Bulvár

McDonald’s Cup pro malé fotbalisty a fotbalistky již po patnácté

Největší fotbalový turnaj pro žáky základních škol v Evropě odstartoval jubilejní 15. ročník

Mcdonalds

Fotbal patří mezi nejoblíbenější sporty na světě a ne jinak je tomu také v České republice. Kluci a děvčata již od útlého věku sní o tom, že budou jednou slavnými hráči a hráčkami. Skvělou atmosféru světových fotbalových zápasů a nezapomenutelné zážitky a zkušenosti dětem přináší jubilejní 15. ročník McDonald’s Cupu, největšího fotbalového turnaje školních družstev pro chlapce i dívky prvního stupně základních škol. Patronem se stal nejlepší český fotbalista současnosti brankář Petr Čech.

Mcdonalds

McdonaldsMcDonald’s Cup je postupový turnaj, do kterého se v posledních letech každoročně zapojuje více jak 81 tisíc dětí z téměř 3 200 základních škol. Žáci jsou rozděleni do dvou kategorií podle věku, hrát tedy můžou prvňáčci i o pět let starší děti. Školní kola začínají v září 2011 a ukončena budou v březnu příští rok. Následovat budou okrsková kola a okresní finále, poté finále na krajské úrovni a turnaj vyvrcholí tzv. Svátkem fotbalu 28. - 29. května 2012 na trávníku prvoligových teplických Stínadel. Vítěz Svátku fotbalu, kterého se účastní 15 družstev z každé kategorie, získá titul vítěze McDonald’s Cupu 2011/2012.

Každý rok turnaj podporuje známá osobnost fotbalového světa. 15. ročník McDonald’s Cupu si zaslouží skutečnou špičku a tak se patronem pro letošní rok stal brankář Petr Čech. Ten bude mladé hráče podporovat po celý ročník prostřednictvím internetových stránek, osobně se s Petrem Čechem mohou setkat na finálovém zápasu v Teplicích. Členové vítězného družstva poté ve Stamford Bridge v Londýně, kam se pojedou podívat na zápas Chelsea.

Určitě ne všichni kluci a holky, kteří si v minulosti zahráli na fotbalových trávnících, u fotbalu zůstanou, ale tento velký turnaj dává všem možnost vyzkoušet své schopnosti, týmového ducha, užít si radosti ze hry i navázat nová přátelství. Turnaj motivuje děti, aby aktivně využívaly svůj volný čas a dlouhodobě se zapojily do sportovní aktivity.

Mcdonalds

Týmy mohou zasílat přihlášky školních družstev až do 31. ledna 2012. Organizátory jsou: Asociace školních sportovních klubů ČR, Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy a Fotbalová asociace ČR. Generálním partnerem je McDonald’s ČR, s.r.o.

McdonaldsMcdonalds

Více na www.mcdonaldscup.cz

   
10.10.2011 - Společnost - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. [3] ova9 [*]

  super aktivita pro mladez........a zajem?

  superkarma: 0 23.11.2011, 20:03:22
 2. avatar
  [2] MAFIRA [*]

  Dnešní mládež je zduděná a líná.Vidím to doma na dětech.Je mi z toho smutnoSml15

  superkarma: 0 23.11.2011, 07:45:57
 3. avatar
  [1] alli3 [*]

  jsem pro mládež by měla sportovat a né vysedávat u pc ,jé jaké já měla krásné dětství,domu jsem chodila jen spát.

  superkarma: 0 22.11.2011, 17:36:52

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?
Anketa pro maminky

Náš tip

Doporučujeme