Domácnost

Mazlíčka jsem si našla na zahradě

Zdravím všechny,

už jako předškolní dítko jsem pořád toužila mít doma nějakého chlupáče. Bohužel, mamka i babička měly z čehokoliv, co se vzdáleně podobá myšce, posvátnou hrůzu. A nic většího ani nepřicházelo v úvahu - v padesátimetrovém 2+1 nás bylo pět.
A tak jsem prosila, slibovala, žadonila - všechny snahy byly prostě k ničemu. Rodiče byli neoblomní.

Tehdy jsem často pobývala u babičky - měla starý rodinný dům na kraji města, skoro jako na vesnici.
Potloukala jsem se často po zahradě, hrála si v různých úkrytech, až jednou - uviděla jsem něco nádherného.
Dvě očička jako korálky, hedvábná ouška, ocásek - asi by se mnou hodně lidí nesouhlasilo, ale mně se ten tvoreček náramně líbil. Ne, nebyl to křečík, ani myška - byl to obrovský POTKAN! Asi byl nějak nemocný, protože se nechal úplně v klidu vzít do ruky. Schovala jsem ho do kyblíčku a kyblíček do ložnice. Ložnice byla jediná místnost, kam babička ve dne nešla. A mně bylo jasné, že pokud babička můj poklad objeví, že o něj přijdu.

No, prasklo to za pár hodin. Těch několik pár hodin jsem donášela svému chlupatému kamarádovi chlebíček, travičku, různé ovoce... Zkrátka jsem ho zahrnovala až dojemnou péčí. Samozřejmě jsem ho taky pusinkovala a chovala, jako by to bylo dítě :-).

Když to prasklo, tak babička vypadala, že to bude její smrt. Každá malá myška jí přivodila div ne infarkt a teď tohle! A ještě ke všemu v ložnici! Na její nadávky a projevy hnusu vůči mému chlupáčkovi jsem odpovídala: "Pořád jsem chtěla křečka, vy jste mi ho nechtěli koupit, tak jsem si ho sehnala sama."

Musel přijet strýc, který mého miláčka usmrtil lopatou. Jak jsem tu vraždu obrečela!

Po tomto "traumatickém" zážitku jsem na svou touhu po křečcích na několik let radši zapomněla. Ale jak jsem se osamostatnila, hned jsem si pořídila různá zvířátka. Odchovala jsem postupně čtyři křečíky (jeden ještě žije, ale už je starý) a před třemi dny přibyl v naší domácnosti zakrslý králíček - beránek.  Byla to neplánovaná láska na první pohled ve zverimexu, kam jsme původně šli pro něco úplně jiného:-). Je to ještě miminko (cca 6 týdnů), trochu se bojí, ale je to zlatíčko. Nekousne, ani kdyby měl strachy umřít.

Ta moje stará příhoda s potkanem mi vždycky vykouzlí úsměv na rtech, jaká jsem byla "chovatelka". Zároveň mě ale mrazí - vždyť jsem od něho mohla chytit nějakou nechutnou infekci! Zároveň obdivuju babičku i ostatní - být tehdy na jejich místě - nezabili byste mě?

Zdravím všechny ženy-in i jejich zvířecí miláčky!

Ivanka007


Milá Ivanko,

je pravda, že potkani odchycení venku jsou opravdu nebezpeční mazlíčci. Na druhou stranu si myslím, že klepnout ho lopatou - a přímo před malým dítětem - je zbytečně brutální.

Ale vyrovnala jste se s tím dobře, to je vidět :-).

redakce@zena-in.cz

   
27.07.2006 - Dům a byt - autor: Anna Plasová

Komentáře:

 1. [5] a.... [*]

  Proboha ještě že jsem tý svý holce dovolila toho křečka, když ho tenkrát chtěla. Tohle najít doma, tak už dcera je sirotek, neb by mě to na místě zabilo . Ale umlátit ho lobatou, to je zas brutus.. měli ho odnést někam ven a pustit.
  Podobný příběh s opečováváním krysy ale znám...dceřina kamarádka si takovou přinesla domů, když ji našla ve sklepě, pak se jí doma radostně pomnožila a zanedlouho jich měla asi 20 a stále je někomu nabízela

  superkarma: 0 27.07.2006, 15:15:03
 2. avatar
  [4] Žábina [*]

  taky jsem jako dítě nemohla mít žádné zvíře, až nám jednou neplánovaně ale to už jsem byla velká přiletěl otevřeným oknem andulák Pepa
  nechápu tuhle averzi dospělých k zvířatům
  jak moje děti trochu povyrostly, měli postupně rybičky, morče a teď máme
  myslím že děti by se neměly ochuzovat ve vztahu ke zvířatům

  superkarma: 0 27.07.2006, 14:39:07
 3. avatar
  [3] gerda [*]

  Rodiče by měli svoje dítě znát a uvědomit si, že láska ke zvířatům je někdy velice silná a bylo by lepší ustoupit a dovolit dítěti třeba bílou myš. S chlupatým kamarádem je život hezčí. Příhodu s nalezeným potkanem chápu. Reakce rodiny nebyla nejlepší, vždyť na tom měli vinu oni sami. A zabití potkana před dítětem? Tak to je absolutní necitlivost.

  superkarma: 0 27.07.2006, 14:02:01

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme