modaMyslela jsem si, že Vánoce si s minimalismem moc nerozumí. Všude se zdobí, kudrlinkuje, všechno bliká a křičí, ať si všimnete. Dnes jsem změnila názor. Procházela jsem kolem jednoho malého květinářství a nemohla odtrhnout oči od nádherných vánočních dekorací. Zaujaly mě tím, že byly úplně jiné, než vidíte všude kolem sebe. Naprosto jednoduché, nápadité, postavené jen na materiálu a barevnosti. Jednoduše krásné. Dekorativností se člověk brzy přejí a ne nadarmo se říká, že v jednoduchosti je krása.

Promiňte mi ten poněkud krkolomný oslí můstek k dnešnímu módnímu tématu, ale nemohu si pomoct, v oblékání to platí dvojnásob. Čím více ozdob a různých detailů, tím dříve se oblečení okouká a zestárne. Kdežto jednoduchý tvar a kvalitní materiál vypadá dobře i několik sezon a neomrzí. Minimalismus sluší nejvíce velkým oděvním kouskům, a to se nám právě teď hodí. Zvu vás na malou módní přehlídku zimních kabátů a kabátků v minimalistickém stylu.

 

moda

moda

moda

Líbí se vám oblečení  v tomto duchu? Vybrala byste si z této nabídky? Nosíte spíš jednodušší věci, nebo si potrpíte na ozdůbky? Máte doma nějaký kousek, který nosíte už několik let, a stále se v něm cítíte dobře.  Napište nám.

Reklama