Každý člověk nemůže být šikovný a umět všechno, to je jasné. Jsou lidi, kterým jde cokoliv, na co sáhnou, a naopak i ti, kteří spíš všechno ještě víc pokazí. U nás doma to funguje tak napůl.

A co to znamená? Manžel někdy něco spraví, jindy pokazí... Nestěžuju si, vždycky jsem věděla, že není typ domácího kutila, že spíš umí napsat článek do novin než dávat obklady do koupelny. A tak po něm žádné kutilské zázraky nechci. No, ony by ani žádné nebyly...

kutil

Vyrůstala jsem v rodině, kde tatínek uměl všechno. Spravil celou domácnost od prasklé židle přes rozbitou televizi až po nepojízdné auto (to je trošku přehnané, ale skoro to odpovídá realitě). Jak děti vnímají nejvíc svět z pohledu domova, připadalo mi, že takhle je to normální všude. Samozřejmě jsem brzy přišla na to, že hodně lidí si neumí poradit ani s rozebranou propiskou, a o to víc jsem obdivovala taťku, pro kterého nebyl problém vůbec nic.

A taky jsem se od něj hodně naučila, skoro jako bych tušila, že to jednou v životě budu potřebovat. :-) A tak zvládnu přivrtat poličku, rozdělat sádru, odvzdušnit topení nebo posekat zahradu. Myslím, že manžel by to zvládl taky, ale kolikrát se mi nechce čekat, až se k tomu dostane, a udělám to sama dřív.

Musím ale po pravdě říct, že je situace mnohem lepší, než bývala na začátku našeho vztahu. Tehdy neměl manžel trpělivosti ani trochu a často se stalo, že při kutilské práci něco rozbil. Vzpomínám si na jeden incident... Když už potřetí sádroval díru ve zdi, do které jsme potřebovali přišroubovat poličku, a zase se mu to nepovedlo, vzteky hodil šroubovákem do protější zdi a urazil roh pod oknem. A musel sádrovat zase... Teď už se mu to ale nestává. Nevím, jestli to je proto, že už toho doma moc neděláme, nebo přišlo uklidnění s věkem, ale pravda je, že se to o hodně zlepšilo.

A jakého partnera máte doma vy? Napište mi.

Téma dnešního dne: Máte doma kutila?

  • Jaký je váš partner?
  • Je šikovný, spraví všechno, nebo naopak neumí ani vyměnit žárovku?
  • Donutila vás manželova nešikovnost dělat doma všelicos? A co umíte?
  • Jak to u vás doma funguje, když se něco rozbije?
  • Máte nějakou zajímavou příhodu spojenou s kutilstvím?

Pište, těším se na vaše příspěvky. A taky na fotky, jak partner něco kutí, můžete třeba tajně vyfotit jeho dílnu. :-) Jedna z vás dostane dárek: osušku, žabky a házecí míč od firmy Wüstenrot. Na vaše povídání čekám do dnešních 14.30 hodin, adresa je redakce@zena-in.cz, heslo KUTIL.

obrz

Reklama