Bulvár

Máte rádi kytary? Hodně kytar?

Již devět let se u nás každý podzim pořádá festival, který je zaměřený speciálně na kytaru. Nepatří rozhodně k těm komerčním, ale to neznamená, že by se na něm neobjevovaly zajímavé osobnosti i jména světového formátu. S propagací je to ovšem slabší, a tak vám na Ženě-in přinášíme základní informace o nejzajímavějších koncertech letošního ročníku. Určitě je z čeho vybírat.

Znáte například jméno Pavla Steidla? Ano, správně, jedná se o kytaristu. Jenže ne tak ledajakého, Steidl byl před nedávnem označen za jednoho z osmi nejzásadnějších současných kytaristů světa na poli vážné hudby. Dobyl zahraniční pódia, jen v Česku, kde stále bydlí, o kytaru mnoho lidí zájem nejeví. Právě proto u nás moc často nevystupuje. V rámci festivalu jej budete moci vidět 21.11. v Koncertní síni Atrium na pražském Žižkově.

Divácky velmi zajímavý bude bezesporu koncert Natalie Ines Meirino Fontenly. Jedná se o flamenkovou tanečnici z Madridu, která španělské tance i vystudovala. Do Prahy přijede se svou doprovodnou kapelou a předvede zde něco ze svého umění 24.11. v Lucerna Music Baru, který přímo láká ke sledování žhavých tanců i k vlastnímu vlnění do rytmu flamenka.

Do třetice zmíníme letošní největší hvězdu festivalu – Tomyho Emmanuela. Tento rodák z Austrálie patří rozhodně ke světové špičce a každé jeho vystoupení je obrovská show, za kterou jsou vidět hodiny a hodiny neskutečně tvrdé práce. O Emmanuelovi se dokonce tvrdí, že je nejrychlejším trsátkovým hráčem na světě. Jeho koncerty jsou legendární a pořadatelé se svěřili, že už prodali desítky lístků na pražské vystoupení do několika evropských zemí. Emmanuel je zkrátka muzikant, na kterého stojí za to jet přes půl kontinentu. Je skvělé, že příležitost dostanou i Češi, a to 17.11. v paláci Akropole v Praze.

To jsme ale jmenovali pouze tři koncerty z mnoha, z nichž ještě více se neodehraje v Praze, ale v celých Čechách. Hned 16.10. se můžete vypravit na zámecký letohrádek do Opočna, kde se představí Karim Baggili se skupinou a jejich kombinace jazzu a flamenka, 18.10. na pardubickém zámku vystoupí duo Nassler a Schneider z Německa, 25.10. se odehraje část festivalu i ve Varnsdorfu, kde vystoupí česká formace Norek spolu s německou skupinou Malbrook. Malbrook hraje zajímavou historizující world music, rozhodně je nač se těšit.

Tak by se dalo pokračovat dál a dál, ale lepší bude, když se alespoň na jeden z koncertů vypravíte, protože kde jinde máte příležitost vidět kytaru na tolik způsobů?! Oficiální stránky festivalu jsou http://www.kytaranapriczanry.cz

   
11.10.2006 - Kultura - autor: Richard Klíčník

Komentáře:

 1. [9] zofiekohl [*]

  Ja mam konecne svou prvni kytaru. Dlouho jsem ji vyberala na http://kytary.cz/kytary/ a konecne je domaaSml16

  superkarma: 0 20.05.2014, 07:44:05
 2. avatar
  [8] mikule [*]

  Kytary jsou výborný i bicí

  superkarma: 0 17.12.2006, 17:23:52
 3. avatar
  [6] Adi [*]

  Doporučuji Tomyho Emmanuela VÝBORNÝ kytarista, ale i showman! Viděla jsem několik jeho koncertů na DVD a je neskutečný jak umí hrát a kolik energie z toho hraní se přenese na člověka. Naživo to musí být ještě o 1000% lepší.

  superkarma: 0 11.10.2006, 11:42:19
 4. avatar
  [5] Meander [*]

  Nemám ráda kytary. Ráda housle, klarinet, hoboj a klavír.

  superkarma: 0 11.10.2006, 11:33:59
 5. avatar
  [2] Canadian [*]

  Znam nekoho, kdo sbira kytary...nejlepe elektricke - kdyby nekomu upadla od ruky

  Nyotaimori: ja kombinaci klavir + saxofon

  superkarma: 0 11.10.2006, 00:12:47

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme