.

Matkou ve čtyřiceti, II. část. Zvažuji, zda porod přirozenou cestou, nebo císařským řezem

Rodina

Matkou ve čtyřiceti, II. část. Zvažuji, zda porod přirozenou cestou, nebo císařským řezem

Před necelými dvěma měsíci jsme vám na stránkách Žena-in poskytli rozhovor s nastávající maminku Inkou, která se rozhodla ještě ve čtyřiceti letech pro miminko. V pořadí o třetí dítě. Co se za tu dobu událo u Inky nového?

Kromě toho, že už jí hodně povyrostlo bříško, začal v ní také hlodat červíček pochybnosti, zda rodit přirozenou cestou, nebo císařským řezem. Zajímalo by ji, jaký na to mají názor naše čtenářky.

Ahoj Inko, ráda tě vidím.
Ahoj. Já tebe taky. Strašně rychle to uteklo od doby, co jsme se viděly naposledy.

To ano, je to viditelné i na tvém bříšku. Ve kterém jsi vlastně měsíci?
Končím šestý a pomalu se kulím do sedmého. (smích)

sedmy

My jsme se dnes sešly hlavně proto, že jsi mi volala ohledně tvých pochybností, zda rodit přirozenou cestou, nebo císařským řezem. Proč ty pochybnosti?
No víš, už když jsem zjistila, že jsem těhotná, tak první, co mi prolétlo hlavou, bylo: „Panebože, zase porod.“ Protože ten předchozí mám ještě velice čerstvě v paměti.

Byl nějak těžký?
Přímo těžký, to snad ani ne, až tak bych to nenazvala, ale oproti prvnímu porodu jsem se cítila hodně vyčerpaná a unavená. Prostě cítila jsem, že už nemám tolik síly jako před dvaceti lety, kdy jsem zatlačila a holka byla venku. Před těmi čtyřmi roky s Jiříčkem jsem měla co dělat, a tak si říkám, zvládnu to i teď? Prostě mám strach, že normální porod nezvládnu. Ona už i paní doktorka mi hned v počátku naznačila, že vzhledem k tomu, že už mi bude čtyřicet, tak v tomto věku se zvažují císařské řezy. Jenže já jsem to hned zpočátku zavrhla. Žádný císařský řez, zvládla jsem dva porody, zvládnu i ten třetí. Ale teď ti najednou nevím. Prostě čím víc se blíží termín porodu, tím větší mám pochybnosti.

pochybnosti

A paní doktorka nechává rozhodnutí čistě na tobě?
Samozřejmě kdyby nastaly nějaké komplikace, tak se mě ani neptá, ale jinak de facto ano. Víš, kdyby mi na konci toho devátého měsíce řekli: „Máte tam malého drobečka, to půjde raz dva,“ tak samozřejmě půjdu rodit asi normálně, ale kdyby bylo miminko nějak moc velké, nevím.

On ani ten císařský řez není žádná procházka růžovou zahradou. Tedy myslím hlavně pooperační stav.
Ale to já si moc dobře uvědomuji. Mluvila jsem o tom s kamarádkami, které rodily císařským řezem, a taky s jednou anestezioložkou, která je přítomna těmto porodům. Ta mi všechno vysvětlila, řekla mi, jak to probíhá, a já se tak začínám přiklánět k tomu, že bych možná radši na toho císaře. Na druhou stranu mi to přijde takové umělé, asi je to i tím, že dnes z pohodlnosti rodí císařem i ty ženy, které nemusí. To je jako bych si řekla: přijdu, objednám se k plastickému chirurgovi na nějaký termín, dojdu tam, prostě si tam nakročím, dítě se narodí a jdu domů.

To máš pravdu, že spousta žen rodí císařským řezem, i když nemusí. Ale jim není všem čtyřicet.
Tak mi poraď, jak by ses zachovala ty? Já vím, že spousta maminek měla daleko horší porody, že trpěly daleko víc než já. Na miminko se strašně těším, ale přirozeného porodu se prostě bojím. Takový strach jsem v předchozích dvou těhotenstvích nezažívala.

