Podle starých legend a magických rituálů by měl být v každém domově nějaký talisman. Nebo jiný kouzelný předmět, které nám přinese lásku a štěstí. Já ho doma mám. A máte ho vy?

Správný talisman by měl být vyroben ručně jako originál, jen tehdy má tu pravou kouzelnou moc. A je vlastně úplně jedno, jaký talisman to je, z čeho je vyrobený nebo jakou má barvu. Důležité je, že věříme v jeho moc.

Přečtěte si také:

Kdysi před lety jsem svůj talisman dostala od mamky. Je to křišťál ve tvaru srdce, který mám pověšený na okně. Když svítí slunce a paprsky prosvítají skrz něj, po celém pokoji se objevují odlesky světla. Je to krása. Ostatně křišťál je léčivý kámen, který přináší harmonii, sílu a energii, používá se při psychických problémech, bolestech hlavy nebo při oslabení imunity. Někteří lidé si ho nosí všude s sebou, tak moc věří v jeho sílu.

kamen

Křišťál ve tvaru srdce

Mám jednu kamarádku, která je na tyto věci hodně zaměřená. Doma má desítky svíček a různých „čarovných“ předmětů, pěstuje a vaří si bylinky, kamarádům vykládá karty a žije podle toho, co jí karty říkají. Hodně lidí ji považuje za divnou nebo bláznivou, ale tak to není. Ona má jen svůj svět, který ostatní lidé nechápou.

Mnohdy to nechápu ani já, ale na tom nezáleží. Každý jsme jiný. Někdo talismanům nevěří, jiný ano. Jak jste na tom vy?

Téma dnešního dne: Máte talisman?

  • Věříte v moc talismanů?
  • Máte doma nebo nosíte u sebe nějaký svůj talisman?
  • Jaký to je?
  • Co si myslíte o lidech, kteří se talismany zabývají?
  • Existují podle vás nějaké věci mezi nebem a zemí, které se rozumově nedají zdůvodnit?
  • Máte nějakou zajímavou příhodu spojenou s talismanem?

Napište mi, budu se těšit na vaše příspěvky. Jako vždy jedna z vás získá dárek, tentokrát to je: knížka Zdeňka Svěráka Po strništi bos (nakl. Fragment). Pište do dnešních 14.30 hodin na adresu redakce@zena-in.cz, heslo je TALISMAN. Předem děkuju!

sver

Reklama