Už jste se někdy cítili pod psa neboli nic moc, hrozně, unaveně a bez nápadu?

Já zrovna teď! Před sebou bílou plochu na monitoru (dříve bych napsala bílý list papíru) a nápad se nijak nenamáhá, aby se dostavil.

 

Straším tu a závidím rodině, že chrupká (mírně řečeno), kdosi tu přímo chrápe :-). A myšlenky bloudí a hledají řešení, jak alespoň v duchu dát tělu odpočinout (a mysli také, aby se nastartovala tím správným inspirativním směrem).

 

Horká sprcha – tu bych si dala, nechat si na hlavu proudit záplavu kapek teplé, až horké vody. To miluju! Nejdřív umýt hlavu, hezky jemně masírovat pokožku hlavy – ještě teď vzpomínám na masáž hlavy, kterou jsem absolvovala v jednom pařížském kadeřnictví – ta slast, to uvolnění!

 

Ano, nechala bych se opečovávat – slovo kosmetika, za kterým se skrývá péče o pleť v kosmetickém salonu, jsem už skoro zapomněla. Prsty zkušené kosmetičky by provedly peeling, zklidnění pleti... a ta masáž dekoltu a okolí očí! Hned zítra volám do salonu za rohem, a jestli nebudou mít v sobotu volno...

 

...půjdu do cukrárny. Pravda, jídlo jako kompenzace není tím správným řešením, ale já bych si tak dala éclair – banánek z odpalovaného těsta s kakaovou nebo kávovou pudinkovou náplní. Je to francouzský recept, který ve zdejších cukrárnách nenajdu, takže si koupím větrník, sundám horní díl s přeslazenou polevou a... zakousnu se do nadýchané karamelové šlehačky a žloutkového krému. A zítra si určtě dám caffé latté s vanilkovým sirupem z místního kávového baru – miluju tu mléčnou nadýchanou pěnu...

 

„Pojď s námi ven,“ říká můj táta, „máš hlavu jak pátrací balon. Potřebuješ vyvětrat.“ Kolikrát už jsem odmítla, že mám práci. Teď, v jednu hodinu ranní, to asi nebude to ono. Táta má pravdu, slunce jsem pohřbila za okna bytu a jediné záření, kterému se v poslední době vystavuji, je to z monitoru. To asi není to správné antidepresivum a ani správný způsob, jak dobít baterky.

Že já se tak trápím?!

 

Zbytečně, že?! Jdu si dát alespoň tu sprchu.

 

 

Trápíte se také někdy úplně zbytečně?

Jak si zpříjemňujete život?

Co jste pro sebe v poslední době udělala – ale skutečně jen a jen pro sebe?

Máte se ráda?

Reklama