Bulvár

Matt Pardus: Kdo nezanechá v showbusinessu vzpomínku, jako by nebyl!

Milé čtenářky, s radostí vám přestavuji mladého talentovaného muže, který vás svými pohyby chytne za srdce. Přední star českého tanečního showbusinessu, semifinalista Česko Slovenské SuperStar, choreograf a zakladatel úspěšné taneční skupiny JUSTINCREDIBLE TEAM... to je Matěj Kubec alias Matt Pardus!

C

Dovol mi na úvod otázku: Co pro Matěje Kubce, velkou taneční star, tanec znamená?
Tanec je pro mne všeobecně svým způsobem životní styl. Baví mne lidem předávat vše, co jsem se sám za ty roky naučil. Baví mne, že člověk přijde do sálu a nechá všechny problémy za dveřmi, začne hrát hudba a nemusí myslet na nic jiného, než jaké emoce v něm hudba vyvolává. Může se odvázat a zapomenout na všední problémy. I když může jít „jen“ o hodinu tance týdně, za tento pocit to stojí. Řeknu to jednoduše, kdo by nechtěl protančit život a ještě k tomu celé dny jen poslouchat oblíbenou hudbu?! (smích) Mně se to povedlo a jsem rád, když tento pocit mohu i předat lidem ve svých kurzech.

Tvou hlavní taneční doménou je street dance, řekni nám o něm něco bližšího…
Street dance pochází, jak název napovídá, z ulice. Ve světě je nadřazeným názvem pro všechny tyto streetové styly Hip Hop. Vznikl původně v USA, kde dříve bylo nepřípustné, aby černoši vystupovali v divadlech či muzikálech a jinak prezentovali svůj styl tance a hudby. Začali si tedy tančit sami pro sebe na ulicích. Proto je také street dance jedinečný v tom, že pohyby si může vymýšlet každý tanečník sám a v základu není vázaný ani na partnera. Je to tedy volnost a přirozené následování hudby. Jsou samozřejmě podstyly, kde jsou dané pohyby, které by tanečník měl ovládat, ale stejně jako další styly tance a hudby v dnešní době získávají různé fúze z odlišných stylů, a opravdu jde o individuální pocit tanečníka.

Jak dlouho se tanci věnuješ?
No, skoro 20 let. Od 5 let jsem začal navštěvovat díky mamince, která je také tanečnice, různé kurzy a lekce. Prošel jsem stovky lektorů po celém světě a v podstatě i stejný počet stylů, abych věděl, co mne opravdu baví a naplňuje. A tím jsou streetové styly...

A co malý Matěj, chtěl vždy být úspěšným tanečníkem?
Jistě! Často jsem od malička vymýšlel různé choreografie pro sebe a následně i pro mé taneční skupiny, a pak přišla nabídka od Centra orientálního tance, abych u nich začal vyučovat jako první jiný styl než orientální tanec. Po mně pak přišlo mnoho dalších lektorů a vzniklo Centrum Tance, v podstatě největší taneční centrum v ČR. Tanec vyučuji téměř 9 let a jsem moc rád, že mohu být tak dlouho právě součástí Centra Tance.

Zmínil jsi, že máš své vlastní taneční skupiny, které?
Ano, založilo jsem již několik skupin. První skupina W8 vznikla v roce 2005, fungovala však jen 2 roky. V roce 2008 jsem založil taneční skupinu JUSTINCREDIBLE TEAM, která oslavila před pár dny 6 let fungování a mám z toho obrovskou radost. No a minulý rok jsem pod Centrem Tance založil ještě jednu skupinu X-STREET, a ta funguje hlavně jako skupina, kde dlouhodobě pracuji na pokročilých tanečnících z různých kurzů, kteří se přihlásí na konkurz. Výhodou spolupráce s Centrem Tance je, že členové mohou zdarma navštěvovat veškeré lekce Centra Tance a tím na sobě opravdu pracovat, jak jim čas a osobní vůle dovolí. Za těch 9 let jsem vychoval řadu profesionálních tanečníků, kteří třeba již netancují se mnou, ale člověk je může vidět na opravdu zajímavých akcích.

Přejít na stranu:

 
   
20.06.2014 - Společnost - autor: Veronika Pavlíková

Komentáře:

  1. [1] Helena Gyarmatiova [*]

    Sml16

    superkarma: 0 25.06.2014, 16:47:19

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme