Domácnost

Máte doma lenocha?


Všechny, které jste vlastnily nebo ještě pořád doma přechováváte alespoň jeden exemplář druhu homo sapiens sapiens mužského pohlaví, to nejspíš znáte. Hrdinsky míjí horu nádobí, která by směle mohla konkurovat Mont Blancu. Chomáč chlupů právě línajícího psa s jistotou překročí a odpadkový koš přece ještě není tolik plný, aby se do něj něco nenamáčklo.

Přestože byste mu nejraději uštědřila výchovný pohlavek, všechno uděláte radši sama. Čím to je, že vás drží v šachu?

Někteří muži zkrátka disponují zvláštním náboženstvím, silnou vírou, že se všechno uklidí samo. V tom lepším případě vědí, že samo to nejde, nicméně udělat to může někdo jiný. Mají v tom prsty silně zažitá tvrzení, že práce v domácnosti není mužská parketa, o domácnost pečují výhradně ženy.

Už jste se možná vzdala naděje, že chlap sám od sebe uklidí, aniž by tomu předcházel průšvih nebo očekávání platby v naturáliích. A možná už jste si také zvykla, že na veškeré žádosti o pomoc s úklidem má mnoho argumentů, jimž se nedá odporovat. Pak se divte, že muži netuší, co péče o domácnost obnáší. Skutečně je situace tak beznadějná?

Já to neumím

Jakmile vyslovíte magickou formuli: „Uděláš, prosím, (doplňte dle libosti)“ stávají se z neohrožených tvorů absolutní nešikové.

Neumí vyluxovat, neumí vyčistit toaletu, neumí umýt nádobí. Pokud se ve vás neprobudí mateřské či ochranitelské city, které vás přinutí udělat to za něj, bude muž schopen vám své tvrzení náležitě dokázat. Vyluxuje, ale vysavač zůstane stát uprostřed obýváku. Toaletu umyje, ale prázdná rolička toaletního papíru ho nechá chladným. Nádobí umyje, ale následné umývání dřezu a otření kuchyňské linky už k tomu nepatří.

A to vše jen proto, abyste nabyla přesvědčení, že příště bude lepší si všechno udělat sama. Dodělávání polovičně odvedené práce vás totiž zdrží mnohem víc.

Nedejte se! Zkuste příště výmluvám na vlastní neschopnost oponovat: „Udělej to právě proto, aby ses to naučil.“ Vy jste se přece taky musela všechno naučit a nikdo vám nestál za zády, aby vás poučil, jak se programuje pračka a jak se správně věsí prádlo, aby se nezmuchlalo a nevytahalo. A nebojte se reklamovat špatně odvedenou práci.

Ty to umíš lépe

To už je promyšlenější výmluva. Právě vy byste měla ustlat postel nebo umýt okna, neboť jste v této činnosti mnohem lepší. „Ty to umíš lépe. Ještě jednou mi ukaž, jak to děláš, a příště už to udělám já.“ Vy se cítíte polichocena a svůj trik na dobře odvedenou práci ještě jednou předvedete. Jenže je možné, že vašeho lenocha do té doby zradí paměť a vy svůj trik budete předvádět znovu a znovu. Opakování je sice matka moudrosti, ale přesto…

Co na takovou výmluvu říct? Umíte to přece lépe, protože tu práci děláte častěji. Jistě bude brzy znovu chtít předvést jeden z vašich triků. Zkuste mu tentokrát navrhnout výměnu rolí.

On bude stlát, mýt okna či provádět jinou činnost, kterou vy „umíte lépe“, zatímco sama budete dohlížet, jestli to dělá správně. A na samotnou výmluvu, že umíte lépe, zkuste argumentovat třeba: „Právě proto, to teď musíš udělat ty. Udělej to ještě párkrát a budeš stejně šikovný jako já.“

Od tebe mi chutná víc

Někdy se najdou tací, kteří vaří s chutí. Jiní jedinci dobrovolně neuvaří ani ranní čaj. Vaření je přece ryze ženská činnost a od vás mu stejně chutná nejvíc. Ano, opět vám to lichotí, že?

Možná umíte lépe svíčkovou, určitě zvládnete dobře i ovocné knedlíky, ale určitě byste někdy ocenila, kdyby vám někdo naservíroval snídani do postele. Proto je důležité lenochům u vás přežívajícím vysvětlit, že vařená vejce, čaj a chléb chutnají pořád stejně, i kdyby vám je servíroval samotný Keanu Reeves.

Co na to říká psycholožka Zdeňka Sládečková?
Muži nejsou na domácí práce proto, že je to tak prostě dáno. Postavení mužů a žen se formovalo už od pravěku, kdy muži chodili na lov a ženy „doma" v jeskyních udržovaly oheň, a tak vlastně pečovaly o domácnost". 

Ženy v historii věděly, že nemůžou po muži chtít, aby například umyl nádobí. Na druhou stranu by pravěká žena šla těžko lovit mamuty. Role byly pevně dány - žena se starala o domácnost a muž o obživu. Věděl, že kdyby nepřinesl něco z lovu, zemřeli by hlady, zatímco žena věděla, že neudrží-li oheň, umrznou.

Rozdělení rolí se v nás zčásti zachovalo dodnes. I když v současnosti se postavení ženy trochu mění. Máme vysoké školy, ženy na vedoucích, manažerských pozicích, svou roli hrají i feministické spolky, jenže i to je, myslím, jeden z důvodů, proč si dnes pánové nechtějí ženy brát.

Souboj argumentů vás a lenocha si můžete předvést na následující modelové situaci. Pakliže jste sama lenochem, omlouvám se za případné komplikace.

„Namaž si, prosím, k snídani chléb.“
„Já to neumím.“
„Tak se to teď naučíš.“
„Já ho krájím nakřivo. Ty to umíš líp.“
„No právě, musíš trénovat.“
„Ale mně to od tebe chutná víc.“
„Chleba má chuť pořád stejnou.“

Kdo myslíte, že by vyhrál? Ovšem za předpokladu, že by vás bavilo se dlouho dohadovat. Jestli jste slabší nátury, raději ten chleba ukrojte, než se z kuchyňského nože stane smrtonosná zbraň.
 
Máte doma lenocha? Jaké používá výmluvy? Víte, jak ho přelstít?

   
22.07.2008 - Dům a byt - autor: Eva Soukupová

Další příspěvky

Komentáře:

 1. [95] Lenka111 [*]

  Jo, tak něco podobnýho mám doma. Ještě to má názor, že má doma manželku a babičku a že on se přece o nic doma starat nebude. Jenže narazil v době, kdy jsme si pořídili 2 letého drobka. Po něm vyžaduje, aby si uklízel a náš mladej si nebude uklízet protože táta to nedělá. Tak musel začít uklízet taky.

  superkarma: 0 23.07.2008, 20:48:58
 2. [94] Čírina [*]

  Tohle na mě jednou na výletě zkoušel kamarád ("hele, udělej mi snídani"), který má doma jen babičku, maminku a sestru. Tak jsem mu řekla, že ruce a nohy má taky, a že ráda slyším, že začal držet dietu.
  Kupodivu si pak k jídlu něco našel. Od té doby si o mě myslí, že jsem nesnesitelná kráva.

  superkarma: 0 23.07.2008, 14:51:42
 3. avatar
  [93] Dante Alighieri [*]

  Tohle je přesně můj bratr!

  superkarma: 0 22.07.2008, 23:37:51
 4. avatar
  [92] Kassy [*]

  *Kotě*: Tak to u nás se ve stanu neuklízí, protože se obvykle každé ráno sbalí (na čemž spolupracujeme) a příští noc se spí o dvacet kilometrů dál. A dokonce je dovolená pod stanem jediné období v roce, kdy přítel vaří víc než já, protože já neumím zacházet s vařičem Ale je fakt, že když jsme se letos dohodli, že jedeme někam pod střechu, trvala jsem na zajištěné stravě, protože jsem živě viděla, jak přijedeme utahaní z celodenního výletu na kolech a já budu stát u plotny a klohnit večeři. To teda ne

  superkarma: 0 22.07.2008, 19:13:46
 5. avatar
  [91] *Kotě* [*]

  Dášule: jojo, to jsem jednou takhle jela pod stan s jedním kamarádem (který chtěl být něco více). Po dvou dnech začal být protivný, nemluvil se mnou nebo byl na mě hnusný... až nějaký předposlední den jsem měla nějaký záchvat účinlivosti, tak jsem uklidila ve stanu i jeho věci (měl tam hrozný bordel), vybalila mu spacák a tak... rozzářil se jako sluníčko a povídá mi: vidíš, takhle se má chovat ženská na dovolené, že se o toho chlapa postará, a ne jako ty, že si jedeš po svým písečku! No, tak si pěkně z dovolené odjel na svůj píseček a nebylo ho více

  superkarma: 0 22.07.2008, 18:57:53
 6. avatar
  [90] Ch.Z. Kochanská [*]

  Továrník má jednou za čas záchvat aktivity, zrovna, když mně se chce jen ležet. Zrovna včera - to začne chodit po bytě tak rychle, že dělá průvan!
  Pustil se do žehlení, dokud u toho neusínal, tak makal. Ráno brzo vstal a přistihla jsem ho, že dožehluje zbytek. Nechám si ho.

  superkarma: 0 22.07.2008, 18:36:33
 7. avatar
  [89] Dášule [*]

  Dobré je jet s "budoucím" ještě před svatbou pod stan nebo na chatu. Tam člověk nejlépe pozná, jestli hodlá spolupracovat nebo se jen "poveze". Pokud i při takové příležitosti předpokládá, že si bude užívat dovolené a žena kolem něj skákat, může, ale bude si muset najít jinou ženu. Jestli si neumí ukrojit a namazat chleba, potom bude muset vydělávat jako ministr, aby si rodina mhla dovolit pomocnici v domácnosti. Každej chlap si dovolí se doma flákat tak, jak je mu trvale dovoleno.

  superkarma: 0 22.07.2008, 18:23:47
 8. avatar
  [88] Meander [*]

  Vivian: My jsme oba líní, ale já jsem navíc ještě vzteklá. Takže on občas i uklízí

  superkarma: 0 22.07.2008, 18:05:30
 9. avatar
  [87] Petunie [*]

  S přítuleněm máme oba k úklidu poměrně zdravý vztah - já ale o něco zdravější . Většinou je to on, kdo sám od sebe myje nádobí, vysává, pere, uklízí, vaří...já se do toho kopu s trochu většími obtížemi. Někdy si připadám jako paní učitelka ze Slunce, seno, kterou láskyplně obskakoval pan doktor , ale díkybohu není můj drahý tak zoufale asexuální typ .

  superkarma: 0 22.07.2008, 17:29:52
 10. avatar
  [86] Vivian [*]

  My jsme líný oba Krásně se doplňujeme.

  superkarma: 0 22.07.2008, 16:40:24
 11. avatar
  [85] ellinor [*]

  Mě donutí uklidit jen a pouze návštěva tchyně, přítele nebo sociálky. Zásadně nedoporučuju uklízet před mejdanem (především tím do 10 let věku oslavence), ale až po něm. A vzhledem k tomu, že přítelova bývalá měla klinickou uklízivou úchylku, je moje neuklízení vpodstatě roztomilé a atraktivní

  superkarma: 0 22.07.2008, 16:14:58
 12. avatar
  [84] Olka [*]

  Jsem teď doma sama, takže lenocha vidím jen v případě, že se mrknu omylem do zrcadla, ale to je naštěstí dost omatlané od sobotní návštěvy synovce. Mám krásně umytá okna (to jsem si na včera objednala úklid) a po celé podlaze rozestavěné kytky, které patří na parapety. Než je uklidím na místo, chci je přesadit, umýt jim listy, ... no včera jsem se k tomu prostě nedostala. Prádlo visí od soboty na balkóně, to by měl někdo posbírat a vyžehlit (že bych se dnes vybičovala?), myčku jsem úspěšně ráno zapnula - hodná holka. Je to děsné, jak zlenivím, když takhle osiřím, a jak mi vůbec nevadí, vmanévrovat křeslo mezi kytky a natáhnout se na něm? Jediné, co mi překáží, že nemůžu chodit bosa a potmě, všude tam číhají kaktusy a jiné zákeřnosti. Asi nejsem na domácí práce, co se dá dělat.

  superkarma: 0 22.07.2008, 15:57:43
 13. avatar
  [83] Canadian [*]

  porad nejak nerozumim tomu, proc si nekdo nakybluje do baraku chlapa, kterej vyzaduje peci div ne jako kojenec... ale tomu ja rozumet nemohu, s moji laskou k detem, ze

  superkarma: 0 22.07.2008, 15:54:32
 14. avatar
  [82] Kassy [*]

  Ten rozhovor na konci má být vtip? Proč bych měla partnera prosit, aby SOBĚ namazal k snídani chleba? Je snad dospělý a ví kdy má hlad, to mu nikdo nemusí říkat.

  superkarma: 0 22.07.2008, 15:46:22
 15. avatar
  [81] kareta [*]

  návštěvy mívám často a pokud je doma FAKT binec, oznamuju po vzoru maminky, že "Služka utekla!" Úklid mě nebaví, ale nerada žiju v binci, tak udržujeme pořádek, bugru jsem si užila ažaž . Dětem dělávám krutou čistku- oznámím čas, do kdy bude uklizeno a zbytek letí do popelnice..doporučuju .

  Pamatuju, když jsem žila sama a kamarád mě doprovodil domů a pozval se- nedal se odbýt, tak jsem ho odstrčila, zařvala "moment", vlítla do pokoje, naházela všechny věci do spacáku a zamkla TO do skříně. Za minutu mohl dovnitř a chlámal se mi pak několik týdnů

  superkarma: 0 22.07.2008, 15:38:24
 16. avatar
  [80] Lukáš Čejka [*]

  teda ty vymluvy nic moc, spravny muz pozna, kdy se schyluje k nestesti a vcas vyklidi bojiste, docasny azyl pak najde napr. na

  superkarma: 0 22.07.2008, 15:06:33
 17. avatar
  [79] Julianna [*]

  mindulinka: tak to by mě taky pěkně nas..naštvalo

  superkarma: 0 22.07.2008, 14:45:55
 18. [78] mindulinka [*]

  Uklízím průběžně a podle nálady. Syna učím, že mu jeho hračky pomáhám uklízet - ale nikdy je neuklízím bez něj. Teď nemůžu vysávat a tak prostě vysává manžel - kdy má čas - nechám to na něm, akvárko teď taky musí čistit sám. Myčka umyje nádobí. Když jsem byla nemocná, tak uvařil i svojí první polévku - jenom se každých pět minut chodil ptát co dál. A jednou za čas zvládnu postupně i větší úklid - ale tím se nijak moc netrápím. Nejvíc mě dokáže naštvat tchýně: měla jsem asi tak 5 minut krásně vytřenou voňavou podlahu, syn se vřítil z koupelny a hodil ručník na zem. Neodpustila si poznámku, ať ten ručník sebere ze země, aby nebyl špinavý

  superkarma: 0 22.07.2008, 14:36:07
 19. avatar
  [77] Žábina [*]

  vše dělám průběžně, opravdu se nezblázníme, když není jednou týdně vyluxováno
  manžel mi pomáhá hodně tím, že mi přiveze 1x týdně velký nákup a taky rovná nádobí do myčky
  jako včera, kdy jsem pekla bublanina, vařila oběd a ještě dělala džem, tak ta kuchyně podle toho vypadala
  večer přišel manžel domů a povídá proč jsem to nenandala do myčky
  tak mu říkám, že to neumím tak dobře jako on /nemám prostorové vidění / a bylo to

  superkarma: 0 22.07.2008, 14:16:41
 20. avatar
  [76] Julianna [*]

  Včera jsem měla dobrý úmysl vysát a utřít prach, ale radši jsem s bráchou mastila karty, cca tři hoďky, v pauzách jsem uvařila polívku, okoupala kluka, nachystala večeři.A dneska jdeme do solné jeskyně, tajně doufám, že tam zase budeme sami, aspoň si schrupnu a zítra možná ten úklid

  superkarma: 0 22.07.2008, 12:55:48
 21. avatar
  [75] Julianna [*]

  Tak k nám moc návštěv nechodí, přesto uklízím a to průběžně, WC a koupelnu několikrát týdně, zabere to tak 10 minut času po ránu, nádobí myjeme taky průběžně, žádnou myčku nemám, takže většinou je to na mě, ale mž. pomůže, syna 6 let nutím utírat, ale formou hry" já to nezvládám, musíš mi pomoct", a jak rád pomůže! Jednou týdně vyběhnu s vysavačem a prachovkou, koš vynáší mž., chodbu a balkon myje mž., prádlo vypere pračka, věším se synem, ručníky nežehlím, ostatní žehlím po každé pračce, takže tím zabiju tak 2 hoďky týdně po ránu. Když potřebuji něco po mž. tak jde a většinou udělá, co je třeba, někdy s řečma někdy bez, ale lepší je dělat, že neslyším, a už nekritizuji, že je to jinak než chci já, pak radši dodělám, aby si to příště nerozmyslel. Prostě dělba práce, jsme tři, binec děláme tři, no tak uklízíme taky tři, i když já nejvíc, neva mi to. Vařím většinou já, ale občas po návratu ze solné, z anglič. je večeře na stole .Noviny mívám taky na stole, jsou po ruce, nevadí mi tam. A komu jo, tak ať si co? trhne

  superkarma: 0 22.07.2008, 12:50:55
 22. avatar
  [74] breberka [*]

  To mi připomnělo, jak do mě poslední rok hustil manžel verzi, že jeho kolegovi v práci manželka chystá každý den svačinu.Že k vůli tomu extra ráno vstává (i když nemusí) .....No letos na plese jsme se tam potkali, tak jsem se jí před jejím a mojím zeptala, jestli je opravdu tak "divná", že mu vychystává, jako malému školáčkovi a nakonec jsme zjistily, že ti dva naši *vyčuránci* na nás doma zkoušeli stejnou taktiku.
  Od té doby mají oba kulové

  superkarma: 0 22.07.2008, 12:40:22
 23. avatar
  [73] carrom [*]

  Pokud by po sobě nějaký můj potenciální spolubydlící nechával všude čurbes a opovažoval se tvrdit, že neuvaří ani čaj, dlouho by to se mnou nevydržel A paní psycholožka nejenže je opravdu na kyselou žábu, navíc ani neví nic o životě sběračů a lovců, kde hlavní zdroj obživy byl sběr, nemluvě o tom, že v chatrči nebo skalním přístěnku asi úklid moc neřešili

  superkarma: 0 22.07.2008, 12:25:21

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [72] Suzanne [*]

  verlit: v článku se spíš mluví o rozdílných potřebách dvou souživších osob.

  superkarma: 0 22.07.2008, 12:25:01
 2. avatar
  [71] Suzanne [*]

  Jingle: zkus to, věř mi. Až popáté nenajde svoje oblíbené tričko, přijde čas. Teď jsou prázdniny, máš jedinou šanci.

  superkarma: 0 22.07.2008, 12:24:05
 3. avatar
  [70] verlit [*]

  Neříkám, že se mi nelíbí, když jednou za čas před návštěvou uklidím o fous pečlivěji. Hezké to je. Ale zas tak hezké, abych tím trávila byť jen půlhodinu po příchodu z práce, za to mi to nestojí.

  superkarma: 0 22.07.2008, 12:08:33
 4. avatar
  [69] verlit [*]

  Stejně by mě zajímalo, odkud se bere rovnice lenoch=ten, kdo neuklízí (a tudíž „pracovitý = ten, kdo uklízí). Ony neexistují stovky dalších činností, kterým se pracovitý člověk může věnovat MÍSTO uklízení?
  Uklízení nevytváří žádnou přidanou hodnotu, tudíž je logicky zbytečné

  superkarma: 0 22.07.2008, 12:06:54
 5. avatar
  [68] Jingle [*]

  Suzanne: Tím bych ho jen potěšila mít postel plnou špinavého prádla a chodit pořád v jednom špinavém oblečení je přesně jeho styl a sen . A k jídlu se vždycky v lednici něco najde.
  On je prostě přírodní úkaz.

  superkarma: 0 22.07.2008, 12:02:00
 6. avatar
  [67] Meander [*]

  catcat: Povídám NORMÁLNÍ návštěva. Nesmíš si zvát pana Monka

  superkarma: 0 22.07.2008, 12:00:08
 7. avatar
  [66] catcat [*]

  Meander: dělá, už mám špatnou zkušenost

  superkarma: 0 22.07.2008, 11:59:07
 8. [65] Lindaa [*]

  evelyn: jo to je výhoda tech 1000km

  superkarma: 0 22.07.2008, 11:58:31
 9. avatar
  [64] Meander [*]

  catcat: Zkus si někdy nějakou návštěvu pozvat. Budeš se možná divit, ale tohle normální návštěva nedělá

  superkarma: 0 22.07.2008, 11:55:51
 10. avatar
  [63] Ch.Z. Kochanská [*]

  Dnes uklízím, přijede Elvis z Prahy, naštěstí až kolem deváté. Ale jinak mám vcelku Ordnung, každej po sobě uklízí pod trestem smrti, nečekaná návštěva se nevyvrátí...

  superkarma: 0 22.07.2008, 11:48:25
 11. avatar
  [62] catcat [*]

  já taky nezvu návštěvy, co mi kdo má rozprávět o tom, že v knihovně mají být knihy srovnané a velký stoh novin a časopisů taky není ozdobou obýváku. Já přitom vím, že knihy mám přeházené proto, že je čtu a je jich hodně, časáky jsou úžasně po ruce a prach na skříňkách mi nevadí, páč tam jen tiše leží a neotravuje

  superkarma: 0 22.07.2008, 11:47:21
 12. avatar
  [61] evelyn [*]

  jelikoz bydlime docela daleko, tak necekanych navstev je pomalu.

  superkarma: 0 22.07.2008, 11:45:03
 13. [58] maajaa65 [*]

  verlit: jsem na tom úplně stejně, v sobotu vyšůruju a v pondělí to není už poznat...copak jsem na světě jen proto, abych pořád chodila a po někom něco uklízela...Navíc mám zvláštní talent binec nevnímat. Třeba když jdu k někomu na návštěvu, tak si rozhodně nepořádku nevšímám, spíš mi utkví nevkusně zařízený, přeplácaný byt nebo, že tam nejsou třeba žádné kytky, ale nějaký prach a pod. prostě nevidím...

  superkarma: 0 22.07.2008, 11:35:41
 14. avatar
  [57] Meander [*]

  K nám smí jenom lidi, co mají doma kočky. Takoví si na oblečení přinesou vlastní kočičí chlupy

  superkarma: 0 22.07.2008, 11:31:53
 15. [56] a.... [*]

  Manx: Správně nevím, co je to za blbý nápady chodit k někomu " jen tak na skok" na návštěvu. Ke mně domů chodí jen maminka, s ostatními lidmi se scházím v zařízeních k tomu určených-tedy restauracích, kavárnách, pizzerkách atp. Nezvané lidi necháván stát mezi dveřmi a snažím se je ještě rychle vypakovat slovy, že mi zdrhnou kočky, když mám otevřené dveře.

  superkarma: 0 22.07.2008, 11:30:50
 16. avatar
  [52] tyrkys [*]

  Meander: Ke mně přijde Manx v pátek. Ve čtvrtek konečně zas uklidím .

  superkarma: 0 22.07.2008, 11:22:15
 17. avatar
  [51] Meander [*]

  Manx: tyrkys: Měly byste zase přijet. Potřebujeme nutně uklidit a jinak než pod hrozbou návštěvy se k tomu nepřinutíme

  superkarma: 0 22.07.2008, 11:21:17
 18. avatar
  [50] verlit [*]

  maajaa65: U nás totéž, ale místo hodiny potřebuji avízo aspoň 24 hodin dopředu.
  Úklid pro mě prostě není priorita, volného času je pomálu, život je krátký, skutečně nevidím důvod, proč bych podstatnou část nepracovního času měla trávit šůrováním.

  superkarma: 0 22.07.2008, 11:19:05
 19. avatar
  [49] psycho [*]

  Doporučuji http://bradavice-rock.wz.cz/diskografie.html
  a pustit písničku Rok po svatbě.

  superkarma: 0 22.07.2008, 11:16:01
 20. [48] maajaa65 [*]

  U nás doma je každá návštěva vítaná, ale aspoň hodinu dopředu ohlášená...jinak mne při neočekávaném zazvonění polévá pot...

  superkarma: 0 22.07.2008, 11:13:40
 21. avatar
  [47] tyrkys [*]

  Manx: Jsem na tom úplně stejně . A jak mám teď černou kočku, vidím ty kvanta prachu, co vymete zpod nábytku .

  superkarma: 0 22.07.2008, 11:12:38
 22. avatar
  [46] OlgaMarie [*]

  Manx: evelyn: To, co jste o sobě popsaly, není lenost. Máte pouze jiné priority.

  superkarma: 0 22.07.2008, 11:11:18
 23. avatar
  [44] Suzanne [*]

  Manx: když jsem sama, musím mít pořádek, jinak by mi šlehlo. Ale zase považuju vaření za ztrátu času Nebaví, nevidím smysl, nedělám. Někdy mě políbí múza, to pak vyrobím něco děsně složitého, co má přípravu skoro hodinu. Ale jinak beru vaření jako způsob uspokojení potřeby, tedy jen to nejnutnější. Od vytváření složitějších jídel a dobrot mám manžela. Já zdobím stůl.

  superkarma: 0 22.07.2008, 11:07:29
 24. avatar
  [43] evelyn [*]

  Manx: tvuj pristup se mi zamlouva. Sama jsem odpurce domacich praci, uklizim az kdyz tu mame jak po vybuchu a nebo pred navstevou, varit teda varim, ale snazim se pobyt v kuchyni zredukovat na minimum.

  superkarma: 0 22.07.2008, 10:59:32
 25. avatar
  [40] OlgaMarie [*]

  Trinii: Mrkni na vývoj a prozatímní výsledky v anketě. Tradice se hroutí, to jen paní psycholožka nám zůstala kdesi v roce jednadvě.

  superkarma: 0 22.07.2008, 10:49:26
 26. avatar
  [39] Suzanne [*]

  Jingle: neper mu, nevař mu, svoje věci naházej na jeho postel. Teď o prázdninách to jde lehce. Až se bude vztekat, že nemá co na sebe/má hlad/ nemá si kam lehnout, pochopí rychle

  superkarma: 0 22.07.2008, 10:33:33
 27. avatar
  [38] Suzanne [*]

  Já chápu, že muži mohou mít jinou představu o pořádku než ženy. Taky jednotlivé ženy a jednotliví muži. Ale to, co se předkládá v článku, je velmi veselé. Tak, jako se hledají lidé s podobným smyslem pro humor, měli by se hledat i lidé s podobným přístupem ke světu. Tedy pokud nějaké ženě stojí za to opečovávat ležícího muže, který ji jinak zahrnuje luxusem, nechť tak koná, pokud jí to vyhovuje. Muž ze článku by po třech dnech rád uvařil, po týdnu by i rád uklidil, aby ho nesežrali brouci. To by mohlo být při seznamovacím pobytu někde na chalupě, a to bychom se pravděpodobně viděli naposledy Hned zpočátku by mi svým přístupem natolik lezl na nervy, že by nehrozilo jakékoli další vyvíjení vztahu. Takže TO ze článku mi fakt nehrozí.

  superkarma: 0 22.07.2008, 10:31:15
 28. avatar
  [37] Jingle [*]

  Tak přesně tenhle problém mám s mladším synem(11 let) vyzkoušela jsem snad už všechny psychologické fígle, ale on si pořád jede podle svého. Nehodlám to, ale vzdát, protože mně děsí představa, že z něj vyroste líné monstrum jemuž bude celý život někdo posluhovat.

  superkarma: 0 22.07.2008, 10:24:05
 29. avatar
  [36] Trinii [*]

  A skoro za všechno můžou maminky, které dělali první poslední, manžel nic a synové to tak převzali. Taky jsem měla jednoho takového, matka na dva syny byla sama a taky si je rozmazlila, protože nikdy po nich nic nechtěla,a le pořád si stěžovala jak toho má hodně. A když jsem s ním byla, každý umytý hrnek byl na pochvalu

  superkarma: 0 22.07.2008, 10:22:23
 30. avatar
  [33] verlit [*]

  Evikus: V rámci aktivity Žába na prameni se soutěží o nejhorší sexistické výroky nebo situace (kategorie z denního života, výroky novinářů, výroky politiků atd.), což jsou Kyselé žáby.
  Naopak Zlaté žáby dostávají ti, jejichž výroky podporují odstraňování stereotypů a předsudků.

  Je to čtení někdy zábavné a někdy na


  http://www.zabanaprameni.cz/kysela/

  superkarma: 0 22.07.2008, 10:02:30

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme