.

Matějská pouť začíná!

Cestování

Matějská pouť začíná!

matej

Již zítra otevře své brány první jarní pouť v Evropě. Těšit se můžete na přibližně 120 atrakcí pro malé i velké. O celodenní zábavu určitě nebude nouze. Ale bohužel budete muset sáhnout hlouběji do kapsy.

Na pražském Výstavišti se v sobotu 27. února v deset hodin dopoledne již tradičně roztočí desítky kolotočů. Na své si přijdou nejen ti nejmenší, pro které je tu připraven řětízák, oblíbené labutě, autodrom, různé simulátory, houpačky, prolézačky a další neméně zábavné věci.

Otrlejší a odrostlejší děti si můžou dopřát nejednu návštěvu domu hrůzy, nebo myší horskou dráhu.

Mládež a dospělí určitě ocení atrakce v zadní části pouti. Pokud milujete rychlost a nevyzpytatelný pohyb všemi směry, můžeme doporučit Break Dance a Sound Machine. Pokud jste jako malí milovali houpačky, zajděte si na Extréme. A jestli je to pro vás pořád málo, zkuste třeba Booster nebo Katapult, to je něco jako obrácený bungee jumping - dvě sedačky v konstrukci ve tvaru koule, která je upevněná na speciálních lanech. Koule je s vámi katapultována do výšky několika desítek metrů.

Pokud váš žaludek patří k těm slabším, můžete zkusit štěstí na střelnici, v kole štěstí nebo u podobných výherních stánků. Musíte se ale dopředu smířit s tím, že hlavní cenu si domů neodnesete.

Jestli chcete jistotu, skočte si pro tradiční cukrovou vatu, turecký med nebo praženou kukuřici.

Den pro zdravotně postižené

V rámci Matějské poutě bývá každoročně připraven i tradiční „Den pro zdravotně postižené děti, děti z dětských domovů a azylových domů“. Letos se koná v pondělí dne 29. března 2010. Celá akce je přístupná dětem s handicapem v doprovodu jejich rodičů, vychovatelů či kamarádů, dále pak dětským domovům, azylovým domům a ostatním ústavům. Veškeré atrakce budou dětem k dispozici mezi 11.00–15.00 hodin zcela zdarma.

Kromě atrakcí mohou děti shlédnout též od 11.00–15.00 hodin stálou expozici exotických ryb, žraloků, korálů a sasanek „Mořský svět“ a doprovodný zábavný program a vystoupení klaunů z umělecké skupiny MEDUZA na Křižíkově fontáně též od 11.00–15.00 hodin. Pořadatelé také slibují od 15.00 do 17.00 hodin koncert českých zpěváků na Křižíkově fontáně. Vystoupí zde např. Petr Muk, Tomáš Savka, Pavel Vítek, Monika Absolonová a další umělci.

Kdy a za kolik?

Brány pouti se otevírají od úterý do pátku ve 14 hodin, o víkendech, školních prázdninách a svátcích už v 10 hodin. Zavíračka je ve všední dny ve 21 a o víkendu ve 22 hodin. Definitivně pouť skončí 18. dubna 2010.

Informace o vstupném i cenách atrakcí zatím nejsou k dispozici. Můžeme ale předpokládat, že se od těch loňských nebudou nikterak výrazně lišit.

Pokud si to chcete užít, nebo pokud chcete, aby si to užily aspoň vaše děti, budete muset sáhnout hlouběji do kapsy. Bohužel zde platí přímá úměra – čím zábavnější atrakce, tím více za ní zaplatíte. Ceny atrakcí pro nejmenší jsou nejčastěji 30 a 50 korun. Atrakce, při nichž se baví i dospělí, stojí od 70 korun výše. Úplně nejdražší bývá tradiční katapult, za který se vloni platilo 200 korun.

Mně osobně se na vloni na pouti podařilo během dvou dnů nechat úctyhodných 8 tisíc. Stejnou cenu jsem zaplatila za pětidenní výlet do Paříže s návštěvou dvou obřích zábavních parků na mnohem vyšší úrovni. Ach jo.

Loňské ceny atrakcí a naší reportáž z návštěvy Matějské si můžete přečíst ZDE.

Půjdete letos na Matějskou?

   
26.02.2010 - Doma - autor: Eva Soukupová

Komentáře:

 1. [9] jasnenkam [*]

  Z Matějské pouti budu mít zase ty nejlepší zážitky. Chystám se tam každý rok :-) Nejlepší, co jsem kdy zažila!

  superkarma: 0 30.06.2012, 09:33:26
 2. avatar
  [8] liduskaa123 [*]

  Ahoj všichni, kdo se chystáte na Matějskou....

  Pokud se na ni vypravíte navečír, protože  večer tam všechny atrakce svítí a má to svoje kouzlo, a nebo jen z toho důvodu, že jste zdaleka a prostě jste si zjistili, že to nevadí ...protože se kolotoče a všechno to kolem děje do 21 hodin, tak POZOR, máte problém....VŮBEC NA TO NESPOLÉHEJTE!!!!!!!

  Naše početná mimopražská rodinka, zasedla k netu... a zjistili jsme, že jako zaměstnaní rodiče máme možnost s dětmi dorazit na Matějskou klidně navečír a ve všední den jako bonus k tomu. Super, hurá , sláva, říkáme si !!!! A tak jsme si zjistili, co všechno se nám nabízí a už si představovali a naplánovali co všechno za atrakce si vyzkoušíme, protože některé atrakce skutečně do našich malých městeček nezavítají....

  Takhle ve všední den odpoledne, jsme se tedy na tu Matějskou vypravili.

  Pomalu se už začalo smrákat, my zaplatili vstup a vstoupili. Návštěvníků málo, což mělo své výhody. O to víc nás u každé atrakce naháněli její majitelé, abychom neváhali a vyzkoušeli. Po půl hodině už to bylo obtěžující.

  Nebudu tu psát o tom jestli je to drahý nebo ne takový výlet s atrakcemi....prostě tak to je....buď na to máme nebo nemáme....nikdo nás nenutí....utrácet třeba kolikrát šílený částky..)))))

  OVŠEM A TO NÁS FAKT NAŠTVALO. ...Dorazili jsme kolem 18 hodiny, s plánem užít si a něco peněz utratit...za ty tři hoďky co zbývaly do zavíračky.Kolem 19 hodiny už bylo zhruba 50 procent atrakcí uzavřeno a ve 20 hodin už 90 procent....Takže jsme se 4 dětmi stihli za tu první hoďku cca 4 atrakce se sváčou( a to jsme fakt fofrovali ) a než jsme se dostali do míst kde se mělo teroeticky konat něco na co jsme se těšili, měli jsme smůlu. ZAVŘENO...POPRVÉ, ZAVŘENO PODRUHÉ, POTŘETÍ.......

  Takže jsme se rozhodli, že jedem domu.  Děcka zklamaný a my rodičové vlastně taky.

  Na závěr nás ještě nalákali  těsně před východem z pouťi na jízdu v autíčkách.Čyři synové natšení samo sebou, jak rodiče parádně v dráze nabourají.)) Opravdu jsme se pobavili. V dobrém rozmaru jsme klukům zaplatili ještě jednu jízdu. A ouha ! Majitel autodráhy prohlásil, že jsme mu vzali 3 žetony a ne dva! A jak jsme tak platili větší bankovkou, vrátil nám zpět s tím že vlastníme tři žetony. .... No paráda. Prošacovali jsme děcka a nic...fakt to bylo trapný. Prostě si tu pajdu za jeden žeton nechal a my vlastně mohli bejt rádi, že nám vůbec vrátil....a celý  ten konflikt vyřvával do mikrofonu....

  Děcka dojeli tu svou jízdu a tím náš pouťový večer skončil.... Nevíme kdo ten jakože kradenej  žeton nakonec využil...nebo jestli ho pán našel někde zapadlej a my už tam nebyli , aby pro změnu mohl do mikrofonu vyřvávat omluvu, PROSILI BYCHOM SE STEJNOU RAZANCÍ A NĚKOLIKRÁT ZOPAKOVAT.. nebo jestli je to nějaká finta jak si zvýšit zisk majitele atrakce...

  Milí potencionální návštěvníci, bacha na žetony u první autodráhy hned u kasy. Záhadně tam mizí.....

  Vážení provozovatelé atrakcí....škoda, že jste jako na potvoru pozavírali svoje kšefty o 2 HODINY DŘÍV, neb my jsme strašně moc stáli o to u vás utratit naše penízky a nechat vám vydělat. Přijeli jsme se pobavit a musíme uznat, že některé atrakce nás opravdu moc nadchli. CHVÁLÍME A MOC DOPORUČUJEME NĚCO JAKO PSYCHO DŮM..NEBO PROHLÍDKU VNITŘKU NĚJAKÉHO ŽIVOČICHA .... NEVÍME PŘESNĚ JAKEJ TO BYL  NEJSME SCHOPNÝ SE V RODINCE SHODNOUT, JESTLI, DIVNÁ HOUSENKA, DINOSAURUS...NEBO JEŠTĚRKA....ROZUMĚJTE, BYLA TAM STRAŠIDELNÁ TMA )))))

  Zdraví rodinka

  superkarma: 0 14.03.2010, 18:01:44
 3. avatar
  [7] SENSITIVESKIN [*]

  já jsem tam byla každý rok několikrát i se synem,když byl malý...jenže to bylo v pravěkuSml30 

  superkarma: 0 05.03.2010, 08:50:24
 4. avatar
  [6] luneta [*]

  V dnešní době bych chtěla vidět jak se dá vyblbnout za 100,-.U nás na vesnici i blbej řetízkáč stojí 45,- a pořádná atrakce 70,-

  superkarma: 0 27.02.2010, 17:24:54
 5. avatar
  [5] slunečnička [*]

  chtěla bych tam letos poprvé v životě...snad už to konečně výjde. (Takové přání si totiž dávám už několik posledních let)

  superkarma: 0 27.02.2010, 16:25:28
 6. avatar
  [4] denkas [*]

  8tisíc na Matějský! Jako za atrakce!? To by sme byli měsíc o hladu!Sml80 Dřív sme na Matějskou chodili ,ale teď už prostě na to nemám!S vnučkama jdu radši vlétě na vesnickou pouť,kde dám každý 100kč a vyblbnou se!Ono s 6 vnoučaty těžko můžu na MatějskouSml80

  superkarma: 0 26.02.2010, 21:11:36
 7. avatar
  [3] Eva Soukupová [*]

  luneta — #1 co si pamatuju, šla jsem tam vloni v kraťasech a tílku. Od půlky března už se občas poštěstí na velmi teplý den Sml22

  superkarma: 0 26.02.2010, 09:41:46
 8. avatar
  [2] esterlangrova [*]

  Sml16Sml16 půjdeme, chodíme každý rok Sml16Sml16

  superkarma: 0 26.02.2010, 09:36:09
 9. avatar
  [1] luneta [*]

  Já bych Maťejskou zažila moc ráda,ale škoda,že není v létě.Mrznout na kolotočích se mi nechce.

  1. na komentář reaguje Eva Soukupová — #3
  superkarma: 0 26.02.2010, 09:21:33

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme