Domácnost

Mateřské centrum Krteček

Mám radostnou novinu pro všechny rodiče malých ratolestí z Moravskoslezského kraje. Ostrava konečně rozšířila seznam měst, ve kterých se nacházejí klasická mateřská centra. Deset maminek z Ostravy - Poruby se rozhodlo, že už nechtějí jen vysedávat na pískovištích nebo platit drahé vstupné do různých profesionálních klubů pro mrňátka. Vzaly „osud do svých rukou“ a založily Občanské hnutí Mateřské centrum Krteček.

Co vlastně mateřské centrum je ?
První mateřské centrum u nás založila před 11 lety Rut Kolínská, matka pěti dětí. Dnes čítá nezisková Síť mateřských center založených paní Kolínskou okolo 150 center. Maminky si připravují program samy, bez nároku na mzdu. Samy se taky starají o provoz mateřského centra.

Co na vás v našem mateřském centru čeká ?
Bude to hlavně bezpečná herna pro děti do 6 let. Maminky si zde budou moci popovídat, vypít kávu. Každé všední dopoledne a každé odpoledne od pondělí do čtvrtka budeme mít připraven bohatý program. Jedno odpoledne bude věnováno pouze těhotným maminkám. Nabídneme jim kromě klasického rehabilitačního cvičení i břišní tance pro těhotné. Středeční dopoledne je rezervováno pro miminka přibližně do jednoho roku, odpoledne pro děti s různými handicapy. Dále se návštěvníci mohou těšit na výtvarné kroužky, kurzy angličtiny pro maminky, na cvičení a tančení s dětmi, divadélka. Pro rodiče se budou konat různé, jistě zajímavé, přednášky. Kromě pravidelného programu budeme připravovat různé mimořádné akce, například drakiádu, vánoční besídku, burzy dětského oblečení…

Takže neváhejte a přijďte se podívat. Třeba hned 1. srpna v 9h na slavností otevření. Bude pro vás připravena nejen prohlídka prostor, které teď společnými silami uklízíme a budujeme, ale i kulturní program s občerstvením. A pokud jste zrovna v tomhle termínu někde na prázdninách, nevadí. Mateřské centrum Krteček v Ostravě - Porubě v budově Mateřské školy na Slavíkové ulici pro vás bude otevřeno denně od pondělí do čtvrtka od 8h30 do 17h00, v pátek jen dopoledne. Od 12h00 do 14h30 je vždy polední přestávka.

Více informací naleznete na adrese: www.mc-krtecek.wz.cz .

Moc se na vás těšíme.  

     
   
29.07.2003 - Dům a byt - autor: Lora

Komentáře:

 1. avatar
  [8] charouzka [*]

  Landriel, trošku tě možná vyvedu z omylu, ale mateřská centra nevznikají proto, aby ti tam někdo pohlídal dítě a ty sis mohla pokecat. Mateřská centra jsou místem setkávání rodin s dětmi a aktivity jsou směřovány tak,aby je prožívali rodiče společně s dítětem.Pokud není aktivita vyloženě vedená jako činnost pouze pro děti nebo pouze pro rodiče.

  Jinak kdo máte co do činění s MC, přij''dte pokecat na http://www.zena-in.cz/auditoria/auditorium_osobni.asp?stranka=1&id=2118

  naše centrum vzniklo v roce 2002 a pomalu se rozrůstá a rozrůstá, nové děti, nové aktivityi jejich množství. Je to super mít kam s dětmi chodit a naše děti třeba i o víkendu žadoní, že chtějí do centra.

  superkarma: 0 29.07.2008, 21:55:36
 2. avatar
  [7] Ťapina [*]

  Landriel: Tak se domluvte a něco podnikněte.

  superkarma: 0 04.12.2003, 22:37:49
 3. avatar
  [6] Simba [*]

  Landriel: A nemůžete si program nějak zorganizovat samy?

  superkarma: 0 02.12.2003, 18:08:14
 4. avatar
  [5] Landriel [*]

  TAky chodím do MC, které je vcelku bez programu a maminky si své děti musí hlídat, ale aspoň se děti dostanou do kontaktu se svými vrstevníky, lepší než jenom sedět doma.

  superkarma: 0 02.11.2003, 23:28:39
 5. avatar
  [4] mirrea [*]

  vzkaz pro pražské maminky: od září bude podobné centrum fungovat na Spořilově, bude se jmenovat Rybička a psali o něm v prázdninovém Tučňáku (zpravodaj pro Prahu 4)

  superkarma: 0 29.07.2003, 21:30:18
 6. avatar
  [1] Pajinka [*]

  Skvělá věc, je dobré, že o sobě dáváte vědět. Zatím jsem neměla možnost žádné "klasické" centrum navštívit, kdo ví, třeba při další mateřské už bude i u nás situace jiná. My jsme navštěvovali pouze "rádoby" mateřské centrum, které vzniklo z jedné třídy v MŠ (provoz pouze dvě dopoledne v týdnu, program žádný, pouze vždy na půl hodiny přišla jedna z paní učitelek s programem pro děti), ale bylo to taky bezva, rozhodně to prospělo mně i synovi, který pak naprosto bez problémů zvládl nástup do školky.

  superkarma: 0 29.07.2003, 11:08:02

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme