Od 4. září mohou diváci každé úterý trávit na pláži, popíjet koktejly a užívat si s doktorem Hankem Lawsonem z premiérového seriálu z lékařského prostředí Milionový lékař (Royal Pains). Jeho hrdina v podání Marka Feuersteina, sympaťáka známého z filmu Po čem ženy touží, v něm řeší zapeklité případy v prostředí plném slunce, drahých aut a krásných žen.  Od 16. září budou nedělní večery na Universal Channel patřit premiérové řadě kriminálního seriálu Spravedlnost v krvi 2 (Blue Bloods) z velkolepého, ale i na zločin bohatého New Yorku s Tomem Selleckem v hlavní roli.  A už začátkem října vtrhne na obrazovku elitní jednotka bojující se zločinem v premiéře druhé série napínavého seriálu Havaj 5-0 (Hawaii Five-0). 

„Diváky na těchto seriálech lákají atraktivní profese hlavních hrdinů, které slibují zajímavé příběhy. Velkou roli sehrává přirozená lidská zvědavost. Chceme vidět, jak vypadá lékař, který léčí bohaté v Americe, a porovnat to s vlastními zkušenosti třeba ze zdravotního střediska. A v případě kriminálních seriálů zase máme možnost nahlédnout do světa, který známe jen z doslechu a nikdy jsme se v něm nepohybovali,“ říká psycholožka Marta Boučková, specialistka na sociální psychologii. Při sledování osudů milionového lékaře či elitních policistů si lidé podle jejích slov chtějí především odpočinout. „Divák najednou změní prostředí, vstoupí do virtuálního světa, nechá se jím unášet a s hrdiny seriálu prožívá jejich příběhy. Oddychne si tak od reality,“ dodává.

milionovy_lekar

Premiérový seriál Milionový lékař se odehrává ve zdánlivě sladkém a bezproblémovém prostředí bohatých a slavných. Barvité případy doktora Hanka Lawsona v podání charismatického Marka Feuersteina však ukazují, že ani oblíbený lékař amerických boháčů to nemívá  jednoduché. Doktor Lawson sice léčí hlavně místní smetánku, ale stará se i o další, méně majetné pacienty. Jak si ale udržet rovnováhu mezi svůdným světem peněz a svým svědomím...? V seriálu se objeví i Campbell Scott, hvězda z nového filmu The Amazing Spider-Man. Universal Channel vysílá Milionového lékaře od 4. září každé úterý ve 21:20 hodin, reprízy premiérového dílu pak běží ve čtvrtek ve 22:20, v sobotu v 19 a v neděli ve 22 hodin.

spravedlnost

Oblíbené kriminální drama Spravedlnost v krvi, jehož druhou premiérovou sérii uvidíme na Universal Channel od 16. září každou neděli ve 21 hodin, sleduje osudy několika generací rodiny policistů v čele s ostříleným policejním ředitelem Frankem Reaganem. Všichni členové z neobvyklé rodiny strážců zákona řeší zapeklité zločiny po celém New Yorku, takže se mnohdy ocitají ve velmi nebezpečných situacích. Seriál slaví úspěchy díky skvělým hereckým výkonům hlavních představitelů. Těm vévodí zejména šaramantní Tom Selleck, oblíbený filmový a televizní herec známý mimo jiné z komedie Tři muži a nemluvně. 

havaj

Podzimní premiéru má také druhá řada seriálu Havaj 5-0 odehrávajícího se na slunných havajských plážích. Proti zločincům tam zasahuje elitní jednotka výborně sehraných profesionálů. A ti musí jít často až na hranu zákona, aby si zjednali spravedlnost. Napínavých akcí proti kriminálnímu podsvětí se zúčastňuje i půvabná policistka Kono. Tu hraje exotická Grace Parková, herečka, která byla ne náhodou zařazená mezi sto nejkrásnějších žen světa. Vedle oblíbených televizních tváří se tu objevují i nové hvězdy, jako je populární hollywoodský herec William Baldwin, dále James Caan proslulý mimo jiné z mnoha westernů či Terry O´Quinn ze seriálu Ztraceni. Zajímavé role v Havaji 5-0 si zahráli i někteří slavní američtí sportovci. Ale nejen otrlí zločinci dělají tentokrát elitní jednotce těžkou hlavu: V dalších dílech seriálu bude muset náš tým čelit i nečekaným intrikám, které jí připraví nový guvernér…. Havaj 5-0 poběží od 1. října - vždy v pondělí se od 21:20 hodin vysílají dvě epizody. 


Universal Channel  je jednou z nejúspěšnějších zábavních značek na světě a vlajkovou lodí Universal Networks International, televizní divize NBC Universal. Televizní knihovna čítá více než 50 000 hodin seriálových a 9000 hodin filmových titulů, které jsou nejen z produkce světoznámých hollywoodských Universal Studios, ale také dalších předních filmových studií. V České republice vysílá 24 hodin denně, 7 dní v týdnu plně v českém jazyce především směs filmových trháků a oceněných seriálů. Universal Channel přicházející od jednoho z největších hollywoodských studií patří podle výsledků sledovanosti ATO Mediaresearch mezi nejsledovanější placené televizní kanály v tuzemsku. Najdete ho v nabídce téměř všech provozovatelů kabelové, satelitní a IPTV televize (UPC, UPC Direct, O2 Telefonica, CS Link a další).

Zdroj a foto: tisková zpráva

Reklama