Bulvár

Mateřská - rodičovská dovolená mě ubíjí

Ne každá maminka je z mateřské odvázaná. Přečtěte si zase trochu jiný názor, který nám na dnešní téma poslala čtenářka s nickem lleennaa a my jí děkujeme.

Krásné středeční odpoledne, tak jsem si včera při přečtení staré dobré anekdoty řekla, že vlastně nemám o čem psát. Ve většině případech to totiž souhlasí. V pondělí jsem měla volno, přítel toho využil, zašel si s přáteli na pár kousků do hospůdky a večer po příchodu se mě zeptal, co jsme vlastně celý den dělali. Mou odpověď snad ani nechtějte znát.

Když jsem byla o dost mladší a naivnější, říkala jsem si, jak budu asi trávit mateřskou. Viděla jsem se, jak s kočárkem budu chodit na procházky, chovat to malé robátko a hrát si s ním, krmit jej, přebalovat, mazlit se.

Jak vypadá realita?

Malé jsou dva roky. Za ty dva roky jsem poznala, že pračka může jet i třikrát za den, že ustlaná postel je sci-fi, že mi žehlička nějakým způsobem přiroste k ruce a bílé čisté zdi jsou pouze v pohádkách...nemusím pokračovat, kdo má děti, tak to zná.

Já mám jen jedno dítě a přiznám se, že do druhého se nijak neženu. Proč? Dva roky jsem lítala jak hadr na holi, sotva se malá odstavila a poznala kouzlo Sunaru, nastoupila jsem jako pokladní v obchodě. Kolotoč začal. Během dopoledne dítě, domácnost (uvařit, uklidit, pohrát si), odpoledne do roboty, večer vyřízená. Chvíli trvalo, než jsem si na ten kolotoč zvykla. Teď už je líp, malá se dost osamostatnila, i v názorech. Ona přece nebude snídat to co maminka, nebude obědvat ve stejnou dobu jako maminka. Dát mamince pusinku a pomazlit se s ní? Ha ha, řekl by klasik.

Nedávno jsem začala řešit, co budu dělat po mateřské. Rok je sice dlouhá doba, ale pořád na to myslím. Přítel dostal úžasný nápad: budeme pracovat na sourozenci. Málem jsem po něm skočila s nožem v ruce. Dělá si ze mě srandu? Tak já budu dopoledne s dvěma dětma, odpoledne někde na brigádě, od září nastupuju dálkově na školu,...kdy se proboha budu učit?

Mateřská je fajn, člověk při ní přijde na spoustu věcí. Třeba na to, že zvládne v jedné ruce držet dítě, druhou míchat polívku a nohama zametat drobky pod kuchyňskou linku. Přijde na to, že když chce, umí hafo básniček a písniček, že si vybaví spoustu her z dětsví (u nás momentálně vede polštářová bitva).

A některé přijdou na to, jestli se cítí na to být matkami na plný úvazek nebo ne. Já na to přišla. Nejsem dokonalá matka, své dítě miluji nade všechno. Ovšem mateřská - rodičovská dovolená mě ubíjí.

lleennaa

Díky za názor a držím palce, abyste se dohodli na nějakém kompromisu

Co si o mateřské myslíte vy, milé ženy-in? Máte stejný názor, jako lleennaa, nebo s ní nesouhlasíte? Jak je to u vás? Cítíte se být matkou na plný úvazek? Nebo už se těšíte do práce? Napište nám na dnešní téma. Přivítáme vaše postřehy, názory, rady, příběhy.

Své příspěvky posílejte na adresu: redakce@zena-in.cz

 

   
23.06.2010 - Blog redakce - autor: Dana Haklová

Komentáře:

 1. avatar
  [15] spetulka [*]

  Rikina — #13 a tak zas třeba zoo naprosto v pohodě - to nejsou ty organizovaný záležitosti s průvodcem, tam si jdeš svým tempem, nijak nerušíš a neobtěžuješ ostatní, takže to je v pohodě...a jak říkám - faktem je, že Luciš je poměrně hodný a tvárný, takže věřím, že by i tu prohlídku hradu/zámku dal bez problémů, ale nějak nemám potřebu to zkoušet.  Dinopark jsme zvládli už loni v létě (to měl necelý dva a půl roku) a v tom 3D kině teda pohoda, spustil pláč až při odchodu, že chce ještě vidět dinosaura-mimino:-). Stejně tak nechápu třeba kamarádku se stejně starým dítětem, ale výrazně živějším/divočejším než je Luciš, kterýho tahají do kina a diví se, že tam nevydrží celou dobu a musejí odcházet před koncem filmuSml80

  superkarma: 0 23.06.2010, 22:37:13
 2. avatar
  [14] Marbulka [*]

  u nás teda teď hodně zabodoval dinopark v plzni Sml67

  Viktorka se neustále ptá kdy zase pojedeme na dinosaury Sml16. i tam vydržela čtvrthodinové 3D kino s brýlemi Sml67

  superkarma: 0 23.06.2010, 21:32:15
 3. [13] Rikina [*]

  Děti a pamětihodnosti, to nejde k sobě. Nanejvýš nějaká opuštěná zřícenina uprostřed lesů, kde není průvodce, a moc se nepozná, kdyby to potomci zřítili ještě víc. Sml57 Jinak jsme chodili taky na střídačku, jeden na prohlídku zámku, druhej venku zabavil děti. Zoo se dá tak ve věku 8 - 11 let, to je ještě - možná - zaujmou zvířátka.

  1. na komentář reaguje spetulka — #15
  superkarma: 0 23.06.2010, 18:50:46
 4. avatar
  [12] femme [*]

  Tobbi — #10  já to samé Sml22 zrovna nedávno jsem zažila na prohlídce rodinku dokonce se dvěmi malými dětmi, když ztichlo jedno, tak začalo druhé a do toho ještě krafali rodičové mezi sebou Sml45 Sml31

  superkarma: 0 23.06.2010, 17:40:20
 5. avatar
  [11] femme [*]

  spetulka — #9 moje slova Sml67 Sml22

  superkarma: 0 23.06.2010, 17:38:08
 6. [10] Tobbi [*]

  spetulka — #9 Souhlas

  Malé děti a hrady? Sml23Sml23Sml23

  Vždycky, když vidím rodiče s batoletem, mám chuť vrátit lístek. Ještě tak spinkací miminka v klokance, možná... To není chyba dítěte, ale rodiče, který nemá soudnost. Chce si prostě odšktrnout "víkendovou aktivitu" a nehodlá vymýšlet něco, co by bavilo dítě, když může vyrazit na nejbližší hrad, kde capart celou prohlídku prořve nebo alespoň rozhodí hlasitými projevy.

  Já taky nechodím do dětských koutků nebo na Matějskou pouť vykřikovat, aby se všichni ztišili...

  1. na komentář reaguje femme — #12
  superkarma: 0 23.06.2010, 16:42:45
 7. avatar
  [9] spetulka [*]

  femme — #6 jj, to je fakt - absolutně nechápu některý rodiče...dodnes pamatuju na návštěvu stražnického skanzenu - celá skupina čekala na rodiče s kočárkem, kteří právě uprostřed prohlídky museli nutně přebalovat, pak dělali všelijaké opičky a když paní chtěla i kojit a divila se, proč by všichni nečekali, tak už ji i průvodkyně malinko usměrnila...předesílám, že sama jsem matkou malýho syna, ale právě tato rodinka mi sloužila za významný precedens, že do zámků, hradů,...budeme holt nějakou dobu chodit na prohlídku buď jen po jednom s manželem na střídačku a nebo jen do zahrad a ostatních volně přístupných prostranství. Nehodlám sobecky a sebestředně vyžadovat od ostatních nějaká "privilegia", protože tam máme dítě, které to - notabene - samozřejmě vůbec nebaví. A to si teda přitom myslím, že pucík by to zrovna poměrně zvládnul, je fakt hodný a poměrně "tvárný", ale proč to pokoušet...nemyslím, že nám v tomhle něco uteče...vždyť je spousta akcí a aktivit, které jsou vhodné i pro ta prťata a kde to neobtěžuje ostatní návštěvníky:-)

  1. na komentář reaguje Tobbi — #10
  2. na komentář reaguje femme — #11
  superkarma: 0 23.06.2010, 16:30:52
 8. avatar
  [8] Barbora10 [*]

  Mě osobně mateřská "dovolená" nijak nevadila. Docela jsem si ji užívala u obou dvou dětí( 5 a 9let). Horší to je teď, kdy už mají svoji hlavu a svůj "rozum".

  Myslím si, že pořekadlo...malé děti-malé starosti, velké děti -velké starosti. je zcela na místě.Proto radím,...užívejte si mateřský, protože nevíte, co Vás čeká potom.Sml15Sml80

  superkarma: 0 23.06.2010, 16:26:47
 9. [7] lleennaa [*]

  femme — #6 budoucí adept na vyzkoušení drcení kostí, pálení kůže a podobné pochutiny středověku...a pak mi svěřte dítě Sml57

  superkarma: 0 23.06.2010, 14:46:39
 10. avatar
  [6] femme [*]

  jj, je to paráda, když se člověk těší na prohlídku zámku a mezi nohama mu celou dobu probíhá uvřeštěné dítko Sml58 Sml30

  1. na komentář reaguje lleennaa — #7
  2. na komentář reaguje spetulka — #9
  superkarma: 0 23.06.2010, 14:40:44
 11. [5] lleennaa [*]

  RenataP — #4 i ve svých 24-ti letech dokážu být krásně naivní, že? Sml30

  Jak jednoduché, jako první si prohlídneme nějakou hladomornu, já ji šupnu do nejbližší klece s tím,že když tam vydrží půl hodinky, dostane zmrzlinu...pak, když si vzpomnenu, se pro ní zastavím Sml57

  superkarma: 0 23.06.2010, 14:40:04
 12. avatar
  [4] RenataP [*]

  lleennaa — #2 navštěvovat památky, jó???

  hahahááááá.... teda nevím kdy, ale myslím, že nejprve se čeká, až se dítě začne chovat jakž takž kulturně (tedy neječí, neutíká, zajímá ho to) a to už je věk, kdy rozhodně nemá náladu na to, trávit volný čas s rodiči (puberta)...

  taky se na to těším, nejstaršímu je 5 a ještě tak rok dva tipuju, než udrží pozornost na 30 minutový výklad... i když kdo ví, možná by už vydržel, ale nemám nerva to zkoušet.

  1. na komentář reaguje lleennaa — #5
  superkarma: 0 23.06.2010, 14:30:38
 13. avatar
  [3] mio [*]

  lleennoo - 2. dítěte se neboj..sice je určitě víc práce okolo (jídlo, oblíkání atd), ale zase se sourozenci mezi sebou dobře zabaví. Doma sice spolu udělají bordel neskutečnej, ale to se nějak uklidíSml33

  superkarma: 0 23.06.2010, 14:18:09
 14. [2] lleennaa [*]

  Ještě dodám, že se těším na dobu, kdy bude malá starší, kdy s ní budu moct cestovat po republice, navštěvovat památky, různé akce apod.

  Nedávno jsme byli v ZOO, já bláhová si myslela, jakou bude mít radost z opic...jo houby. Když jsme se stavili na oběd, byly kousek prolézačky - z těch měla největší radost...Sml57

  Je to zlaté, hodné dítě, není na mě fixovaná, takže mi to dost usnadňuje při odchodu do práce, ale přece jen, kdyby mi ji od září vzali do školky, vůbec bych se nezlobila. Byla by v kolektivu, osamostatnila by se.

  Hold nejsem ten typ maminky, která tráví čas u pískoviště s prckem a uvažuje o tom, jak si mateřskou prodloužit...

  1. na komentář reaguje RenataP — #4
  superkarma: 0 23.06.2010, 14:06:05
 15. avatar
  [1] enka1 [*]

  Ale nebojSml16

  superkarma: 0 23.06.2010, 14:06:03

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme