Bulvár

MDD a maska leoparda


Hezký den všem,

Den dětí má pro mě více významů.

Je to svátek, který jsem ještě nedávno slavila, protože dokud jsem chodila do školy (teda i na vejšku), byla jsem babičkami a maminou brána jako dítě (teď je mi 26 a je to první rok, co ho neslavím) a dostávala jsem čokolády a jiné laskominy. Nikdo to ale nebral vážně, prostě taková recese. Zároveň v tento krásný den slaví narozeniny moje skvělá kamarádka Monika, které tímto přeji vše nej, neboť 1 Rumcajs na Ženu-in taky chodí. Ale největší význam má pro mě první červen tím, že jsem přesně před 5 lety poprvé potkala svého manžela.

Na den dětí mám i jednu vzpomínku z dětství. V první třídě jsem musela jít na měsíc do tzv. oční školy, která byla v nemocnici. Děti se tam normálně učily, ale zároveň musely podstoupit řadu vyšetření. Byla jsem tam ráda, nejvíce si pamatuji tabuli, na které byly vyznačené linky, a svačiny, což bývaly jahody, pomeranče a jiné ovoce, které jsem přeci jen doma tak často neměla. Byla jsem v té škole na přelomu května a června, takže i na den dětí.

V tento den byla nachystána velká oslava pro nás malé pacienty. Rodiče všem dětem vytvořili krásné kostýmy. Mně babička ušila nádherný kostým leoparda, z takové plyšové látky s leopardím potiskem. Měla jsem udělaný i umělý čumáček s vouskami, ouška, ocásek, no prostě krásná maska. Jenže právě na den dětí na mě vyšla řada s dalším podrobným vyšetřením mého ostřížího zraku. Nejen, že mi polovina dětského dne utekla kvůli vyšetření, ale také mi během něj byly rozkapány oči, takže jsem viděla mlhu a později alespoň obrysy dětí a jejich masek. Na oslavu jsem sice šla, ale spíše jsem seděla v ústraní a snažila se něco v té mlze rozpoznat. A jak je ta lidská paměť zvláštní, tak si nic víc z toho dne nepamatuji, ale úplně přesně si pamatuji igelitku, ve které mi maminka přinesla onu masku leoparda. Byla bílá s fialovým vínovým hroznem a zelenými vinnými listy.

 

slonbidlo


 Milá Sonička,

spomienky na MDD sú rozne. Ten kostým leoparda ma fascinuje. Nenašiel by sa jeden aj pre mňa? 

Krásny a veselý deň :-)
    
01.06.2006 - Společnost - autor: Natálie Rolková

Komentáře:

 1. avatar
  [8] JanaVi [*]

  slonbidlo: Leopardí masku máme doma - a mám jí dokonce na fotce u svého nicku.

  superkarma: 0 01.06.2006, 20:55:26
 2. avatar
  [6] Meander [*]

  slonbidlo: Outlook je pěkné svinstvo!

  superkarma: 0 01.06.2006, 13:11:27
 3. avatar
  [4] Meander [*]

  "čumáček s vouskami"

  superkarma: 0 01.06.2006, 12:58:31
 4. avatar
  [2] gerda [*]

  vidíš, a takhle nějak vznikl název skupin Deff Leppard, jenom tam nešlo o oči... - v oční škole byl kdysi i můj syn. Oči mu taky rozkapávali, tak vím, co to je.

  superkarma: 0 01.06.2006, 11:12:48

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme