Bulvár

Máte zkušenost s marihuanou? A vaše děti?

Čím dál více si všímám, jak se užívání marihuany rozšiřuje a jak ji kouří stále mladší členové populace.

A jejich rodiče?
Ti jsou nejčastěji ve věkové kategorii mezi 40 a 50 lety a své mládí prohýřili posíleni jen jednou tehdy dosažitelnou drogou - alkoholem.
Nemají  tedy často ponětí o tom, že jejich dospívající děti alkohol více či méně zavrhly a hodně svého volného času tráví pokuřováním trávy. Možná by se ale zajímat měli.

Nedávno jsem s hrůzou vyslechla rozčilený křik mého padesátiletého příbuzného, otce dospívajícího syna. Křičel, že všichni ti "zhulenci", které vidí často před svou restaurací, nestojí za nic a že by je všechny pozavíral. A že to jsou normální feťáci, a také řekl, že je podle něj jedno, jestli kouří hašiš anebo si píchají heroin.

Byla jsem zděšená, už jen kvůli tomu, že jeho syn opravdu trávu kouří.
Ta hrůzná neinformovanost a přístup hodný "přísného pantáty z předminulého století" mě šokoval a uvědomila jsem si, že takový  pohled na věc má asi většina lidí této generace. Možná až do té doby, než jejich děti mají opravdu problémy s drogami a rodiče jsou nuceni se o věc zajímat jaksi hlouběji a moudřeji.

Možná také z toho důvodu naše legislativa dochází až teď k závěru, že drogy se opravdu dělí na několik skupin a každopádně, a snad dle každého trochu zainteresovaného, je marihuana ve skupině drog nejlehčích.

Pokud ji vaše dítě začne užívat, mohli byste to poznat podle zarudlých očí, zvýšeného apetitu a ranní únavy.
Po kapsách takového jedince se dají najít malé igelitové pytlíčky se světle zelenou, někdy jakoby stlačenou trávou, a většinou nechybí dlouhé cigaretové papírky.
Zhulený jedinec je zpomalený, vypadá unaveně a může se také zdánlivě bezdůvodně pochichtávat.

V každém případě zachovejte klid, je to bohužel v současnosti běžný jev, který nesvědčí nutně o faktu, že  vaše dítě je feťák.
Křikem a výhružkami v tomto případě nemáte šanci uspět, snad jen klid a informovanost by zde mohla pomoci.

Pro všechny případy zde uvedu zdroje, které můžete použít v případě, že budete o drogách potřebovat vědět více.

Drogy bohužel jsou  a budou stále více součástí našich životů.  
Jedinou naší šancí je - nezavírat před tímto faktem oči.

 

Máte zkušenosti? Podělte se s námi v diskuzi! 

 

Informace o drogáchhttp://www.drogy-info.cz/article/archive/53/
                                     http://www.internetporadna.cz/drogy/index.php

               
   
18.05.2004 - Společnost - autor: Jindřiška Kleknerová

Další příspěvky

Komentáře:

 1. [320] xenie [*]

  Mojeh: a pokud zjistím že někdo drogy, jakékoliv, bere, a je mu více než 15, co mám proboha dělat ? stěží rozeznám tabák od LSD ...zasvěcené debaty sním asi tudíž vést nebudu, zkušeností (mimo trávy) nepřispěji...?

  superkarma: 0 17.06.2004, 17:14:21
 2. [319] xenie [*]

  B-dancer: pokud je Ti fakt jen 14, máš to v hlavě dost srovnaný, poklona

  superkarma: 0 17.06.2004, 17:10:59
 3. avatar
  [287] Irka1 [*]

  "marihuana jakýmsi způsobem "rozšiřuje" obzory"...................... .......jakym tedy?.....

  superkarma: 0 22.05.2004, 17:44:23
 4. avatar
  [283] Lotka [*]

  Vidím, že to tady napadl gang puberťáků No někdo si to své hulení obhájit musí. Ten můj puberťák mi taky neustále omílal to, že marihuana léčí a že je neškodná.... Ale potom naštěstí obrátil. Za všechno, co provedl se omluvil a je opravdu poznat, že už nemá vyhulenej mozek
  Později jsem se dověděla, že marihuana se sušila u nás ve sklepě (kam já nechodím) a že si tam pro ni chodili i kamarádi... ohrožoval tím celou naši rodinu, protože ho mohl prásknout někdo ze sousedů.

  superkarma: 0 22.05.2004, 08:16:31
 5. avatar
  [261] Irka1 [*]

  ishi: jo, "drog" denniho pouzivani je plno, ale vy nechapete, ze kdyz vam prijde domu nakoureny dite, tak to neni o tom, ze mu udelam cesnecku a ono to do druhyho dne rozdejcha.

