.

Máte pojištěné přední sklo?

Cestování

Máte pojištěné přední sklo?

Pokud vám nějaké auto rozbije odlétnutým kamínkem přední sklo, snažte se „pachatele“ zastavit. Nemáte-li havarijní pojistku, nebo speciální připojištění k povinnému ručení, připravte si slušnou sumu.

window

Jedeme po dálnici za náklaďákem a najednou „křáp“, rána jako z děla. Od jeho kola odlétl kamínek do našeho předního skla. Naštěstí se trefil těsně na hranu u sloupku řidiče, takže se neroztříštilo celé a mohli jsme pokračovat.

Snažili jsme se řidiče zastavit, gestikulovala jsem, ale on zřejmě nechápal, nebo spíš nechtěl chápat, a udělal na mě posunek, ať neobtěžuju. Zapsala jsem si sice číslo jeho SPZ, ale bylo mi jasné, že to stačit nebude.

Musel to být docela velký šutr, nebo nějaká matice, protože kráter v podobě pavoučka byl skrz a začal se rozrůstat. Jakoby pavoučkovi rostly nohy. A pěkně do středu skla. Už to by byl důvod k pokutě, protože prasklina bránila řidiči ve výhledu.

Takže výměna skla je nezbytná.

Jako na potvoru nemám havarijní pojistku, jen povinné ručení. A ještě k tomu základní, bez připojištění předního skla. Kdybych ho měla, tak se to nestane. Ale znáte to, „kdyby byly v zadnici ryby...“

Takže, milé řidičky, neberte si ze mě příklad a připojistěte se, protože těžko můžete spoléhat na to, že vám viník zastaví.

Pokud ano, máte vyhráno, protože dnes už existují firmy, které vám sklo vymění zdarma na počkání a veškeré formality mezi pojišťovnami si vyřídí sami.

 

Potřebujete tyto doklady.

 Vy jako poškozený - Velký technický průkaz, zelenou kartu a řidičský průkaz.

Řidič „viník“ - Malý technický průkaz, zelenou kartu a řidičský průkaz.

Pokud máte havarijní pojistku, nebo připojištění předního skla.

Potřebujete velký technický průkaz, zelenou kartu a řidičský průkaz.

Už se vám někdy stala taková nehoda? Jste na ni připravena?

Máte pojištěné přední sklo

Možnost%
Ano60,5
Ne39,5

   
20.06.2011 - Doma - autor: Dana Haklová

Komentáře:

 1. [9] Marika11 [*]

  pokial nie je sklo príliš poškodené, dá sa autosklo aj opraviť v správnom autoservise. :)

  superkarma: 0 31.03.2016, 11:36:56
 2. [8] Serena21 [*]

  Pokud uvažujete o nové pojistce nebo převod staré k jiné pojišťovně může Vám pomoct porovnání povinného ručení a doplňkového pojištění např. pojištění skel. Abyste zbytečně neplatili víc než musíte

  superkarma: 0 24.01.2013, 12:52:01
 3. [6] eliskaliska [*]

  Myslím, že se pojištění skla určitě vyplatí. My jsme ho už jednou měnili, takže se nám náklady na pojištění už vrátily. Jinak inforamce o povinném ručení můžete najít na stránce povinné ručení Direct 2011.

  superkarma: 0 04.09.2011, 21:41:01
 4. avatar
  [5] Vivian [*]

  NemámSml23, moje přední sklo má patnáct let a přežilo i loňské drsné krupobití, takže začínám mít dojem, že je nerozbitné Sml54 Myslím, že pokud nemá člověk nějak mimořádně drahé čelní sklo, tak se mu to moc nevyplatí... Leda že by ho měl roztřískané rok co rok...

  superkarma: 0 20.06.2011, 14:52:01
 5. avatar
  [4] Zuzča [*]

  Máme pojištěné a už i na pojistku vyměněné.Sml67

  superkarma: 0 20.06.2011, 11:02:29
 6. avatar
  [3] ToraToraTora [*]

  Máme ho pojištěné od doby, co nám ho nějaký dobrák rozflákal a my zjistili, že není jeho pojištění zahrnuto v pojistce, jelikož v té minulé to zahrnuto bylo. Už bych bez pojištění nechtěla být, hodilo se nám to již několikrát

  superkarma: 0 20.06.2011, 10:54:14
 7. avatar
  [2] cicinka [*]

  Máme ho pojištěné. A hlavně od té doby co máme Forda a ten má vyhřívané čelní sklo, které stojí ještě víc. A už se nám to i vyplatilo. Vloni v zimě, když nám na auto spadl sníh a led ze střechy jsme to řešili. Naše pojišťovna tady má dohodu s jedním servisem a tam hned zajdete, oni ještě ten den objednají a druhý den vám sklo nandají. Super věc Sml67

  superkarma: 0 20.06.2011, 09:33:16
 8. [1] Anime Otaku [*]

  NEvím, ale prsklé přední skol je natolik běžná věc, že si ho nepojistí jen úplný automobilový ignorant. Kolikrát se stane, že kamínek odlétne od vašeho vlastního kola a odrazí se například od svodila na vaše okno. 

  My máme štěatí, naše čelní sklo stojí "jen" 5000, díky tomu, že máme fábii, ale například mého tátu čelní sklo stojí 25 000 protože tam má i dešťové senzory a to sem ani nezkoumala kolik stojí sklo s head-up displayem.

  superkarma: 0 20.06.2011, 07:52:10

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme