Mé nešťastné vlasy!

Téma mi přišlo právě do noty. V kabelce mám totiž čerstvě koupené tekuté krystaly s norkovým olejem, které mi objednala kadeřnice a do kterých vkládám naději, že se zbavím - (aspoň přechodně, ale aspoň to) - suchých krepatých kudrnatých vlasů.

Kdo je nezažil, nepochopí, jak to dokáže ztrpčovat život. Svoje vlasy mám od dětství vlnité. Jako malé holce mi samozřejmě nevadilo, co mám na hlavě a stačilo mi dvakrát hrábnout hřebínkem, abych si připadala upravená a kromě lítání po venku v teplákách mě nezajímalo nic. Horší v pubertě. Marně jsem se snažila nechat si trošku delší vlasy  - stačilo trošku vláhy a já vypadala jak Aranka Balážová od střelnice.

Celý svůj život ty vlasy natahuji, foukám přes kulatý kartáč. Zbytečně. Vlhko mi vyrobí něco jako špatnou trvalou, krep a vlasy se okamžitě smrsknou do chumlu. Samozřejmě se barvím, na šediny se necítím. Po barvení jsem jakž takž spokojená, je to lesklé, můžu pohazovat těmi pár chlupy, co mám - jako modelka:)  - ale copak se můžu barvit každý týden?

Můj příspěvek by možná spíš patřil do rubriky SOS. Když vidím v televizi reklamy, ve kterých modelky předvádějí bohaté lesklé hřívy, polykám závistí a říkám si, jak je to možné - tolik se starám, tolik o ty své vlásky pečuju, a výsledek???

Neučesatelný nelesklý krep, který si dělá co chce. Nosím samozřejmě kratší účes, v delším bych skutečně vypadala trapně a rozcuchaně a asi by mi ani nešel k typu - jsem dost temperamentní, žádná romantika.  Hladký třpytivý účes, to je má meta, jenomže vzdálená a nedosažitelná.....A u nás tolik pršelo a takové je vlhko..... tak ještě ty krystaly.... a pak -  nevím. Zábaly a masky už jsem zkoušela, jím zdravě, prášky neberu. A teď - babo raď!!!

Gerda


 Milá Gerda,
podobný problém má naša kolegyňa Dana z obchodného oddelenia. Práve včera sme sa spolu o tom bavili. S vlasami a ich údržbou súvisí mnoho vecí napr. kvalita hrebeňov, typ šampónov, akú formu vyrovnávania používate a pod. Skúsili ste narovnávače vlasov vo forme pomády?  Myslím, že spomínaná knižka by sa Vám hodila...

Krásny deň :-)

Reklama