Čtenářka lalica je velmi činorodá a mnohé z jejího konání bývá „nepochopeno“ okolím. Ona si však jde za tím, co považuje za dobré a správné. Děkuji Vám Lalico za příspěvek i za to, co pro tuhle společnost děláte. Máte můj obdiv… A také máte krásnou dceru

Milá redakce,

z mého úhlu pohledu to vypadá, že zima přestává strašit a podzim opět přebírá žezlo.Ještě pár dní babího léta by mi určitě přišlo k duhu. Jsem totiž trochu zimomřivá.

Když jsme se před 35 lety s manželem brali, přála jsem si, aby to byl ten pravý a vydrželi bychom spolu všechny nástrahy života. Opravdu jich nebylo málo. Ti, kteří nás znají a znali, nám mnohokrát říkali, že tomu nevěřili.

Jsme každý úplně jiný, manžel  „ syrový“  realista a já snílek, opečovávač, plačka....

I naše 3 dospělé děti tvrdí, že s našimi různými povahami a zájmy to v reálu nejde dohromady. A přece spolu zůstáváme, nikdy se nenudíme, občas se vytáčíme, ale vždycky „ kopeme“ za nás oba. Pokud se pro něco rozhodnu, snažím se s tím začít co nejdříve, jelikož jsem váha a mohla bych si to rozmyslet.

Když dcera přišla s nápadem přihlásit se na výšku, z mého úhlu pohledu to byl jen pokus, který nemůže vyjít. Stejně se na tuto naši aktivitu dívali i naši známí. Moje kamarádky tiše žasly: Co blbneš, máš málo práce a povinností? To my bychom o takové dobrodružství nestály...

Dnes, kdy jsme ve III. ročníku nám drží palce a možná už i trochu věří. Před rokem jsem se rozhodla, že se zapojím do dobrovolnictví v nemocnici. Z mého úhlu pohledu je tato činnost „ šitá“ pro mně, z pohledu některých aktivita, kterou by oni „ nedali“.

Právě včera jsme měli v cukrárně supervizi a já se jen ubezpečila, že se dívám správně. Příběhy, se kterými se setkávám, ty lidičky, kteří prožívají „ finální“ část svého života, mi stojí za to s nimi pobýt, předat jim část své energie a od nich se „ nabít“ pozitivním náhledem na náš uspěchaný a někdy i krutý svět. Na geriatrii vidím obraz budoucnosti nás všech, tedy těch, co budou mít to štěstí a zestárnou.

Nedávno jsem byla za 90 letou paní, která byla zcela upoutána na lůžko. Velmi hodná, klidná a vyrovnaná, luštitelka křížovek, vášnivá čtenářka. Moc hezky jsme si popovídaly a ona mi se slzami v očích vyprávěla o své jediné dceři. Ta si jí vzala domů a pečuje o ní s láskou. Když jí paní říkala, že přece nebude starou ženskou
přebalovat , řekla jí: Maminko, tys mně vypiplala , dala jsi mi život, vzdělání a nejlepší roky svého života, teď je řada na mně a ty budeš moje „miminko“.

Po setkání s touto pacientkou jsem šla domů silnější než jsem tam přišla, ono je totiž takových vztahů dětí  k rodičům velmi málo.

Ani jedna z mých kamarádek a známých by tuto  dobrovolnou činnost  nevykonávala. Vymlouvají se na čas, pracovní a rodinné povinnosti, na povahu a pod. Ale v tom to opravdu není, je to na touze s někým pobýt jen tak, zpříjemnit mu těžké období na nemocničním lůžku a možná i změnit svůj úhel pohledu na dnešní realitu.

Domnívám se, že i já jsem o něco laskavější, kapánek trpělivější a pokud je potřeba i tvořivější...

Moje mladá spolužačka očekává za týden miminko, naše první vnouče. Z úhlu pohledu nás obou, to nebudeme mít jednoduché, ale určitě budeme bojovat jako lvice, aby měl ten drobek vzdělanou nejen maminku, ale i  babičku...

dcera čtenářky lalicy

lalica
Text nebyl redakčně upraven


Dnešní téma dne je:  – Různé úhly pohledu

  • Stalo se vám, že ostatní viděli stejnou událost jinak než vy?
  • Ublížil vám někdo a ještě za to vyžadoval vděčnost?
  • Neshodnete se s partnerem na stejné verzi společného zážitku?
  • Nechápete, jak je možné, že lidi si nemyslí to samé co vy?
  • Kdo a v čem, je podle vás zcela mimo realitu?
  • Který úhel pohledu chybí našim politikům?
  • Vy, jako rodiče školáků, už chápete, proč vaši rodiče trvali na tom, abyste se lépe učily?

Těch otázek je široká škála. Klidně si položte jinou a svůj příspěvek pošlete na redakční mail:

redakce@zena-in.cz

Jednu z vás, která mi napíše k tématu, odměním dnes kolem 16. hodiny krásnou květinou.

Reklama