Bulvár

Mateřinka přišla o výbornou učitelku

Přeji pěkný den,
 
o tom, čím bych chtěla být v dospělosti, jsem měla jasno díky povolání mé maminky. Pracovala celý život jako učitelka v mateřince. Měla na starosti ty nejmenší dětičky - 3-4leté. Moc ráda jsem jí pomáhala, hlavně o prázdninách.
 
Hrála jsem si s nimi, povídala a připadala jsem si hrozně důležitá. Mamka, když viděla můj zájem o toto povolání, mě v tom začala podporovat. Ale mělo to jednu podmínku. Musela jsem umět hrát na nějaký hudební nástroj.
 
Přihlásila jsem se na housle. Vzal mě do učení velmi starý pán. Asi po měsíci si zavolal mamku a doporučil, abych přešla na jiný hudební nástroj, neb mám příliš krátké prsty. Zkusila jsem klavír. Po dvou měsících mi bylo doporučeno, abych raději s hudbou přestala, protože bylo zjištěno, že nemám vůbec žádný hudební sluch.
 
Probrečela jsem skoro celou noc, ale smířila jsem se s tím. No a jelikož mě ve škole bavila a šla matematika, vystudovala jsem tehdy Střední ekonomickou školu a myslím, že jsem neprohloupila. Ale!
 
Mateřinka přišla (možná) o dobrou učitelku.
Januše

Milá Januše, díky za příspěvek na dnešní téma sny. Housle jsou nástroj krásný, ale velice těžký. Většina nadaných dětí začíná s tímto nástrojem. Pro rodiče je to někdy veliká fuška to zvládnout. A když to nejde a nešlo, tak nezoufejte, vždyť člověk umí mnoho jiných věcí.  Vy umíte zaslat zajímavý mailík. Za něj vám zasíláme odměnu - tužidlo na vlasy GLISS KUR. A mezi námi, některé učitelky v mateřince umějí sice hrát na klavír, ale jinak....

Krásný den vám přeje

redakce@zena-in.cz

Napište nám i vy, co jste si přála. Vyšlo to? Nevyšlo to? Pište.

   
12.10.2005 - Společnost - autor: Radek Kříž

Komentáře:

 1. avatar
  [6] Ťapina [*]

  Gabi: Protože na prvním stupni učí jeden učitel všechno, tudíž včetně hudebky? Asi.

  superkarma: 0 12.10.2005, 21:16:22
 2. avatar
  [5] Gabi [*]

  Přiznám se, že už léta mi vrtá hlavou, proč by učitel v MŠ (a ZŠ už vůbec) měl hrát na hudební nástroj ? Proč každý?

  superkarma: 0 12.10.2005, 14:25:41
 3. [4] sama.osobne [*]

  O mě přišli prvňáčkové. Chtěla jsem učit na prvním stupni, ale bohužel taky nemám hudební sluch a přímačky na VŠ jsou bohužel i z hraní na hudební nástroj.

  superkarma: 0 12.10.2005, 12:32:34
 4. [3] Rikina [*]

  gerda: no, jak kdo. Jako dítko jsem bůhví proč chtěla hrát na kytaru. Výsledky byly příšerný, a řekli mi totéž, od hudby pryč. Ale moje kamarádka se učila na klavír, tak jsem se začala učit taky... ostuda neskutečná, naučila jsem se Ovčáci čtveráci, a Skákal pes přes oves, a pak mě vyhodili definitivně. Tak jsem se dala na lehkou atletiku, tam hudebního sluchu třeba nebylo

  superkarma: 0 12.10.2005, 12:24:12
 5. avatar
  [2] soptice [*]

  také jsem od útlého dětství toužila být učitelkou v mateřince. Rodiče mně to rozmluvili a já se dala na cestu kancelářskou. Dnes s odstupem času nějakých 15 let zjišťuji, že práce v mateřince by mně bavila opravdu strašně moc. Opravdu bych byla ve svém živlu. Škoda... . Aź se bude má dcerka rozhodovat, nechám ji (teda doufám) jít za hlasem jejího srdíčka

  superkarma: 0 12.10.2005, 11:48:28
 6. avatar
  [1] gerda [*]

  hm, s tím klavírem byla smůla. Na klavír totiž můžou hrát i ti, kteří hudební sluch nemají! Na houslích se tón vytváří podle sluchu, klavír je už vyladěný a jen se používají ty správné klávesy podle not - a ty jsou taky přesné. Je to škoda. Možná stačilo jen poradit a neházet flintu do žita.

  superkarma: 0 12.10.2005, 11:26:50

Profil uživatele




Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme