Noční můry kvůli matce měla v dětství čtenářka Ekleinovka. Děda měl obraz pekla, který matčino vyhrožování dokonale podkreslil, o zbytek se postarala dětská fantazie...

Bojíte se pekla? Čtenářka Ekleinovka z něj měla v dětství velkou hrůzu...


Příjemné úterý všem. Jednu noční můru jsem překonala- včera nám vypadl net a to jsem těžko snášela. Já, díky ženě - in jsem jasný závislák ;), dnes už zase funguje :)) a tak konečně mohu napsat k tématu.
Noční můry mne provázely v dětství hodně často. Bylo to určitě díky neklidnému rodinnému prostředí a neustálému vyhrožování mou matkou, že skončím v pekle u čertů. Navíc u dědečka visel onen obrovský obraz s motivem pekla a já se klepala strachy jen při letmém pohledu na tu hrůzu. Plížila jsem se kolem, oči přivřené a rychle pryč. Máma mne dokázala kolikrát tak vystresovat, že jsem měla ,“malou dušičku“. Přitáhla mne k obrazu, já řvala jako na lesy a traumatický zážitek ještě oživila slovy : „Tak, ještě mne rozzlobíš a budeš se tu smažit“. No, nevím, výchovný účinek v tom nevidím. Sny, které se mi poté zdály, byly děsivé. Já v pekle, vhozená do kotle s vroucí vodou a všude plno ohně a hrůzostrašných rohatců. Budila jsem se s křikem, celá zpocená a bála jsem se dojít na toaletu. Uf, to byly opravdu hrůzné zážitky.
Teď mám občas živé sny. Zdá se mi o zmizelém synovi. Jsou pořád stejné. Vidím ho celého v bílém, hraje nádherná chrámová hudba a kolem září jasná světla. Chci ho obejmout a v tom se vzbudím. Nevím, jestli to byla skutečnost nebo sen a jsem pořádně zmatená. Jsem za tyhle sny vděčná, komunikuji s ním alespoň mimoverbálně. Jak je mi ale potom, rozepisovat nebudu, raději končím.....
Ekleinovka

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 20. 11. 2012: Noční můry

Příspěvky k tomuto tématu již nepište. Později odpoledne se dozvíte, která z dnešních přispěvatelek obdrží slíbené dvě knížky: Černou kniha církve od Micheala Hebeise (Knižní klub) a Dänikenova Proroka minulosti (Knižní klub).

knihakniha

 

 

Reklama