Uvidíš, jak bude chlapeček velký. Zůstane ti jen jizva.
Čert vem jizvu. U obou předchozích porodů jsem byla hodně nastřihlá, takže jsem měla dole také velkou jizvu. A mít ten spodek zase potřetí nařízlý a zašitý, ono taky není o co stát. To není nic příjemného. Navíc jsem byla nastřihlá skoro na 12 stehů, a zatímco ostatní maminky už v pohodě seděly, tak já jsem byla furt jak lazar. Čtrnáct dnů jsem nemohla ani chodit, ani sedět, doma jsem seděla na plavacím kruhu na židli. Tak jestli budu mít potřetí jizvu na tom samém místě anebo v podbřišku, tak to už vyjde fakt nastejno. I když vím, že ty poporodní komplikace u císařského řezu jsou třeba daleko horší, ale nějak prostě, když si řeknu, že půjdu na císaře, tak je mi lehčeji.

Ať se rozhodneš jakkoliv, určitě to dobře dopadne. Hlavně se nestresuj, ať pak chlapeček nezlobí.
Ale to já se nestresuji. Jen by mě třeba fakt zajímalo, jak se na to dívají i vaše čtenářky, třeba jsou mezi nimi také starší rodičky. Co žena, to jiný názor. Jen bych chtěla moc poprosit, jestli mají nějaké hrůzné zážitky z císaře, tak to ať radši ani nepíší. (smích) Já si plně uvědomuju, že císař není jednoduchý.
A ještě, když už mám tu příležitost, moc ráda bych touto cestou poděkovala všem za krásné ohlasy, které mi psaly v minulých komentářích. To jsem vážně nečekala. Všechny jsem je miminku „přečetla“. Opravdu moc děkujeme. :)

Ještě ti musím říct, že vypadáš nádherně. Snad lépe než před těhotenstvím. Kdybys rodila častěji a častěji, tak jsi asi pořád krásnější a krásnější. :)
Jéé, děkuji. Já totiž zastávám názor, že i v těhotenství se má žena udržovat a být krásná a přitažlivá. Když vidím některé maminky, neříkám že všechny, ale je jich dost, jak o sebe přestanou v těhotenství dbát, je mi z toho smutno. Vždyť naopak, v těhotenství by měla být žena pro svého muže nejkrásnější. Můj manžel mi dokonce řekl, že se mu teď líbím víc, že jsem taková plnější (smích). Já jsem byla předtím moc hubená, takže vzhledem ke svojí výšce mám teprve teď tu správnou váhu, kterou bych měla mít normálně. Tak asi proto mně to tak svědčí. (smích)

sjirkou

To si ale jedna z mála, která má to štěstí, že nepřibere rovnou 20 kilo.
To mám, to je pravda. Zatím jsem přibrala šest kilo. Snažím se jíst rozumně, ani teď se nijak nepřecpávám.

Miminko se narodí po prázdninách. Asi hloupá otázka, ale jak strávíš letošní dovolenou?
To není hloupá otázka. Cítím se skvěle, takže příští týden jedeme ještě na týden k moři. Opravdu se moc těším. I vzhledem k tomu, že Jiříček neustále trpí záněty průdušek, a také manžel je vyčerpaný z práce, tak to potřebujeme všichni. A není to tak daleko. Nějakých 700 km, to se zvládnout dá. Na zadním sedadle, nohy nahoře, to půjde. (smích) Ale samozřejmě se ještě těsně před odjezdem zajdu poradit za paní doktorkou a půjdu na vyšetření. Doufám, že mi potvrdí, že je všechno v pořádku, a budu moci jet, protože se fakt těším.

sjirickem

Inko, přeji ti krásnou dovolenou, a ať už se rozhodneš jakkoliv, tak hodně štěstí, a ať to oba zvládnete. No a my už se uvidíme vlastně až v porodnici. Budeš mít čas na další rozhovor?
Ráda. To už vám budu moci ukázat chlapečka, který se opravdu pěkně hlásí a každou chvíli mi dává najevo: „Halóó, maminko, já jsem tady.“ Strašně se na něho těším a jsem šťastná, že jsem se rozhodla, jak jsem se rozhodla. Teď ještě vyřešit, jakým způsobem porodit, věčně ho tam mít nemůžu. (smích)

Související článek:

   
29.05.2012 - Těhotenství a porod - autor: Alexandra Stušková

Další příspěvky

Komentáře:

 1. [44] artsvec [*]

  Dámy, pokud se chystáte na porod či gynekologický zákrok, určitě zvažte použití jednorázových kalhotek, které jsou pro tyto účely ideální. Tyto jednorázové kalhotky stojí pár korun, ale odvedou velkou službu.

  superkarma: 0 10.03.2016, 08:55:51
 2. avatar
  [43] RosaGloriaDei [*]

  krásná mamina (vypadá o 10 let mladší)

  superkarma: 0 18.09.2012, 15:59:16
 3. [42] anina4 [*]

  já měla už 3 vělké děti, když jsem ve 40 otěhotněla a ani mě nenapadlo nějak váhat,zda rodit přirozeně či ne,taky jsem ale měla nějak větší strach,idkyž těhu probíhalo normálně bez problémů a tak jsem požádala manžela,zda půjde se mnou a to byla největší opora,užili jsme si to oba a byli za to rádi,přeji krásnou dovolenou a potom už bezproblémový a rychlý porod

  superkarma: 0 15.08.2012, 08:29:00
 4. [41] jarčinka [*]

  Krásná maminka Sml67, některé mladé maminky dnes tak nevypadají dobře, ale každému to není dáno.

  První dítě jsem rodila císařským řezem, při druhém porodu jsem měla štěstí (dobrý porodní tým), že jsem mohla rodit dítě přirozenou cestou - je to neskutečně krásný zážitek, i přes bolesti, nastřihnutí hráze atd., je to pocit, který při císařském řezi nezažijete. Třetí porod jsem měla císařským řezem opět ze zdravotních důvodů, a byla jsem zklamána, protože jsem byla připravena o pocit narození syna.

  Rozhodnutí je na vás, strach je normální, čím jsme starší a víme, co nás čeká - bojíme se, což je přirozené. Osobně bych dala přednost porodu přirozenou cestou Sml22 Přeji vám pěknou dovolenou a držím palce, ať se rozhodnete jakkoliv, aby vše bylo dobré Sml67

  superkarma: 0 13.07.2012, 21:08:05
 5. [40] aksudem [*]

  Honem se chci přidat s názorem :) Bylo mi 40 a doma mám 4měsíční holčičku. Nejmladší starší dceři je 10, takže docela velká pauza. Hrozně jsem se bála! Takže vím, o čem mluvíte. Přesto můj doktor vůbec neuvažoval o císaři a o přesto, že malá byla až do 36. týdne otočená koncem pánevním. Nakonec se ale otočila. No a samotný porod? Od prasknutí plodové vody do narození holčičky to trvalo 2,5 hodiny přesně. Takže bych řekla, že strach má velké oči. Ale samozřejmě, to si říkám teď. Bolesti byly rychlé a krátké a dalo se to vydržet. Škoda, že vám nikdo nemůžu dopředu říct, tak maminko, už jen 23 minut a je to :) To by se to snášelo ještě daleko líp. Každopádně, ať se rozhodnete, jak chcete, držím palce, ať je miminko v pořádku a váš porod je rychlý a bezproblémový. Sml16

  superkarma: 0 08.06.2012, 22:39:19
 6. avatar
  [39] tajnostii [*]

  Hezká maminkaSml22

  superkarma: 0 03.06.2012, 15:51:18
 7. [38] vladusz [*]

  To je tak krásná maminka!!!! Sml16

  A maminko,kam přesně jedete na dovolenou? :)))

  superkarma: 0 01.06.2012, 13:23:14
 8. avatar
  [37] cibulicka [*]

  Krásný pár,rodince přeji jen to nej,nej...

  superkarma: 0 30.05.2012, 14:27:00
 9. [36] Jala [*]

  Inka je velice sympatická, absolutně nevypadá na věk, který má v občance.

  Přeju, ať se správně rozhodne a všechno dobře dopadne.

  superkarma: 0 29.05.2012, 23:41:14
 10. [35] Roland [*]

  Lepší je asi klasický porod, ale záleží na okolnostech a hlavně na zdravotním stavu.

  superkarma: 0 29.05.2012, 21:55:27
 11. [34] VeronikaB [*]

  Krásná maminka, krásná těhulka! Já jsem před 2 měsící porodila dvojčata, přirozenou cestou a dávali mi na výběr, buď přirozeně nebo císař, ale na císař jsem nechtěla a udělala jsem dobře. Příroda to zařídila tak dobře, že jsem rodila přirozeně a musím říct, že porod byl mnohem lepší, rychlejší a hezčí než porod první, kdy jsem rodila jenom jedno dítě. Já bych se nechtěla dobrovolně vzdát toho krásného prvního pohledu na to ,,čerstvě" narozené miminko. Jelikož to je nezapomenutelný a opravdu překrásný okamžik. Je pravda, že jsem mladší, ale já bych ve věku ten rozdíl neviděla. Když je těhulkování v pořádku, proč by i porod nebyl? Ikdyž je Vám Inko 40, tak těhulkování zvládáte líp, jak já v necelých 26. Přeju hodně zdravíčka a stejně, ať se rozhodnete jakkoliv, tak to rozhodnutí bude správné!!!

  superkarma: 0 29.05.2012, 21:03:39
 12. avatar
  [33] blesksoft [*]

  já se svými 157 cm a v 9 měsíci těhotenství 60 kg ve 40 letech porodila 4 kg mimičo přirozenou cestou a dobrovolně na císaře bych nešla

  superkarma: 0 29.05.2012, 18:26:35
 13. avatar
  [32] Suzanne [*]

  Florencie — #28 Dante Alighieri — #30 Tak jsem fakt měla kliku - porod za tři hodiny hotový a druhý den po porodu mě nebolelo nic, protože mě nenastřihli - nestačili Sml30

  superkarma: 0 29.05.2012, 18:08:13
 14. avatar
  [31] kareta [*]

  Dante Alighieri — #30 no tak ten porod je brnkačka ve srovnání s hojením nastřižené hráze, já jsem myslela, že zdechnu!Sml68

  superkarma: 0 29.05.2012, 17:55:08

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [30] Dante Alighieri [*]

  Florencie — #28 Jo, ale je po všem! Sml54 A víš, že se už jen hojíš, už se s tebou nic neděje (porod).

  1. na komentář reaguje kareta — #31
  2. na komentář reaguje Suzanne — #32
  superkarma: 0 29.05.2012, 17:52:31
 2. avatar
  [29] daska59 [*]

  Přeju hodně štěstí a hezkou dovolenou. Pokud nebude miminko velké, raději bych volila klasický porod, třetí dítě už by mohlo vyklouznout skoro samo Sml16

  superkarma: 0 29.05.2012, 17:09:28
 3. avatar
  [28] Florencie [*]

  Dante Alighieri — #24 A já si naopak myslím, že ta bolest potom je mnohem horší, protože už to "jen" bolí (nástřih, příp. jizva) a dítě už je venku Sml80