  Marjana zustava v lidskem tele nejdele ze vsech drog, pri jednom pouziti na party a 72 hodin to mas v systemu. To, ze se ti nemota hlava, nehihnas se, neznamena, ze nejsi pod vlivem drogy. Po 30 dnech od posledniho pouziti je porad jeste pozitivni test moci. U dlouhodobych kuraku se to trva 6 tydnu a dele, testy jsou pozitivni i kdyz nekouri.

  Chapete to? Nikotin je snad rozpustny ve vode ucinkuje velice kratce, alkohol se "vypari" z tela behem 24 hodin od pouziti, marjana nejdriv za 3 dny !!!

  To znamena, ze i kdyz se z toho nekdo vyspi, tak tri dny ( pri nejmensim) bude ohrozovat lidi kolem sebe, protoze JE pod vlivem drogy.

  Kdyby ta droga byla tak neskodna, tak proc se ji telo tak dlouho zbavuje?

  superkarma: 0 20.05.2004, 16:28:46
 6. avatar
  [260] Irka1 [*]

  *Kotě*: Mile Kote, precti si clanek pozorne.
  Jasne jsem napsala, ze pouzila i jine drogy, ale marjana byla to co denne hulila a kdyz Extaze vyprchala, tak doma kourila jen marenu a pod jejim vlivem se panovi zaseknutem v okne omlouvala.

  superkarma: 0 20.05.2004, 15:41:35
 7. avatar
  [259] *Kotě* [*]

  ishi: No a představ si, že třeba mormoni mají zakázanou kávu i čaj. I colu, že je tam kofein.

  superkarma: 0 20.05.2004, 09:55:25
 8. avatar
  [256] *Kotě* [*]

  Irka1: Milá Irko, ty taky manipuluješ s argumenty, jak se ti to hodí. Ten případ, který uvádíš, je jistě strašlivý. Ale ta ženská nebyla zhulená marjánou, nýbrž na Extázi. V tom je docela podstatný rozdíl.

  superkarma: 0 20.05.2004, 06:46:57
 9. avatar
  [255] Irka1 [*]

  Vivian: ti dosly argumenty, ze porad meles o jinych drogach? Pokud vim, tak marjanu pouziva vic lidi nez je jedliku muchomurek.

  Oproti tobe zustanu u stejneho soudku, tady je jedna z hezkych ukazek, jak po marjane a drogach lidi blbnou a neni to po kave ci salku caje .
  Zenska najela zhulena marjanou a na drogach do chlapa, ten ji proletel na predni sklo auta a zasekl se v nem. Odvezla si ho do garaze a dva dny se mu chodila omlouvat nez konecne umrel. Kourila leta marenu, pod jejim vlivem se starala o pacienty.
  Tudiz, dejte si couda, kurte, inhalujte...na prispevcich je znat, ze vam to jde k duhu.

  http://www.courttv.com/trials/mallard/sentencing_ctv.html

  superkarma: 0 19.05.2004, 20:37:50
 10. avatar
  [254] Vivian [*]

  http://stoplusjedna.newtonit.cz/so09a12a.asp

  superkarma: 0 19.05.2004, 17:50:33
 11. avatar
  [253] risina [*]

  Źábina: myslím, že tady nikdo nepopíral, že marihuana, respektive její zneužívání může znamenat problém. Zároveň si ale přiznejme, že pro někoho může být její občasné užívání skvělé a problémy mu nepřináší. Opakuji - je to jako s alkoholem - většina lidí zvládá občasné společenské napití a pak jsou dva extrémy - alkoholici (tj. lidé závilsí) a abstinenti - ať už z důvodů zdravotních nebo z přesvědčení. Ale prostě alkohol jak fenomén tady je a umíme s ním "zacházet" (známe účinky, víme, co s opilým atd.). Kdežto o trávě toho jako celek moc nevíme - a ona se přitom už taky stává společenským fenoménem.

  superkarma: 0 19.05.2004, 14:48:39
 12. avatar
  [252] Žábina [*]

  ještěrka.ehp: naprosto souhlasím,ale kdo tu napsal, že by marihuana mohla představovat problém,/třeba já / na toho se hned sesypal hrozen ostatních, jak je hloupý,jak je marihuana úžasná oproti třeba pití nebo ...
  no a pak napíše někdo jako numura - jak je marihuana "squělá" no a to mluví úplně za všechno ....

  superkarma: 0 19.05.2004, 14:10:17
 13. avatar
  [251] Fifinka [*]

  risina: literární nadsázka mi dokonce i něco říká ..ale tady to jako nadsázka psané imho není

  superkarma: 0 19.05.2004, 12:58:24
 14. avatar
  [250] ještěrka.ehp [*]

  Tak já nevím. Pečlivě sem pročetla příspěvek za příspěvkem, úplně chápu ty, které mají s trávou špatné zkušenosti skrz příbuzné (nejsem na tom jinak) a taky chápu ty, které se trávy zastávají, protože jim prostě nepřinesla nic špatného. Ale počítám, že petice za legalizaci marihuany nebo za trest smrti za její užívání se tu asi sepisovat nebude a proto absolutně nechápu, proč se tu tolik z vás navzájem uráží a ponižuje. To je opravdu takový prohřešek, že má někdo vlastní názor? A opravdu si myslíte, že svými příspěvky tu někoho přesvědčíte o opaku? Diskusi uznávám, ale tohle slovní napadání, z toho je mi trochu

  superkarma: 0 19.05.2004, 12:34:34
 15. avatar
  [249] risina [*]

  Fifinka: Říká ti něco literární nadsázka? Já taky mládí přímo neprohýřila, ale alkohol byl před 25 lety skutečně u mládeže nejrozšířenější drogou - a teď je to půl napůl s trávou. Můj manžel (a já) máme taky ještě jedno dítě o dost mladší, ale to nic nemění na tom, že VĚTŠINA dospívajících (čili dejme tomu od 14 do 18) má rodiče mezi 40 a 50. A hlavně o to přece vůbec nejde. Důležité jsou především ty poslední dvě věty v článku: "Drogy bohužel jsou a budou stále více součástí našich životů.
  Jedinou naší šancí je - nezavírat před tímto faktem oči."
  Budou-li rodiče reagovat tka, jak tu někdo psal všera - "zjistím, že hulí trávu, tak mu zmaluju zadek", asi si zadělají na dalko větší problémy, než když si přiznají, že v určitém věku lidi prostě experimentují s ledasčím.

  superkarma: 0 19.05.2004, 12:16:30
 16. avatar
  [248] *daisy* [*]

  Jenze ja mam pocit, ze se tu z pohledu meho (snad i Krizeho a podobnych) mluvi o necem uplne jinem..
  Totiz..ty reakce, aspon moje, byly o tom, co budu delat, kdyz pristihnu dite jednou kourit travu, opilyho nebo tak...
  To je trosku rozdil mezi tim, nez zavisly clovek.
  Rekla bych, ze to uz je malinko o necem jinym
  Nerikam, ze budu hykat nadsenim, ze me ditko by vyhulovalo zobak, ale asi bych reagovala jinak, nez kdybych zjistila, ze mi v tom natvrdo jede (ale to se da uz hlidat trosku lip, kdyz vite, ze s necim takovym experimentuje, tj. kdyz mu pri prvnim pristizeni neudelam takovou silenou scenu-zakazy a vim ja co vsechno jeste, takze si bude priste davat bacha a da si sakra zalezet, abych ho uz nenacapala, a neprijde, ani kdyz bude mit pruser )

  superkarma: 0 19.05.2004, 11:36:14

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [247] Fifinka [*]

  ishi: já mám závislost na ženě-in

  superkarma: 0 19.05.2004, 10:48:12
 2. avatar
  [244] Lotka [*]

  numura: Ty si nepřipadáš vypatlaně? A co ostatním?

  superkarma: 0 19.05.2004, 10:05:34
 3. avatar
  [243] Fifinka [*]

  risina: podívej ten článek prostě hází všechny téměř rodiče mezi 40-50 do jednoho pytle..můj manžel má děti MNOHEM mladší a 40 mu již bylo!!
  A ještě jinak: Tobě se líbí, že jsi zařazena mezi lidi, co prohýřili mládí posíleni jen jednou tehdy dosažitelnou drogou - alkoholem ??????

  Nemám ráda paušalizovaní a z tohoto článku je paušalizovaní cítit téměř v každé větě.

  Stejně tak názor Krizeho, který tu má velký úspěch: tj. Krize říká: vzpomeňte si na sebe, co jste všechno vyváděly/i v pubertě apod.
  Další paušalizovaní..to si tu všichni/všechny necháme líbit, že je na tám předkládáno, že jsme mládí prohýřili v alkoholu?? Možná to jen špatně chápu, ale vážně by mne zajímalo, co to slovní spojení prohýřit mládí v alkoholu tedy znamená.
  Pokud to chápu dobře, tak si stále musím trvat na svém, že já mládí (pubertu) ani jiné své životní období NEPROHÝŘILA.

  superkarma: 0 19.05.2004, 09:38:50
 4. avatar
  [242] risina [*]

  Hlavně se mi líbí, jak u nás, v národě, kde je alkohol nejen legální, ale společensky tolerovaný, lidi říkají "všichni to jsou feťáci, marihuana vede k závislosti na heroinu atd." Vždyť to je nesmysl, už jsme to tu psali včera - jasně že skoro každý závislý na heroinu začínal jinou drogou , ale většinou to nebyla marihuana, ale cigareta nebo alhohol v raném věku.

  superkarma: 0 19.05.2004, 09:09:26
 5. avatar
  [241] risina [*]

  Fifinka: Torchu počtů - JE mi mezi 40 a 50 (manželovi taky) a MÁM dospívající děti - synovi je skoro 19 a dceři 16 a půl. A jak už jsem psala, syn si hlavně dřív, tak před dvěma lety, dával trávu na můj vkus až moc často - a tahdy jsem mu říkala, že by mě stejně znepokojovalo, kdyby chodil třikrát týdně na pivko. Na to pivko chodí teď... - a nelíbí se mi to. Když začne díě ve 13 s čímkoli zde zmiňovaným, ať je to tráva, alkohol nebo cigatery (myslím s pravidelnou konzumací), je to průšvih, který by se podle mě měl řešit - nejspíš nějakou rodinnou terapií, protože tohle se týká celé rodiny.

  superkarma: 0 19.05.2004, 09:04:48
 6. avatar
  [239] Irka1 [*]

  Nemam cas hledat statistiku, kterou jsem kdysi cetla. Mam po ruce jen tohle :

  Q: Does marijuana lead to the use of other drugs?

  A: It could. Long-term studies of high school students and their patterns of drug use show that very few young people use other illegal drugs without first trying marijuana (7). For example, the risk of using cocaine is much greater for those who have tried marijuana than for those who have never tried it. Using marijuana puts children and teens in contact with people who are users and sellers of other drugs. So there is more of a risk that a marijuana user will be exposed to and urged to try more drugs.

  To better determine this risk, scientists are examining the possibility that long-term marijuana use may create changes in the brain that make a person more at risk of becoming addicted to other drugs, such as alcohol or cocaine. Further research is needed to predict who will be at greatest risk.  Q: How does marijuana affect driving?

  A: Marijuana has serious harmful effects on the skills required to drive safely: alertness, the ability to concentrate, coordination, and the ability to react quickly. Marijuana use can make it difficult to judge distances and react to signals and sounds on the road.


  Marijuana may play a role in car accidents. In one study conducted in Memphis, TN, researchers found that, of 150 reckless drivers who were tested for drugs at the arrest scene, 33 percent tested positive for marijuana, and 12 percent tested positive for both marijuana and cocaine (1). Data have also shown that while smoking marijuana, people show the same lack of coordination on standard "drunk driver" tests as do people who have had too much to drink (8).

  superkarma: 0 19.05.2004, 03:59:34
 7. avatar
  [238] Irka1 [*]

  Vivian: ....kofein nepatri do skupiny halucinogenu, marjana jo.
  Nechapu jestli to chces srovnavat nebo co je tvoje pointa.

  superkarma: 0 19.05.2004, 03:19:23
 8. avatar
  [237] Vivian [*]

  http://drogy.jinak.cz/kofein/index.shtml

  superkarma: 0 19.05.2004, 00:02:14
 9. avatar
  [236] Vivian [*]

  Lotka: no někteří poznávají, ale jiní už v tom jedou... proč? buď nemůžou přestat a nebo nechtějí... droga jim dává možnost "vypadnout" z tohohle hnusnýho, příliš reálnýho světa, možnost úniku... ale člověk sám před sebou neuteče
  pokud začne brát dospělej, je to jeho blbost... ale pokud s tím začne děcko, který o tom nic neví a řítí se do průseru...
  já si závislosti lízla... to zvládne jen silná osobnost, chápu, že někdo se prostě nedokáže bránit, zvlášť dítě s nedovyvinutou psýché...
  jeden můj známej, jinak docela fajn chlap, táta malýho kluka, je na koksu... sice "může kdykoliv přestat", ale ta vygumovanost začíná bejt čím dál víc znát...

  superkarma: 0 18.05.2004, 23:27:50
 10. avatar
  [234] Lotka [*]

  Vivian: berličky to můžou být pro lidi, co myslej, ale pro puberťáky, co teprve poznávají svět to nejsou berličky, ale další poznání zakázaného

  superkarma: 0 18.05.2004, 23:06:21
 11. avatar
  [233] Vivian [*]

  ba jo, je to pravda... děcka hulej, protože je to takzvaně "in" a následky si nepřipouští závislost kohokoliv na čemkoli je prostě špatná, je to cesta do pekel. chlast a kouření je to samý v bleděmodrým, v tom rozdíl není jsou to berličky pro lidi, kteří nedokážou být jinak šťastní...

  superkarma: 0 18.05.2004, 23:03:30
 12. avatar
  [232] Fifinka [*]

  Sandy: takhle to prostě napsat neumím.
  To s tím je pravda? To je opravdu síla

  superkarma: 0 18.05.2004, 22:55:29
 13. avatar
  [231] Landriel [*]

  Irka1: Sandy: konečně nějaké rozumné názory.

  superkarma: 0 18.05.2004, 22:55:13
 14. avatar
  [230] Vivian [*]

  Sandy: že ty vyloženě toužíš po tom, aby tě kamenovali?

  superkarma: 0 18.05.2004, 22:43:43
 15. avatar
  [229] Vivian [*]

  Irka1: a jakým způsobem ovlivňuje metabolit THC usazený v tukové tkáni v člověka po 2, 3 týdnech?
  (Jen se ptám.) Podle mě je horší řidič ochlasta než řidič, který si dal před měsícem někde jointa.

  superkarma: 0 18.05.2004, 22:42:20
 16. avatar
  [227] Lotka [*]

  Fifinka: Irka1: Bohužel, sem píšou jen lidičkové, co si semtam zakouřili trávu a zvedlo jim to náladu. Nikdo s ní neměl žádné jiné problémy a proto píšou, že problémy nedělá. Marihuana sama o sobě v podobě příležitostného kouření opravdu problémy nedělá, ale pokud začne kouřit dítě od 13-ti let, tak si o problémy koleduje. A tohle tady ale nikoho nezajímá, asi jsem se s tím setkala jediná. Bohužel nejen u svého syna, ale i u různých jeho vrstevníků, s jejichž rodiči se znám.

  superkarma: 0 18.05.2004, 22:38:55
 17. avatar
  [226] Irka1 [*]

  Ladia: nemuzu najit zdroj, z ktereho to mam, ale preloz si tenhle "plk".

  Marijuana stays in the system longer than any other drug of abuse. The half-life (i.e. the amount of time it takes for the body to metabolize half the drug ingested) is in excess of 72 hours, and in chronic users it may take weeks to months before it is no longer detectable in drug tests. Because of the long half-life, it is possible for seemingly casual users to maintain a physical addiction, smoking only a few times per week. In fact, such is the reason that marijuana is falsely reported as nonaddictive.

  Modern marijuana is far more potent than it was 30 years ago. Better growing techniques, selective cultivation, and a change in harvesting techniques has raised the average THC (tetrahydrocannibinol--the active ingredient in marijuana) content from less than 1% in 1974 to as high as 17% today. The result is a more potent addiction, a greater chance for accidents and other problems resulting from use, and a greater cost to our society.

  superkarma: 0 18.05.2004, 22:36:15
 18. avatar
  [225] Fifinka [*]

  Irka1: konečně někdo rozumný

  Co zkusit ten článek ten článek rozebrat větu po větě?
  Začínám: Čím dál více si všímám, jak se užívání marihuany rozšiřuje a jak ji kouří stále mladší členové populace.

  A jejich rodiče?
  Ti jsou nejčastěji ve věkové kategorii mezi 40 a 50 lety a své mládí prohýřili posíleni jen jednou tehdy dosažitelnou drogou - alkoholem.

  To je samozřejmě nesmysl..pokud vím, tak maminkám, které tady psaly, že jejich děti mají problém s marjánou tak 40let ještě není! A dále: své mládí prohýřili posíleni jen jednou tehdy dosažitelnou drogou - alkoholem.
  CO je tohle zase za tvrzení?? Nevím, nerozumím tomu, co to znamená prohýřit mladí alkoholem! Se budu muset asi zeptat manžela jak to za jeho mládí bylo, neboť manžel oslavil 40tku před 5 měsíci...

  Nemají tedy často ponětí o tom, že jejich dospívající děti alkohol více či méně zavrhly a hodně svého volného času tráví pokuřováním trávy. Hm...tak se budu muset manžela zeptat, kde má ty dospívající děti..že já o žádných nevím a že je tedy budeme muset více sledovat, zda nám nepokuřují trávu - zvláště ta tříletá, na tu si budu muset dát zvláštní pozor, není kouření marjány kontraidikací kouření??

  Nedávno jsem s hrůzou vyslechla rozčilený křik mého padesátiletého příbuzného, otce dospívajícího syna. Tady musím s věkem souhlasit, až bude manželovi 50, tak jeho syn už dospívat bude ..bude mu 18..tady by už věk popisovaných osob souhlasit mohl..

  Se mi dál pokračovat ani nechce..ten článek je imho prostě v mnoha věcech nepravdivý.

  superkarma: 0 18.05.2004, 22:31:43
 19. avatar
  [224] Irka1 [*]

  Ladia: napodobne .

  I kdyz si hledas zamestnani, tak vyplnujes dotaznik ( v US), jestli jsi pouzila marjanu behem poslednich 30 dni a zamestnavatel si to muze nechat testem overit. Jiste vsichni stojime treba o nakourenyho autobusaka, nebo doktora, nebo zdr. sestru. Alkohol ti za mesic nikdo neprokaze.

  superkarma: 0 18.05.2004, 22:21:40
 20. avatar
  [223] Ladia [*]

  Irka1: teda to jsou plky, něco si o tom prostuduj

  superkarma: 0 18.05.2004, 22:16:31
 21. avatar
  [222] Vivian [*]

  Irka1: no škodlivost drogy se neměří přece tím, jak dlouho zůstává v těle... srovnej následky THC s následky alkoholu.

  Nebožtíci mi nic neprozradili, tak daleko ještě nejsem Chtěla jsem jen názorně vysvětlit, že to, jak dlouho se ta která látka vylučuje z těla, nelze brát jako měřítko její škodlivosti. Aspoň jak se domnívám já.
  Fakt sám o sobě zavádějící být nemůže, ale způsob, jakým s fatky manipulujeme už zavádějící být může, velmi snadno.

  btw.- kafíčko piješ? víš, jak dlouho se tvůj organismus pere s kofeinem?

  superkarma: 0 18.05.2004, 22:11:26
 22. avatar
  [221] Irka1 [*]

  Vivian: pouc mne....co je zvadejici na faktu, ze tahle "neskodna" droga zustava v tele dlouho.
  Ktery z neboztiku ti prozradil, ze si ten jed dal do tela dobrovolne?

  superkarma: 0 18.05.2004, 22:02:07
 23. avatar
  [220] Eva_CZ [*]

  Libča: copak rodice, kteri meli deti na drogach, to je sileny, ale co deti, co maji na drogach rodice? Jak TY se s tim maji srovnat, co ty maji delat, jak ty maji zit?
  Sileny! Jdete do haje s travou a ostatnim svinstvem!

  superkarma: 0 18.05.2004, 21:34:39
 24. avatar
  [219] Vivian [*]

  Irka1: to je trochu zavádějící... nemyslíš? jsou jedy, které ti z těla vyprchají takřka okamžitě a při pitvě je nezjistí

  superkarma: 0 18.05.2004, 21:24:41
 25. avatar
  [218] Irka1 [*]

  *Kotě*: vubec nic...zeme o ktere kazdy liberal sni....pripali ti marjanu a kdyz zblbnes a budes na obtiz, tak te usmrti abys netrpela.

  Kdyz uz se tu srovnaval alkohol a marjana, jeden velky rozdil....alkohol se vetsinou do 24 hodin po poziti z tela vypari, marjana je na olejove bazi a zustava v tele az 30 dni. Takova neskodna droga.

  superkarma: 0 18.05.2004, 21:19:46
 26. avatar
  [217] Libča [*]

  2 km z mesta domu ne kg dekuji

  superkarma: 0 18.05.2004, 21:07:54
 27. avatar
  [216] Libča [*]

  tak ja se taky priklanim ke Krizemu a Lethe....
  taky si pamatuji na me mladi.. a preji si ze kdyz uz Krystufek bude trosku vysilovat tak at je takovy jako ja a vi kde je ta brzda..
  Hulila jsem je konec s kourenim.
  Piti?? No tak prvni opilectvi jsem si prozila v 16ti... p odomacim vine.. a muj tata byl uzasny.. nevyhuboval, nerval, nejecel.. rekl jen "Vis ja nesnasim opile zenske" a ja se stydela.... fakt se stydela...
  pak jsem kdyz jsem byla opila obcas po dize a tak.. (me staci malo) tak jsem se snazilo to vybehat aby doma nebylo nic poznat.. ale nasi byli v tomhle super.. rano v 7,30 i drive budicek a slo se do mesta nakupovat a verte mi lidi s zaludkem jak na vode nakupovat maso a tak... teda ja mela co delat abch prezila pak 2 kg z mesta dom s taskama.. fakt hodne me to naucilo se ovladat.
  myslim si ze deti kdyz se chytaji takovych pochybnych particek tak to taky nekdy muze byt problem toho ze jim neco chybi doma.. ... ze doma je neco co jim vadi s cim nesouhlasi dusevne. Vetsinou laska, pochopeni, uznani a tak.. a treba to nikdy nereknou protoze to vlastne ani sami nevi. Pak prijde parta kamosu co se zajima, oni jsou tam tzv. King.. a pak se to rozjede.
  Strasne se bojim aby jsem se s timhle problemem nesetkala v budoucnu.
  Obdivuji ty co to se svymi detmi zvladly a vydrzely ja bych se asi uz zhroutila. Dulezite je jim dat silu, nadeji, lasku a hlavne viru v to aby vedely ze nekdo stale porad o ne stoji nekdo mimo tu particku "kamosu"
  Je to ale stejne tezky tema a mohli by jsem tu diskutovat az do haleluja..
  Muj tata rika dite co se vychovava a dite co se nevychovava, vetsinou je ten vysledek stejny. Proste v tech jejich makovickach se obcas sami mi dospeli nevyzname a taky fakt zapominame ze jsem byli mladi (viz ja) to mi musi moji rodice osvitit a rici kdyz si ja stezuji na syna... ze i ja nebyla jina ba horsi....

  Marihuana ma skutecne lecive ucinky ale ja bych ji jako lek nikdy nebrala.... a opravdu kdyz se ji kouri hodne tak ty dotycni jsou fatk totalne vygumovani.... videla jsem hodne pripadu kdyz jsem praktikovala v psych. lecebne... fakt sila.

  superkarma: 0 18.05.2004, 21:07:01
 28. avatar
  [215] *Kotě* [*]

  Irka1: Co máš proti Nizozemí?

  superkarma: 0 18.05.2004, 21:03:31
 29. avatar
  [214] Irka1 [*]

  *Kotě*: jo prrr...cetla jsem toho dost, protoze v SF vlastne porad probiha boj s legalizaci.
  Podivam se po statistice, ale skutecne, ten kdo zkusil marjanu, zkusil i jine drogy. Taky uz tu nekdo psal, ne kazda marjana je stejna a uz se vubec neda srovnat s tim co se hulilo v 60-70. letech.
  Ano...Nizozemi nam pujde prikladem.

  superkarma: 0 18.05.2004, 20:45:50
 30. avatar
  [213] *Kotě* [*]

  Irka1 (210): Tak prrr, že by lidi automaticky přecházeli z marihuany na tvrdé drogy, to tedy rozhodně prokázáno není, naopak byl už dávno prokázán opak (ráno už to tu někdo dokonce psal). Přečti si stránky nějakých drogových nadací a zjistíš, jak to je.

  Ostatně v Nizozemí, kde je marihuana legální, je nejmenší procento lidí užívajících tvrdé drogy v Evropě.

  superkarma: 0 18.05.2004, 20:30:14

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme