Bulvár

Máte dvojče? Co takhle vykrást banku?

Máte-li dvojče, pak dejte pozor, aby vás váš drahý sourozenec nedostal do svízelné situace. Výhodou, ale zároveň i nevýhodou jednovaječných dvojčat není pouze téměř totožný vzhled, ale také DNA. Určitě se jedno dvojčat alespoň jednou pokusí vydávat za svého sourozence, zmást rodiče, zaskočit ve škole…

Pocházíte z jednovaječných dvojčat? Co třeba vykrást klenotnictví? Pokud budete šikovní, zůstanete bez trestu, neboť pachatel nebude nikdy určen jednoznačně. Tím vás ovšem nechceme k ničemu nabádat. Fyzická a genetická podobnost se zkrátka dá celkem dobře využít. Nebo spíš zneužít? To si můžeme ukázat na následujících dvou případech.

Abbas s Hassanem jsou sedmadvacetiletá dvojčata z Dolního Saska a byli obviněni z loupeže. Začátkem letošního roku se oba nebo alespoň jeden z nich vloupal do klenotnictví, kde byly odcizeny šperky za více než 150 milionů korun. Oba bratry zatkli policisté dva týdny po loupeži a oba museli propustit zpátky na svobodu. Navíc je možné, že tento čin zůstane nepotrestán. Proč? Jejich DNA zajištěná v obchodním domě je natolik podobná, že nelze jednoznačně určit, kterému z dvojčat patří.

„Z dostupných důkazů můžeme vyvodit, že minimálně jeden ze zadržených mužů byl na místě činu. Není ovšem možné určit, který z nich to byl,“ zaznělo u soudu.

Další vypečené dvojčata se jmenují Raymon a Richard Millerovi. Oba se zakoukali do mladé ženy a ta se také oběma oddala s odstupem jen několika hodin. A právě v tom je háček. O devět měsíců později se jí totiž narodila holčička a zmínění pánové se již více než tři roky přou o otcovství. Ani jeden se k němu nehlásí, nechtějí totiž platit alimenty.

A protože jejich DNA je téměř totožná, nelze jednoznačně rozhodnout, kdo je opravdu otcem. Pravděpodobnost je u obou 99,9 procenta. A úřadům neulehčuje práci ani to, že si oba pánové vzájemně poskytují alibi.

Máte dvojče? Co takhle vykrást banku? Je vám vaše podobnost na obtíž, nebo spíše ku prospěchu?

   
06.05.2009 - Společnost - autor: Eva Soukupová

Komentáře:

  1. avatar
    [1] mysak [*]

    S tím otcovstvím.. Pokud to tak bylo, tak to ani oni neví, kdo je otec. Takže nemá být dáma kurvička, může si za to sama. V případě, že není známý otec nebo neplatí, by se měl postarat stát a pak to vymáhat. Má na to lepší prostředky, než to nechat na ženské.

    superkarma: 0 06.05.2009, 16:14:16

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?
Anketa pro maminky

Náš tip

Doporučujeme