  1. na komentář reaguje Dante Alighieri — #30
  2. na komentář reaguje Suzanne — #32
  superkarma: 0 29.05.2012, 16:35:54
 4. avatar
  [27] gaba23 [*]

  kebulkaevulka — #14 Syn císařem, dcera normál, kdybych mohla vrátit čas, tak syna vytlačím za každou cenu. Sml22

  superkarma: 0 29.05.2012, 15:17:45
 5. avatar
  [26] Suzanne [*]

  Dante Alighieri — #24 Já jsem asi divná, ale při klasickém porodu  - při tom samotném porodu, když už šel ven - jsem prožívala šílené pocity euforieSml30 Tím ovšem nechci říct, že ty předchozí tři hodiny byly nějak úžasné...

  superkarma: 0 29.05.2012, 15:17:31
 6. [25] eli.emanuela [*]

  Taky žasnu, jak krásná maminka může ve 40 být! Všechny čtyřicátnice, které znám, vypadají spíš jako (mladé) babičky...

  A k tomu císaři - nešla bych do něj. Rodila jsem relativně mladá, myslela jsem si, jaká to bude pohoda, a nebyla. První dítě mi dalo pořádně zabrat, a nebýt toho, že se mnou byl můj muž po porodu na nadstandartu a hýčkal si mě ve dne v noci, nezvládla bych nic a zotavovala bych se hodně dlouho. Druhého porodu jsem se bála, o to víc, že těhotenství bylo náročné, i jsem nějakou dobu strávila na neschopence, cítila jsem se totálně vyčerpaná, stará, nic jsem nezvládala, ... A porod? Paráda! Tedy, když pominu, že to kur..sky bolelo. :) Nevím, kde se ve mně vzalo tolik síly, ale vše šlo přirozeně, doktoři do toho nezasahovali jako u prvního porodu, a i ta rekonvalescence byla lepší. Všichni mě obdivovali, jak jsem čiperná, že jsem snad ani před chvílí neporodila. Během pár dní jsem byla v pořádku a mohla fungovat. Takže i když jsem si v těhotenství říkala, že porod nezvládnu, tělo bylo chytřejší. Za mě jedině přirozený porod, císař ne (pokud není ohrožen život...).

  Nemluvě o tom, že prý je pro dítě lepší, když si projde přirozeným porodem, císař je prý takové surové vytržení dítěte z lůna, bez jakékoli přípravy, velký šok s možnými následky do budoucna...

  Držím pěsti, aby vše proběhlo bez komplikací a ideálně přirozenou cestou. ;)

  superkarma: 0 29.05.2012, 15:11:38
 7. avatar
  [24] Dante Alighieri [*]

  kebulkaevulka — #14 Já bych se vzhledem k větším rizikům při císaři asi taky nerozmýšlela, ale nepřesvědčíš mě, že porod normální cestou je lepší. Sml57 Že to bolí potom, to až tak neva. HLAVNĚ, že už to mám za sebou!

  1. na komentář reaguje Suzanne — #26
  2. na komentář reaguje Florencie — #28
  superkarma: 0 29.05.2012, 14:42:26
 8. avatar
  [23] kebulkaevulka [*]

  secret — #22 Sml30Ty vole,jsem si kvůli tobě prskla kafe na monitorSml52

  superkarma: 0 29.05.2012, 14:26:31
 9. [22] murat [*]

  nechápu proč se nechat dobrovolně operovat. bojí se že by měly vytahanou Mařenu? Sml52

  1. na komentář reaguje kebulkaevulka — #23
  superkarma: 1 29.05.2012, 14:03:17
 10. [21] marsy [*]

  Já jsem měla 3. dítě ve 43 letech a rodila jsem přírodní cestou. Žádné problémy nebyly.

  superkarma: 0 29.05.2012, 14:02:30
 11. [20] lenzden [*]

  step1 — #17 jsem stejného názoru

  superkarma: 0 29.05.2012, 13:53:25
 12. avatar
  [19] Suzanne [*]

  Krásná maminkaSml22 Osobně bych volila co nejpřirozenější způsob, stojí to za to. Porod je přirozený a tělo se dá do pořádku (pokud nejsou komplikace). Ale císař je prostě operace, je to nepřirozené a pro organismus náročné, tedy pokud by to nebylo nezbytné, nikdy bych do toho jen tak nešla.

  superkarma: 1 29.05.2012, 13:40:53
 13. [18] Trefa [*]

  Trefa:krasne fotecky,moc Vam to slusi.porodu se nebojte,oni Vam urcite pomohou.ja jsem mela druhy porod a syn vazil 4,20kg.a slo to dobre.dneska chodi hodne maminek rodit cisarem.to se mi nelibi.

  superkarma: 0 29.05.2012, 13:31:23
 14. [17] step1 [*]

  Já bych určitě volila přirozený porod a teprve kdyby to nešlo, tak císaře.

  1. na komentář reaguje lenzden — #20
  superkarma: 0 29.05.2012, 12:59:45
 15. avatar
  [16] marde [*]

  Mám 5 dětí, všechny přirozenou cestou. Čím více dětí, tím rychlejší a snadnější porod. Poslední jsem měla v 38 letech a žádné problémy. Dobrovolně bych císaře nevolila.Sml16

  superkarma: 1 29.05.2012, 11:31:04
 16. avatar
  [15] Aprilka1 [*]

  Teda Ince to moc sluší, vypadá na 25 let, fakt krásná ženská, vůbec bych jí 40 netipovala Sml67.

  a držím palce, at všechno dobře dopadne

  superkarma: 0 29.05.2012, 11:01:34
 17. avatar
  [14] kebulkaevulka [*]

  Dante Alighieri — #11 Dante,ujistím tě,že skoro všude,měla jsem na pokoji ženskou,která si přála císaře a litovala celou tu dobu,co se mnou byla jipce.

  Za mě já bych císařem nerodila už ani jednou,mám 3 za sebou a vždycky to bylo strašný,u prvního jsem to nevěděla,protože vše šlo jak mělo,po 17 hodinách v bolestech,lékař rozhodl,že půjdu císařem,brala jsem to jako vysvobození,ale po probuzení,jako trest.Druhé dítě šlo taky císařem,bylo nemocné,tak ho musely vyndat dří,pooperační stav,příšerný,3 dítě šlo tak císařem,byla moc veliká a báli se aby nezačal spontální porod,pooperační stav šílený,už nikdy víc.

  Takže za kdýž to půjde normálně,asi bych se nerozmýšlelaSml22

  1. na komentář reaguje Dante Alighieri — #24
  2. na komentář reaguje gaba23 — #27
  superkarma: 0 29.05.2012, 10:46:04
 18. avatar
  [13] Tina5 [*]

  Milá maminko, škoda, že jsem už s dětmi skončila, vzala bych si z vás příklad a taky se rozmazlovala a snažila se být pro svého muže ta nejkrásnější...

  Jste nádherná žena, těhotenství si užíváte, z rozhovoru dýchá pohoda a takovéto krásno, které z vás přímo září, ikdyž se rozhodujete o závažné věci, jak přivést na svět své dítě a navíc je před vámi dovolená. Smekám před vámi, já už bych byla na nervy sama ze sebe, natož z příprav na dovolenou a ještě váhat o císaři..

  Ať se rozhodnete jakkoli, přeji vám hodně síly, snadný porod, ať jste v pořádku vy i chlapeček a moc se těším na další povídání s vámiSml16

  A krásnou dovolenou!!!

  superkarma: 0 29.05.2012, 10:10:33
 19. avatar
  [12] *Lefff* [*]

  Jsem necelý týden po třetím vaginálním porodu. Při prvním mě nastříhli, při druhém mi praskla jizva v místě nástřihu (jen na 2 stehy), potřetí proběhl porod zcela bez poranění. Pustili nás z porodnice ještě před uplynutím standardních 72 hodin, o celý půlden dřív. Cítím se výborně, líp než po druhém porodu před 3 lety.

  Poprvé jsem prožila skutečně přirozený porod - sama jsem si vybrala polohu pro tlačení, po porodu jsem se s miminkem mazlila dvě hodiny bez vyrušování kýmkoli, pak teprve jej bleskově vyšetřil pediatr, zatímco já byla pár desítek vteřin ve sprše. Poté jsem si miminko sama oblékla a odvezla k sobě na pokoj. Splnil se mi sen o porodu. Jsem šťastná, že bylo vše v pořádku a nevyvstal důvod rodit per SC. A dobrovolně bych si břišní operaci nevybrala vůbec.

  Přeji Ince krásné léto, odpočinek a nabrání sil u moře a pak pohodový porod (ať už jakýkoli), ať jsou oba (všichni) zdraví a následné sžívání ať probíhá co nejlépe Sml16

  superkarma: 2 29.05.2012, 09:46:22
 20. avatar
  [11] Dante Alighieri [*]

  Spousta žen rodí císařským řezem, i když nemusí? Tak to mi řekněte, kde ty císařáky na požádání dělají. U nás v ČR?

  1. na komentář reaguje kebulkaevulka — #14
  superkarma: 0 29.05.2012, 09:44:33
 21. avatar
  [10] ekleinovka [*]

  Císařem jsem měla až třetí dítě,pooperační stav nic moc .....

  superkarma: 0 29.05.2012, 09:42:25
 22. [9] Karo Líná [*]

  Tahle paní vypadá tak neuvěřitelně mladě a dobře..... nikdy bych neřekla, že je to "starší" matka Sml23 Je to setsakra rozdíl oproti některým těhotným čtyřicátnicím, co vypadají, že si porodí vnouče Sml30

  superkarma: 0 29.05.2012, 09:41:32
 23. avatar
  [8] Jindriska8 [*]

  Pěkná maminka čtyřicátnice,asi bych se rozhodla až v porodnici,ale jsem pro klasiku.Sml22

  superkarma: 1 29.05.2012, 09:24:16
 24. avatar
  [7] ToraToraTora [*]

  Lepší je klasika a pokud je dítě velké, zjistí v porodnici velice snadno. Takže bych to nechala do porodnice. Jsou nejen ultrazvuky, ale i pelvimetrické metody, které jasně pomohou určit, zda je plod objektivně velký nebo relativně velký a jaké možnosti skýtá pánev rodičky. Rozhodně je to přesnější než diskuzní fórum.

  superkarma: 3 29.05.2012, 09:09:03
 25. [6] funnka [*]

  kareta — #5 souhlasím,plánovaný císař.Akorát mi trvalo dlouho se pořádně narovnat

  superkarma: 0 29.05.2012, 09:06:43
 26. avatar
  [5] kareta [*]

  Plánovaný císař, mám to vyzkoušené a rekonvalescence byla kratší jak po klasickém poroduSml67

  1. na komentář reaguje funnka — #6
  superkarma: 0 29.05.2012, 08:57:36
 27. avatar
  [4] *modrá [*]

  téééda budoucí mamince to ohromně sluší ! Sml67

  superkarma: 0 29.05.2012, 08:38:31
 28. avatar
  [3] Věrulinka [*]

  Pokud nejsou problémy, je lepší rodit klasicky Sml67

  superkarma: 0 29.05.2012, 08:32:00
 29. [2] lidicka [*]

  Rodila jsem císařem - ale ze zdravotních důvodůSml22

  superkarma: 0 29.05.2012, 07:26:44
 30. avatar
  [1] blesksoft [*]

  hodně štěstí a doporučují klasický porod já ho ve 40 letech taky zvládla a určitě lepší než hojení jizvy na břiše

  superkarma: 0 29.05.2012, 06:59:55

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme