Domácnost

Máte ve studni čistou vodu?

V současné době používá mnoho lidí vodu ze studny, tzv. kohoutkovku, jako svůj hlavní zdroj pitné vody. Zapomínají však na pravidelnou dezinfekci. Jedině ta zabrání rozšíření mikroorganismů, které nepříznivě ovlivňují zdraví člověka.

SavoZnečištěná voda ze studny může být zdrojem mnoha vážných onemocnění. Nejčastěji jde o břišní tyfus a virovou hepatitidu typu A. Jedinou možností, jak se vyhnout nepříjemným nemocem je pravidelná a účinná dezinfekce vody. Nejrozšířenější a nejlacinější způsob je použití přípravků na bázi chlóru, tím je například Savo Original.

Chlór jako dezinfekční a oxidační prostředek je už více než 50 let známý a hojně využívaný na celém světě při úpravě pitné a užitkové vody. Dezinfekce prostřednictvím chlóru představuje bezpečný způsob zničení veškerých bakterií. Účinnou látkou není plyn, který je pro lidský organismus škodlivý, ale chlornan sodný nazývaný také aktivní chlór. Tato sloučenina při styku s nečistotami uvolňuje aktivní kyslík a dezinfikuje tak potřebná místa. Aktivní chlór se následně rozkládá na chlorid sodný, který každý zná pod označením kuchyňská sůl. Po této chemické reakci nezůstane ve vodě žádná nežádoucí chemická složka a voda ve studni je bezpečná pro vás i vaše děti.

Postup dezinfekce vody ve studni je velmi jednoduchý. Potřebnou dávku nejprve rozmíchejte v několika litrech vody. Následně pokropte hladinu studny připraveným roztokem. Používejte 20 ml Savo Original na 1 000 litrů pitné vody. Do 30 minut dojde k rozložení účinné látky, voda je tak dezinfikovaná. Na přímou konzumaci vody se doporučuje počkat několik hodin, tím se ztratí i zbytky chlorové příchuti. Proces dezinfekce je vhodné provádět každý týden, můžete ho však opakovat i denně, protože voda ve studni není ochráněná od okolních vlivů - voda neustále přitéká a odtéká. Správné ředění a pravidelnost dezinfekce zabraňuje šíření patogenních mikroorganismů, výrazně se sníží riziko přenosu infekcí a nemocí, protože při správném používání se zničí 99,9 % bakterií.

Péče o vodu ve studni není jednorázovou záležitostí. Aby se čistá voda udržela po celý rok, musí se pravidelně kontrolovat a ošetřovat pomocí kvalitních dezinfekčních přípravků. Péče věnovaná čistotě a hygieně se vám vrátí na zdraví a na kvalitě požitku z čisté a pitné vody.

   
28.06.2011 - Dům a byt - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. [4] Martina59 [*]

  Doporučuji výdejník vody a také změkčovače vody

  superkarma: 0 12.05.2013, 14:06:29
 2. avatar
  [3] Jindriska8 [*]

  My studnu máme,ale používáme ji pouze,jako užitkovou vodu.Zatím jsme ji netestovali.

  superkarma: 0 28.06.2011, 23:57:59
 3. [2] Malinka [*]

  Tak toto mohu  potvrdit, protože na chalupě používáme dešťovou vodu,kterou vedeme ze střechy do nádrží a čerpadlem do koupelny a na WC. Čistíme si s ní i zuby. Tak to děláme 13 let.Zatím jsme žádnou infekci neměli.Toto Savo je opravdu dobré. Dnes jsem ho zase kupovala.Sml58

  superkarma: 0 28.06.2011, 23:23:35
 4. avatar
  [1] átéčko [*]

  nemáme studnuSml16

  superkarma: 0 28.06.2011, 20:16:39

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?
Anketa pro maminky

Náš tip

Doporučujeme