Nové speciální čočky pro řidiče eliminují nežádoucí odlesky, odrazy a předchází zvýšené únavě zraku při zhoršených podmínkách. Díky nejmodernější brýlové čočce EyeDrive s technologií Reflect Control lze zamezit oslnění od světlometů protijedoucích vozů i dalších zdrojů rušivého světla – rozptýleného městského osvětlení, odraženého světla z aut jedoucích za sebou v řadě, mokré vozovky či sněhu. S brýlovými čočkami EyeDrive dochází ke zkvalitnění nočního vidění a lepšímu vnímání barev a kontrastů, díky čemuž nedochází ke zpomalení reakčního času řidiče. Eliminují i tzv. noční krátkozrakost. Až o 90 % méně oslnění v porovnání s běžnou plastovou čočkou bez antireflexní úpravy zaručí pohodlnou a bezpečnou cestu vaším vozem.

Každý řidič se musí rozhodovat rychle a bez chyby. Zvláště ve večerních hodinách to ale nebývá vždy jednoduché. Nejpokročilejší brýlově čočky EyeDrive jsou určeny nejen pro profesionální řidiče, ale všechny, kterým záleží na bezpečném řízení. Zaručí komfortnější vidění a méně unavený zrak. Brýlová čočka  EyeDrive zahrnuje samozřejmě i vrstvy, které chrání oko proti UV záření a v neposlední řadě odpuzují vodu, mastnotu a chrání ji proti poškrábání. Díky nim je čočku snazší udržet v čistotě a prodlužuje se tak její „funkční životnost“.

cocky

EyeDrive s technologií Reflect Control splňuje nejpřísnější nároky na pohodlí a bezpečí zraku řidiče, Využít je můžete jak do běžných brýlí na denní nošení, tak do speciálních brýlí pro řízení. Brýlové čočky EyeDrive je možné pořídit i v nedioptrickém provedení.

Čočky EyeDrive mají žlutý nízkoabsorbční kontrastní filtr, který omezí krátkovlnné světlo způsobující rozptyl, čímž zvyšuje kontrast v zorném poli. Čočky eliminují i noční myopii. Současně disponují povrchovou úpravou, která pomáhá eliminovat nepříjemný pocit při oslnění protijdoucími vozidly,“ uvádí Jindřich Konrád, generální ředitel společnosti Omega Optix, která je největším distributorem a jedním z předních výrobců brýlových čoček v České republice.

Čočka EyeDrive s technologií Reflect Control:

  • Eliminuje oslnění – až o 90 %
  • Zkvalitňuje noční vidění díky odstranění noční myopie, umožňuje vyšší rozlišení detailů
  • Zprostředkuje lepší vnímání barev a kontrastů
  • Nositel není rušen odlesky z mokré vozovky, protijedoucích vozidel ani dalšími rušivými elementy
  • Zamezuje vnějším odleskům, propouští více světla
  • Pomáhá předcházet únavě zraku za zhoršených podmínek
  • Umožňuje bezpečnější řízení automobilu
  • Prodlužuje životnost čočky

cocky1

Další faktory, které byste si měli u řidičských brýlí hlídat:

Tvar obrouček – zorné pole by mělo být co nejširší, aby řidič např. při pohledu na palubní desku nemusel sklánět hlavu. Výrazné a široké stranice ztěžují periferní vidění a nutí řidiče při pohledu do zpětných zrcátek otáčet celou hlavu.

Hmotnost – těžké obroučky mohou klouzat z nosu a způsobovat otlaky. Ideální jsou titanflexové materiály s tvarovou pamětí.

Správná korekce – sebemenší nekorigovaná vada může prodlužovat reakční interval. Pro ilustraci, při rychlosti 70 km/hod ujedete 25 metrů za sekundu, což může být zásadní.

Noční krátkozrakost – i osoby, které na dálku vidí za normálních okolností perfektně, v noci rozlišují detaily hůře. Oko reaguje na menší množství světla rozšířením zornic a mírným posunutím ohniska před místo nejostřejšího vidění. A právě kvůli rozšířené zornici při míjení protijedoucích vozidel  dochází snáze k nebezpečnému oslnění od protijedoucích světlometů.

 

Reklama