Zdravotními potížemi souvisejícími s hemoroidy někdy trpěla přibližně polovina populace. K nejohroženějším skupinám patří lidé se sedavým zaměstnáním a těhotné ženy.

Setkali jste se někdy s tímto problémem? Jak jste jej řešili? Ženy postihuje zejména v období těhotenství. Můžete se ale s nimi setkat, i když máte sedavé zaměstnání.

Hemeroidy trápí velmi mnoho lidí, ale většina z nich si většinou chce pomoci sama. V počátcích problému to ještě jde. Lékárny nabízí přípravky, které pomáhají tento zdravotní neduh odstranit - vyléčit. Pokud se stav zhorší, je ale nutné vyhledat odborného lékaře.

V prvním a druhém stadiu, kdy hemoroidy krvácejí jen občas a nejsou trvale vysunuty ven z konečníku, přináší částečnou úlevu otření anální krajiny vlhčenými ubrousky s výtažky z heřmánku a aloe, omývání vlažnou vodou nebo sedací koupel v odvaru z dubové kůry.

Podstatně efektivnějším řešením jsou pak přípravky obsahující bioflavonoidy z citrusů, které pomáhají udržovat zdravou cirkulaci krve v žilách, podporují pevnost cév a omezují jejich otok. Pokud jsou kombinovány s lokálně působícími gely s extrakty z protizánětlivě účinkujících léčivých rostlin, je pomoc ještě intenzivnější. Příkladem komplexní péče na přírodní bázi, zahrnující tablety a gel, je například novinka Hespidin®.

hesp

Dvojí péče při výskytu hemeroidů: Vyzkoušejte Hespidin!

Pro posílení účinku je vhodné kombinovat Hespidin gel pro okamžitou úlevu s užíváním Hespidin tablety, pro dlouhodobé působení.

Více na: www.walmark.cz

Reklama