Zdraví

Máte problémy s usínáním? Můžeme vám pomoci! Zeptali jsme se odborníka

Spánek je důležitá součást života. Pokud ale máme s usínáním problém, přináší nám to řadu nepříjemných stavů. Jak na spánek a na příčiny a důsledky problematiky spánku, jsme se zeptali odborníka na problematiku spánku Karla Metyše - specialisty na doplňky stravy.

Jaké jsou hlavní příčiny nespavosti?

Mezi hlavní příčiny patří špatné spánkové návyky. Nedodržujeme spánek ve stejném časovém intervalu během dne. dále ke špatnému spánku přispívá okolní prostředí nevhodné pro spánek. Měli bychom vždy dbát na to, že usínáme ve větrané místnosti, která není přetopená, optimálně máme teplotu nastavenou na 18-20 °C.

Svou roli hrají i nevhodné stravovací návyky krátce před ulehnutím ke spánku. Poslední příjem potravy by měl alespoň 3 hodiny před usnutím.

.

Dormian

Může nespavost či špatné usínání také signalizovat nějakou nemoc?

Poruch spánku je několik. Dělí se na vnější a vnitřní. K těm vnějším patří různé poruchy neurologické nebo psychické, např. úzkostné stavy. K vnitřním poruchám řadíme příznaky, které souvisí často s nějakým onemocněním. Bolest, dušnost, svědění, obezita, astma. Narušení spánku také způsobuje noční močení nebo zažívací potíže.

Jestliže někdo nemůže spát, má problém s usínáním, kdy se jedná o poruchu a co by mělo být varovným signálem, že nespavost může mít hlubší příčiny a je nutné vyhledat odborníka?

Nespavost je definována jako porucha spánku, která se vyskytuje alespoň třikrát do týdne a přetrvává alespoň měsíc. S tímto stavem se můžeme setkat poměrně často. V zásadě jednou za život téměř u každého. Většinou tento problém zvládneme pomocí režimových opatření, dodržování pravidel správné spánkové hygieny nebo za pomoci nenávykových přípravků. V případě, že nespavost přetrvává více než půl roku, pak hovoříme o chronické nespavosti a je důvodem proto, abychom vyhledali odborníka.

Má vliv na kvalitu spánku večeře? Jak ovlivňuje spánek strava, pití a pohyb?

Od pozdního odpoledne (4–6 hodin před usnutím) nepijte kávu, černý či zelený čaj, kolu nebo různé energetické nápoje a omezte jejich požívání během dne. Působí povzbudivě a ruší spánek.  Vynechejte večer těžká jídla a poslední pokrm zařaďte 3 hodiny před ulehnutím.  Lehká procházka po večeři může spánek zlepšit. Naopak cvičení pár hodin před ulehnutím již může spánek narušit.  Nedoporučuje se pravidelně konzumovat před spaním větší množství alkoholu. Po něm se sice velmi rychle a dobře usíná. Ti, kdo pravidelně holdují tzv. „šlaftrunku“, jistě dají za pravdu. Ovšem při větším a pravidelném večerním užívání alkohol narušuje spánkovou architekturu, tj. sled tzv. REM a non-REM fází spánku. Jejich střídání je důležité pro to, aby si naše tělo dobře odpočinulo a my měli druhý den po probuzení pocit, že jsme kvalitně a dostatečně odpočinuti.

Jakou dobu by měl průměrný, zdravý člověk spát? Do jaké doby je normální, že člověk usne?

Na to jsou různé názory a vhodná doba spánku je pro každého velmi individuální. Odborníci nejčastěji hovoří o 6 až 8 hodinách spánku, jako době, která je potřebná pro řádné odpočinutí. Samozřejmě jde ovšem také o to, aby byl spánek dostatečně kvalitní, snadno jsme usnuli, náš spánek nebyl přerušovaný a nebudili se příliš brzy. Dostatek spánku je pak důležitý pro správná rozhodnutí, včasné reakce a samozřejmě pro celkovou kvalitu života.

Doporučujete při problémech se spaním nechat si třeba zapnutou televizi? Malou lampičku? Puštěnou hudbu?

Nikoliv. Televize slouží ke sledování, není to pomocník pro usínání. V ložnici bychom televizi neměli mít. Stejně tak to platí i pro poslech hudby. Ložnice a postel by se měla užívat pouze ke spánku a pohlavnímu životu. Postel by neměla být ani místem, kde jíme nebo si čteme.

V místnosti, kde usínáme bychom měli rovněž minimalizovat světlo. Takže nedoporučuje se ani ponechaná zapnutá lampička.

Jaké formy řešení nespavosti byste doporučil?  (bylinky – nenávykové…)

Na trhu existují varianty, které jsou nenávykové, a to v podobě kombinace bylinných extraktů. Tyto extrakty se prokazatelně používaly již v dobách starověkého Řecka a Říma. Sami „nespavci“ podobné přípravky vyžadují. Podle průzkumů, kdy byli tázáni přímo v lékárnách, upřednostňují právě přípravky, které jsou nenávykové, umožňují jim usnout poměrně brzy po ulehnutí ke spánku a navodí jim kvalitní spánek, kdy se neprobouzí během noci nebo příliš brzy.

Jaké bylinky především účinkují..? Jaký produkt byste doporučil?

Velmi dobrá zkušenost je s extraktem z kozlíku lékařského v kombinaci s dalšími bylinnými extrakty z chmele otáčivého, meduňky lékařské a mučenky pletní. Účinné látky navozují celkové zklidnění organismu, po kterém je snadnější usnout. Vhodným pomocníkem může být přípravek GS Dormian Rapid, který právě obsahuje zmíněnou vyváženou kombinaci bylinných extraktů. Účinné látky jsou obsaženy v kapsli, která uvolňuje jejich obsah ve velmi krátké době po užití, a to do 4 minut.

Nespavost se často projevuje i při velké únavě. Proč, když je člověk velmi unavený nemůže usnout?

Většinou je to z důvodu, že naše tělo nejsme schopni navodit k celkové relaxaci, která vyústí ve spánek. Mohou nás trápit různé starosti, ať už osobního nebo pracovního rázu. V takovém případě pomáhá autogenní trénink. Pravidelně se snažit před usnutím myslet na něco příjemného, pozitivně laděného, co máme rádi. Ovšem jako každému tréninku musí předcházet určitá fáze učení. Takový postup při usínání nepřichází hned a laicky řečeno, je potřeba ho pravidelně trénovat. Rychlejší řešení mohou představovat bylinné extrakty, např. právě zmíněny GS Dormian Rapid

metysCo si myslíte o závislosti na lécích na spaní? Za jakou dobu užívání si člověk závislost na lécích vypěstuje?

Léky na spaní. Závislost na jejich užívání se může objevit poměrně rychle. Proto se nedoporučuje jejich užívání déle než 14 dnů. Při delším užívání se může vyvinout tzv. rebound fenomén, že po vysazení léku následuje opět problém s nespavostí. Řešením je proto dodržet interval maximální doporučené doby užívání, vysazovat lék postupně nebo užívat léky na spaní, kde je riziko vzniku závislosti mininální. Některé moderní preparáty už toto umějí.

Děkujeme za odpovědi odborníka na spánek, odpovídal Karel Metyš - specialista na doplňky stravy.

Náš tip: GS Dormian Rapid: Rychlý, silný, účinný! 

První pomoc při potížích s usínáním a nespavostí. Pro všechny, kteří mají potíže s usínáním, délkou či kvalitou spánku. GS Dormian Rapid je bylinný, nenávykový doplněk stravy, který zajistí rychlé a příjemné usínání, klidný a posilující spánek a přirozené probouzení. Přípravek je moderní a inovativní s rychlým nástupem účinku. 

Dormian

 

Rychlá a šetrná cesta k odpočinku 
Speciální kapsle se v těle rozpustí již za 4 minuty. Ke vstřebávání účinných látek tak může docházet ve velmi krátké době. GS Dormian Rapid obsahuje účinnou kombinaci 4 bylinných extraktů šetrných k Vašemu tělu. S usnutím pomáhají extrakty kozlíku lékařského, meduňky lékařské, chmele otáčivého a mučenky pletní. 

Přípravek je nenávykový, bezpečný při krátkodobých i dlouhodobých potížích se spánkem. 

GS Dormian Rapid: Budete spát jako v bavlnce 

Hlavní účinky látek obsažených v GSDormian Rapid: 

 • Rychlejší a příjemnější usínání. 
 • Klidný a posilující spánek po celou noc. 
 • Přirozené probouzení. 
 • Šetrné, pro skutečný pocit vyspání. 

Bylinky, které jsou obsaženy v doplňku stravy Dormian Rapid 

 • Kozlík lékařský – kořen 
 • Meduňka lékařská – nať 
 • Chmel otáčivý – šištice 
 • Mučenka pletní – nať 

Více na www.dormian.cz

Máte problémy s usínáním?

Stává se vám, že se v posteli stále převalujete a počítáte ovečky stále dokola?

Pak nám pod tento článek napište svůj příběh a vyhrajte hezké ceny!

Ve hře je pro tři z Vás balení
GS Dormian Rapid 20cps. a tato krásná klíčenka s plyšovou ovečkou GS Dormian Rapid.

 

Výherci soutěže:

 • Niikkuuss
 • Witchie
 • l.v.lenka

dormian6dormian5

 

   
25.05.2016 - Zdraví - autor: Věra Forejtová

Další příspěvky

Komentáře:

 1. [77] IvkaMuro [*]

  s Neospanem mám taky super zkušenost.. užívám ho pravidelně a nebudím se v noci a mám nerušený spánek.. za mě superSml67

  superkarma: 0 27.07.2016, 09:14:12
 2. [76] Jana.Notková [*]

  Ja si koupila Neospan, který mi funguje báječně.. jsem teď víc odpočatá, když ho užívám..Skvěle se mi usíná. Navíc je nenávykový - což mi potvrdila i paní v lékárně, takže se ani nebojím závislosti Sml30

  superkarma: 0 24.06.2016, 13:16:16
 3. [75] Niikkuuss [*]

  Dobrý den, moje problémy se spánkem začaly asi ze stresu z práce v kanceláři. Neumím vypínat hlavu od úkolů, od negativních událostí v rodině, ve vztahu, od problémů mých blízkých i cizích. Zkusila jsem napřed sama veškeré možné přírodní čaje, více sportu, dokonce dvě práce, abych byla úplně fyzicky odrovnaná. Někdy to pomáhalao, ale už nemůžu žít dál vyčerpáváním svých sil. Proto bych velmi ráda vyzkoušela GS Dormian RAPID. Sml16

  superkarma: 0 01.06.2016, 23:39:11
 4. [74] Angelka79 [*]

  Spánek je pro mne ta nejsladší činnost. Od narození naší holčičky není už tak dostupná jako předtím. Po porodu jsem nespala více jak dvě hodiny v kuse. První rok mne zachránily bylinkové léky, včetně Dormianu. Nyní budou malé dva roky a naštěstí mi už dovolí spát i šest hodin vcelku. Je to opravdu slast. Ovečky sice taky občas počítám, ale většinou usnu do čísla 500 :).

  superkarma: 0 01.06.2016, 22:29:06
 5. [73] knihovna [*]

  Usnout nemohu akorát, když mám bolest nebo jsou doma neshody. Jinak usínám hned. Sml16 Ale můj manžl a má maminka špatně usínají. Manžel má špatné návyky, proto se mu nedaří usnout.

  superkarma: 0 01.06.2016, 15:11:18
 6. [72] xminis [*]

  naštěstí mám klidné a nepřerušované spaní

  superkarma: 0 01.06.2016, 13:40:35
 7. [71] Linvitra [*]

  Trpím nespavostí už od puberty. Vlastně jsem pořádně nespala už 13 let. S malým mimčem je to o to náročnější. Syn ukázkově spí celou noc a já nezaberu a nezaberu a pak chybí potřebná energie. Sml15

  superkarma: 0 01.06.2016, 12:36:29
 8. [70] fionora [*]

  Záleží na tom, jaký byl den. Když přijdu unavená ze zahrádky, spím jako dudek. Když není pohoda, nespím dobře.

  superkarma: 0 01.06.2016, 07:56:58
 9. [69] kvetkaa [*]

  nemám problém s usnínáním a spaním, usnu během pár minut, ve škole jsem často usnula i při vyučování.

  superkarma: 0 31.05.2016, 23:56:28
 10. [68] bobo24 [*]

  při usínání musím mít absolutní ticho, takže musím mít okna zavřená a často dlouho do noci usínám. takže toho v noci moc nenaspím a ráno jsem unavená.

  superkarma: 0 31.05.2016, 23:29:35
 11. [67] Evaaaa [*]

  problem mám na chatě, kdy nemužu usnout kvůlu kvákání žab a ráno nedospím kvůli zpěvu ptáku. Lehký spánek je pro život špatný

  superkarma: 0 31.05.2016, 17:49:44
 12. [66] Jana.Notková [*]

  Problémy mi zmizely, když jsem začala užívat neospan, který mi doporučila kámoška.. jsou to jen bylinky, takže mi to ani nevadilo - jinak prášky nemám ráda. Jsem ráda, že se konečně vyspím

  superkarma: 0 31.05.2016, 14:18:51
 13. [65] marvanova [*]

  Problémy s usínáním mám pouze na dovolené. Jakmile spím někde jinde než doma, tak je to vždy problém.Sml68 Ráda cestuji, ale problémy s usínáním mi pak dovolenou kazí, neboť nevyspalá funguji skutečně špatně.Sml80

  superkarma: 0 31.05.2016, 12:18:34
 14. [64] atej [*]

  já jsem zvyklá chodit spát až kolem půlnoci. Dřív neusnu pokud fakt nejsem unavená. Spím dobře, ale dcerka mě aspoň dvakrát za noc vzbudí, protože má žízeň. Někdy rychle znovu usnu, někdy ale mám pak problém znovu zabrat a ráno se cítím jak kdyby mě přejel tank.

  superkarma: 0 31.05.2016, 11:45:24
 15. [63] miniseq [*]

  nastesti s tim nemam uz problem.

  problemy jsem mel nervoveho charakteru, a mel jsem buseni srdce a nemohl jsem spat na břiše.

  pomohl vylecit nervy u psychiatra a je to lepsi :)

  superkarma: 0 31.05.2016, 11:10:29
 16. [62] Roland [*]

  Problémy se spaním mám už pár let. Večer nemůžu usnout, když už usnu, několikrát za noc se budím a ráno se probouzím nevyspalá. V noci mě budí každý šelest. Když chci usnout, snažím se na nic nemyslet, ale čím víc se snažím, tím víc myslím na problémy, které řeším. Pokouším se dýchat pomalu , zhluboka, chodit spát ve stejnou dobu, ale stejně to nepomáhá. A kdybych šla spát déle, to už neusnu vůbec, jsem pak přetažená. Hezké sny jsem měla snad jen jako malá a mladá. V posledních letech mám sny spíše negativní.

  superkarma: 0 30.05.2016, 13:40:18
 17. [61] Mandy [*]

  Velkými problémy se s pánkem trpí moje mamka. Bohužel tento problém má každou noc. Sml22 Chodí spát kolem 22. hodiny, kolem půlnoci už je opět vzhůru, nemůže usnout a jen tak se převaluje. Snaží se na nic nemyslet, jen na spánek. A možná to je právě ten problém. Usne tvrdě až nad ránem a spí cca 2hodiny. Ráno se samozřejmě cítí jako mátoha a má pocit, že nezamhouřila oči. Už je mi ji opravdu líto. Sml15 Zkouší teď akupunkturu, mírně se to zlepšilo, ale není to ono!Sml23

  superkarma: 0 30.05.2016, 10:20:51

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. [60] kacabaf [*]

  Problémy se spaním mívám hlavně, když je úplněk a nejvíce, když je bílý, to pak 4 dny před úplňkem nespím, převaluji se v posteli, ovečky však nepočítám, snažím se vypnout mozek, ale fakt to nějak nefunguje. Po úplňku jsem jak mimino, mohla bych prospat celé dny, abych dohnala spánkový deficit. Občas mívám problémy se spaním, když řeším nějaký problém, mám stres, ale pro prášky se mě k lékařce nechce, nechtěla bych být na nich závislá, tak raději sáhnu po nějakém čajíku s bylinkami s vědomím, že to pomáhá Sml16Sml16Sml16, ale to si asi jen vsugerovávám. GS Dormian jsem nezkoušela, neznám a nevím, zda to není další lákadlo na "vyhození peněz"? Máte někdo s tímto výrobkem zkušenosti?

  superkarma: 0 30.05.2016, 09:53:59
 2. [59] janavys [*]

  Problémy se spaním mám již delší dobu. Špatné usínání, jindy zase buzení v noci nebo naopak buzení s prvním ranním cvrlikáním ptáků. Tak jsem se vypravila zeptat k moji lékařce. Nic neobjevila, ani nic zásadního neporadila, ale předepsala nějaký lék, prý abych to vyzkoušela. Tak jsem si ho večer vzala. Během půl hodiny jsem usnula a probudila se v noci asi ve 3 hodiny, posadila jsem se a v tu chvílí jako kdybych ochrnula, nemohla jsem se hnout a samovolně spadla na obličej z postele. Okamžitě jsem začala krvácet nad horním rtem a vlastně jsem si tam u dásní něco rozsekla. Otekla jsem, nemohla 3 dny otevřít pusu, jen jsem pila přes brčko a i to bylo utrpení. Pak jsem se dozvěděla, že to by nějaký "utrejch", který jakmile přestal působit, tak jsem se vzbudila, ale mozek vykazoval ještě spánek a proto mě tělo neposlouchalo a já spadla z postele. Abych to zkrátila. Pusa se mi sice zahojila, ale problémy se spaním mám pořád. Manžel pořád brblá, že se se vedle mě nedá spát, pořád se otáčím a přehazuji. Někdy usnu, v noci se vzbudím a musím se jít projít po bytě. Někdy to zabere někdy ne. Jindy nemohu usnou vůbec a když, tak až k ránu. Kdo má tyto problémy ví, o čem mluvím. Ráda bych vyhrála, abych mohla vyzkoušet Dormian. Třeba na mě bylinky zapůsobí a pomohou mi. To bych byla hrozně moc ráda. Ráda bych se už konečně pořádně vyspala.Sml16

  superkarma: 1 29.05.2016, 20:58:49
 3. [58] šotík [*]

  Se spánkem často problémy nemívám,ale určitě nemůžu usnout,když mám osobní problémy v rodině nebo v práci.To je pak celou noc utrpení,usínám až k ránu.Nejraději mám,když usnu do 5 minut po ulehnutí.Na to mám osvědčený recept-číst si před spaním,nejlépe tak dlouho,dokud se mi nezačnou zavírat oči.

  superkarma: 0 29.05.2016, 20:33:41
 4. [57] akna [*]

  Naše babička má veliké problémy se spaním. Večer nemůže usnout,tak alespoň poslouchá rádio. V půl druhé ,když konečně usne ,tak musí na toaletu. Pak zase nemůže usnout,tak začne přemýšlet . Když se jí konečně podaří usnout,tak opět musí na toaletu ( nemá jednu levinu). Zase přemýšlí a né a né usnout. Pak konečně usne a v 7 hodin ráno už vstává.Pořád si stěžuje,že je unavená,že se vůbec nevyspala.

  superkarma: 0 29.05.2016, 16:24:01
 5. [56] ruzenkas [*]

  Problémy se spaním mám neustále, ačkoliv beru antidepresiva s účinkem na spaní. Vyšší dávky brát nechci jelikož moc neschaluji chemii, jenže bez ní jsem nespala vůbec. Pomůže mi přírodní přípravek? Sml16

  superkarma: 0 29.05.2016, 13:30:36
 6. [55] Evelyn1 [*]

  PROBLÉMY SE SPANÍM MÁM VELKÉ,ALE DOMNÍVÁM SE,ŽE JE TO ROKAMA, NEVÍM ZDA BY DORMIAN ZABRAL I NA 70.LETOU BABKU?Sml15 ALE RÁDA VYZKOUŠÍM.Sml59

  superkarma: 0 29.05.2016, 10:00:45
 7. [54] 4vladku [*]

  pomohlo by na kohouta, který nás po třetí hodině ráno probouzí? rádi bychom s manželem spali dál... mě to děsně vyčerpává

  superkarma: 0 28.05.2016, 23:30:52
 8. [53] Witchie [*]

  Pokud bych balení vyhrála, byla by to pro mne doslovav spása. Můj manžel totiž často usíná několik hodin, což obnáší neustálé jeho převalování a každých pět minut pronášenou větu "Nemůžu spát", takže ráno míváme kruhy pod očima oba dva... Kapsle bych mu tak povinně naservírovala a doufala, že budou zabírat opravdu "rapid":-)

  superkarma: 0 28.05.2016, 15:23:47
 9. [52] jar1 [*]

  Poslední dobou jsem tak unavená, že spím hned, jak padnu do postele, ale tento přípravek bych asi měla koupit synovi, ten špatně usíná a hodně se ze spaní budí.

  superkarma: 0 27.05.2016, 18:29:44
 10. [51] Braunie [*]

  Někdy usnu bez problémů, ale jsou dny, kdy se mi hlavou honí "různé věci" a já mám velký problém usnout. Odbije půlnoc, jedna, druhá hodina a já se stále převaluji... Pak se mi to nějak podaří, ale to ráno ... a pak i celý den za moc nestojí.

  superkarma: 0 27.05.2016, 14:44:24
 11. [50] javor33 [*]

  problémy se spaním mám, ale Dormian jsem nezkoušel, snad i u mě zabere

  superkarma: 0 27.05.2016, 14:19:24
 12. [49] bartikovaa [*]

  Dormina si dávám na chalupě, kde se sama bojím a zebere mi hned a nevzbudí mne ani dupání kuny na půdě, spím celou noc :-)

  superkarma: 0 27.05.2016, 07:59:03
 13. [48] posp [*]

  Dormian mi zabere vždy ,kromě úplňku .

  superkarma: 0 27.05.2016, 06:31:24
 14. [47] mlha99 [*]

  problémy se spaní mám celoživotně,bez prášků na spaní neusnu,chtěla bych vědět zda-li by tyto volně prodejné léky zabraly.

  superkarma: 0 26.05.2016, 22:35:17
 15. [46] nikikaci [*]

  Neměla jsem s tím problémy, ale jak mám dítě už ano, spánek se mi doopravdy narušil, protože v noci kojím a je těžké ho uspat takže se vyspím v noci max. 4 hodiny a pak už ani nezaberu přes den, v noci když zaberu už se automaticky neustále probouzím nad ránem vzbudí mě každá prkotina jsem jak hodinky budím se protože malý mě tak navykl stavá neustále v 5 někdy půl 4 ráno a pak už prostě neusnu buď jsem u okna a jen tak sleduji nebo si pustím PC, malej usne, ale já už ne. Zvykla jsem si, ale velmi mě to trapí ohledně mého spánku na druhou stranu jsem ráda, že je moje kuřátko spokojené a má první a poslední jsem u něho 24 hodin denně ani se od něj nehnu jsme hold na sobě zavislí a jde to znát Sml30

  superkarma: 0 26.05.2016, 17:56:14
 16. [45] holčice [*]

  já usnu celkem v pohodě, ale skoro denně se vzbudím ve 4 hod a už do rána neusne

  superkarma: 0 26.05.2016, 17:23:27
 17. [44] václav vodička [*]

  U mě je spaní zvláštní věc. Asi to má něco s měsícem před úplňkem to spaní moc nejde a nemůžu se dospat a potom bych spal všude. GS Dormian Rapid by mi pomohl.Sml59

  superkarma: 0 26.05.2016, 17:04:31
 18. [43] Krátká [*]

  Někdy usnu dobře, někdy nemůžu usnout dlouho. Koukám na hodiny a počítám, jak dlouho budu spát...

  superkarma: 0 26.05.2016, 14:21:46
 19. [42] jitaska [*]

  Večer usnu většinou dobře, ale během noci se 2-3 zbudím a trvá někdy i hodinu, než zase usnu. Když se probudím nad ránem, tak většinou už nezaberu.

  superkarma: 0 26.05.2016, 13:35:06
 20. [41] marcia82 [*]

  za problém se spánkem, můžou spíš děti..vzbudí mě každé jejich převalení v posteli nebo kvíknutí a pak dlouho trvá než znovu usnu...vstávají poměrně brzo, a i když jdu spát brzy já jsem nevyspalá, unavená ...a pak se rozbíhá kolotoč kdy večer nemůžu usnout,ale spíš bych to přičetla přetažení ..myslím, že pro mě by bylo nejlepší řešení jeden nebo dva dny po sobě se vyspat tak jak bych chtěla já bez jakéhokoliv vyrušení nebo určení doby kdy jít na kutě

  superkarma: 0 26.05.2016, 13:11:28
 21. [40] milisecek81 [*]

  S usínáním příliš velký problém nemám, ale téměř každý den se v noci budím a nemohu spát.Mám nekvalitní spánek, ráno a i během dne se cítím unaveně.

  superkarma: 0 26.05.2016, 10:34:32
 22. [39] ivvoj [*]

  ja jsem nikdy problemy nemela ale co jsem pred 3 roky ovdovela tak opravdu problemy se spankem mivam a pak jsem rano jako kdyz me prejede vlak rada bych dormian vyzkousela uz jsem nad nim i uvazovala ale priznam se ze jsem tomu moc neduverovala a toto je dobra vec jak zkusit

  superkarma: 0 26.05.2016, 09:57:50
 23. [38] zdiss [*]

  Bohužel potíže s usínáním mám, někdy i musím vstát a jít něco dělat. Někdy si proto před spaním vařím meduňkový čaj.

  superkarma: 0 26.05.2016, 09:54:39
 24. [37] uuu [*]

  Spíš než s usínáním mám potíže se vstáváním Sml57.

  Ale přece jen má člověk někdy nějaké starosti nebo ho něco ruší, tak je fajn mít k dispozici nějakou pomůcku.

  superkarma: 0 26.05.2016, 09:35:13
 25. [36] tarzan123 [*]

  Většinou lehnu a spím.Vstávám velmi brzo ráno,takže jsme večer utahaná.Ale někdy s eprobudím v noci a pak má problém usnout.Zjistila jsme,že na mě zabírá poslouchat mluvené slovo.takže takový Donutil nebo audiokniha Deník moderního fotra-tak ti mě dokonale uspí.Sml16

  superkarma: 0 26.05.2016, 09:17:05
 26. avatar
  [35] baraval [*]

  Problém se spaním mám již léta, je to hrůza. Koukám v noci do tmy (v lepším případě), jinak poslouchám, jak manža chrápe (to je ten horší případ). Dívám se na budík, jak vesele utíkají vteřiny, minuty, někdy i hodiny. Když konečně zaberu, tak to není na dlouho. Pytle pod očima jsou kvalitní, nepomáhá žádný "zaručený" prostředek. Prostě to tak mám a doktorka říká, abych si nedělala večer kávu, atd......večer třeba usnu na hoďku a v noci pak koukám. Někdy se jdu projít, něco přečíst, ale to mě fakt v noci nebaví. Raději bych spala. Dormian jsem ještě nezkoušela. Třeba by byl fajn. I s ovečkou.Sml59Pro malého.

  superkarma: 0 26.05.2016, 09:02:02
 27. avatar
  [34] vladka321 [*]

  Ve dne bych spala a v noci zase bděla. Pracuji v nepřetržitém provozu a dlouho mi to nevadilo. Ovšem nyní v pokročilejším věku, kdy 12 hodin v kuse vesměs hledím do počítače a zdálo by se, že přijdu domů a ještě než dopadnu do postele usnu, opak je pravdou. Přijdu z práce a jsem nabitá energií... Ale kdo je na to po ránu zvědavý, že? Zato když přijdu z denní, tak nejsem schopna vůbec fungovat a děti vyžadují večeři. Takže se rozpohybuji a pak zase nemohu zabrat. Je to nepřetržitý kolotoč. Piji čaje z meduňky a mateřídoušky a počítám ovečky Sml58

  superkarma: 0 25.05.2016, 21:27:57
 28. avatar
  [33] vodilulu [*]

  dva roky nocniho kojení po 3 hodinach max 4hodin jsem uplne napradrť a spanek je velká vzácnost, které se cením nadevše.

  superkarma: 0 25.05.2016, 20:15:21
 29. avatar
  [32] SNÍŽEK [*]

  mám nepřetržitý dvanáctihodinový pracovní režim,narušené spaní,problém zabrat,když někdy spím ve dne a někdy v noci.Těžko se nutím spát vždy v jinou dobu.Jsem chronicky nedospaná Sml80

  superkarma: 0 25.05.2016, 20:07:20
 30. [31] UVita [*]

  Mám dlouhodobě problém s nespavostí. Usínám velmi pozdě, cca kolem 02- 03 hodiny. Spím tak 3-4 hodiny. Zkoušela jsem různé rady, ale nic nezabralo. Nejúčinnější zatím je, že si něco před spaním přečtu a až se mně začnou klížit oči, okamžitě zhasnu a pak usnu. Ještě usnu vždy při TV, obvykle se probudím až jdou závěrečné titulky, ale pak už těžko usnu. Stačí mně obvykle spánek při filmu.

  superkarma: 0 25.05.2016, 19:42:35

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme