Bulvár

Matt Pardus: „Do SuperStar bych už nikdy nešel“!

Finále Česko Slovenské SuperStar mu uniklo jen o vlásek, porota ho však vyhlásila nejkrásnějším zpěvákem. Za svou pěveckou kariéru si střihnul duet s Ivetou Bartošovou, coby tanečníka jsme si ho mohli všimnout po boku Karla Gotta, Nightwork, Terezy Černochové a mnohých dalších hvězd. O své pěvecké kariéře, životě a plánech se nám exkluzivně pro Ženu-in svěřil mladý český talent Matt Pardus.

ccc

Začneme nejprve pro ty, kteří tě zatím neznají: Jaký styl hudby zpíváš?
Baví mě asi dva hlavní styly. Taneční elektronická hudba a takový ten folk/pop. S novou vlastní tvorbou se nyní budu snažit různě experimentovat na hranicích těchto dvou stylů a vzájemné propojenosti.

Proč?
Taneční elektronická hudba je mi blízká, protože je v ní obrovská energie. Tuto energii mohu lehčeji předat na koncertech v klubech a diskotékách, i když lidé třeba mojí tvorbu slyší poprvé. U folkových písní se zase mohu zaměřit na silné texty a podstatu songu prožít.

Kdy jsi v sobě objevil tento talent?
Od malička jsem si psal různé básně a časem jsem je začal spojovat s hudbou. Hrál jsem na klavír a zpěv mi k tomu tak nějak patřil. Pak jsem tedy začal chodit i na zpěv a posléze jsem si začal produkovat i celkově vlastní hudbu, včetně melodií a textů.

Byl jsi v SuperStar. Jak na tuto dobu vzpomínáš?
Ano, v roce 2011 jsem se přihlásil do SuperStar. Domníval jsem se, že když postoupím, tak se moje tvorba dostane více do povědomí lidí a určitým způsobem to mou práci zviditelní. Vypadl jsem v divadle, tedy tuším v semifinálových kolech.

Jaké tam tedy bylo prostředí co se vztahů a konkurence týče?
Prostředí bylo hektické. Byl jsem na castingu v Bratislavě, kde jsem prošel za víkend dvě kola. Následovaly tři nebo čtyři kola v jednom dni v Praze za přibližně měsíc. Diváci v TV toto všechno vidí v průběhu asi dvou měsíců, ale soutěžící to musí zvládnout v podstatě za 2 dny. Měl jsem již předtím zkušenosti s vystupováním a velkými akcemi, ale Superstar pro mne byl asi největší stres „ever“. Vztahy mezi soutěžícími byly skvělé, v tom všem stresu to bylo odlehčující a hodně nám to pomohlo se vzájemně podporovat. Konkurence je všude, ale pochopil jsem, že nejde úplně o zpěv jako takový, jako spíš o to se trefit do marketingového cíle soutěže. Tedy vím, že excelentní zpěváci se nedostali ani přes první kolo (kde v porotě nesedí ani ti lidé, které vídáme v TV). A to mi soutěže podobného typu znechutilo. Není to objektivní a už bych asi do podobné soutěže nikdy nešel.

ddd

Přejít na stranu:

 
   
24.07.2014 - Společnost - autor: Veronika Pavlíková

Komentáře:

 1. [11] Baa [*]

  RomanaW — #10 Opět úplně nový nick! Těmi se to tu v diskuzích jen hemží!

  Léthé — #9 Zuza70 — #7 Také ho neznám a myslím, že jsem o nic nepřišla.

  Nejspíš dobrý známý slečny redaktorky, když mu věnuje už druhý článek. První byl bez odezvy...

  superkarma: 1 24.07.2014, 16:16:40
 2. [10] RomanaW [*]

  Zpěváka znám z dřívějška z různých spoluprací. Na rozhovoru se mi líbí, že je vidět, že je všestranný. Kdo si v dnešní době sám píše texty i skládá hudbu? Teď nemyslím nějaké kytarovky, nebo klavírní balady. Ale složit podobné elektronické píšně musí být složité. Navíc jsem v jednom rozhovoru četla, že si i sám dělá choreografie a doprovází ho taneční skupina, kterou on sám vede 6 let. To také nebývá zvykem.

  Tedy pro Nikar, myslím, že zvučnými jmény nehází, jen s nimi prostě spolupracuje. Bohužel jak píše, není asi v jeho moci se s touto hudbou v ČR zviditelnit natolik, aby ho každý znal...

  A pro helikoptera mrkni na poslední otázku, tam jsou prolinky na jeho profily, kde uvidíš víc. Já osobně ho mám na fb a je tam velice aktivní... :)

  1. na komentář reaguje Baa — #11
  superkarma: 0 24.07.2014, 12:20:25
 3. avatar
  [9] Léthé [*]

  Neznám ho Sml80

  1. na komentář reaguje Baa — #11
  superkarma: 0 24.07.2014, 12:19:51
 4. avatar
  [8] helikoptera [*]

  Chlapce také neznám a docela mě mrzí, že tu není normální fotka, podle které bychom mohli posoudit "nejhezčího zpěváka"

  superkarma: 0 24.07.2014, 12:11:22
 5. [7] Zuza70 [*]

  Kdo to je?

  1. na komentář reaguje Baa — #11
  superkarma: 1 24.07.2014, 10:42:03
 6. avatar
  [6] margot [*]

  mně se rozhovor líbil, i když si toho kluka vůbec nepamatuju (prostě takové soutěže nesleduji), přečetla jsem ho celý. přijde mi, že kluk to má v hlavě srovnané a je mi na něm velmi sympatické, že brzy poznal, kudy cesta nevede a že se snaží prorazit tím, co umí i v zahraničí, že nesedí jak pecka, nespoléhá jen na provařenou reality show a netouží se zviditelňovat přes bulvár. překvapil mě jeho úspěch venku, držím palec. u nás by s tímto druhem muziky opravdu velké publikum neměl.

  jediné, co mi vadí, je listování článků na X stran, jsem poměrně líná, radši bych to četla v kuse...

  superkarma: 1 24.07.2014, 09:24:49
 7. avatar
  [5] tauferova monika [*]

  Ani nevím kdo to jeSml80

  superkarma: 0 24.07.2014, 09:12:35
 8. avatar
  [4] enka1 [*]

  ToraToraTora — #3 Nikar — #2 Altamora — #1 Sml16Sml22

  superkarma: 0 24.07.2014, 08:57:13
 9. avatar
  [3] ToraToraTora [*]

  Jsme malý trh nikoliv duševně malí lidé. Holt každý, kdo má "vztah k hudbě" nemůže vydělávat miliony.

  1. na komentář reaguje enka1 — #4
  superkarma: 0 24.07.2014, 07:48:52
 10. [2] Nikar [*]

  Nevím, ale nemůže čekat, že jen proto, že byl v Superstar, nebo protože má singl od producentů Inny, tak že všichni padnou na kolena. Je velká konkurence a musí se snažit i sám, ne jenom házet zvučnými názvy a jmény.

  1. na komentář reaguje enka1 — #4
  superkarma: 1 24.07.2014, 07:41:19
 11. avatar
  [1] Altamora [*]

  Miluji tyhle stížnosti na českou malostSml57. Holt musí hoch být skvělý a prorazit ve světě. Na tomto trhu asi nemá dost kupců. Jen proto, abych si připadala současně, nezačnu poslouchat něco, co mě neoslovuje, i kdyby to radia hrála dokolečka kolem.

  1. na komentář reaguje enka1 — #4
  superkarma: 1 24.07.2014, 01:09:49

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme