  [6] ToraToraTora [*]

  enka1 — #5 Vzala jsi mi to z klávesnice:))

  superkarma: 0 12.08.2010, 12:15:16
 2. avatar
  [5] enka1 [*]

  A ještě:není to nakonec moc  pěkné, když se k sobě lidé chovají hezky právě, když jde do tuhého?

  1. na komentář reaguje ToraToraTora — #6
  superkarma: 0 12.08.2010, 10:24:15
 3. avatar
  [4] enka1 [*]

  Napíšu to sem, protože ke všem příspěvkům dnes bych se asi opakovala, ať už jste povodně prožili, prožíváte a nedejbože budete prožívat. Přeju hodně sil a jestli budu moci někde pomoci, nemíním tady o tom psát,taky můžu jen malinkoSml15.

  superkarma: 0 12.08.2010, 10:18:01
 4. avatar
  [3] OlgaMarie [*]

   Povodně se dotkly každého Člověka v ČR od roku 1997 minimálně 3x. Pokud sám byl v suchu, určitě dle svých možností a schopností pomohl.

  superkarma: 0 12.08.2010, 10:10:45
 5. avatar
  [2] mio [*]

  Dano - vy jste si tedy s velkou vodou skutečně "užila" - tak snad máte to své už vybráno..

  superkarma: 0 12.08.2010, 10:00:31
 6. [1] Anime Otaku [*]

  Povodně na Moravě mě a mámu uvěznily u babičky v Moskvě. Měly jsme jet vlakem,ale vzhledem k tomu, že byly zničené koleje, tak jsme sehnaly letadlo až po čtrnácti dnech usilovného hledání a uprošování.

  superkarma: 0 12.08.2010, 09:58:08

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme