„Miláčku, mně není nějak dobře. Asi na mě něco leze,“ pronese trošku pobledlý manžel a sesune se na křeslo. Žena k němu s klidem dojde. Tyhle jeho převelké nemoci zná. Ruku mu položí na čelo. Teplota normální.

„Teplotu nemáš. Tak si udělej čaj a dej si Paralen. Za chvíli ti bude hej.“

„Mohla bys mi ho, prosím, uvařit ty? Asi si půjdu lehnout,“ s těmi slovy velmi pomalu a ztěžka vstane. Nejistým krokem se odšoupá do ložnice a jí už je jasné, že problém není v jeho zdraví, ale v návštěvě její maminky.

 

Neustále se opakující story

Kolikrát jste tohle zažily? Já mockrát. Vždy, když od muže potřebujete něco vy, není mu dobře. To, co se dřív prohánělo po pláních a lesích s oštěpem v ruce, je teď přecitlivělé a nic to nevydrží. Umírá to při každém zakašlání a nedej bože, když si to udělá nějaké zranění. Musíme stát v pozoru a řádně ho ošetřovat, jinak si připadá nemilován a máme to na talíři další dva roky. Ulévají se úmyslně z rodinných povinností a chovají se jako malí školáci, co nechtějí jít psát písemku z matematiky. Na nabídku sexu však slyší vždycky.

 

Když se role otočí

Možná, že největší kámen úrazu nastane, když onemocníte vy. Je jedno, jak vážně, protože pro muže to nikdy není tak těžká nemoc, abyste nemohla uvařit večeři, vyprat prádlo, vyžehlit a napsat s dětmi úkoly. Kdo jiný by to přece měl dělat? On je chlap, který vydělává a nosí domu peníze. Vy jste ta, která se má starat o domácnost - a bez odmlouvání. A když mu po opravdu náročném dni, kdy jste s vysokou horečkou pendlovala kolem sporáku a žehlicího prkna, odmítnete manželskou povinnost s tím, že vás opravdu, ale opravdu bolí hlava, nemluví s vámi třeba dva dny. Jak ješitní jsou tito páni tvorstva!

 

Nebudu všem křivdit

I když je pravda, že bych neměla všechny chlapy házet do jednoho pytle. Je spousta takových, kteří se o svou partnerku úzkostlivě starají, když je nemocná. Pomohou jí zastat po dobu její neschopnosti domácnost a ještě dovedou být nevýslovně milí.

Stejně tak jsou zase dámy, které by nikdy pro svého drahého nehnuly ani prstem. Využívají hojně peněz, které jim posílá na účet, aby mohly navštěvovat kosmetické salony, manikúru a kupovat si nové hadříky v buticích. Doma jim vše zastane hospodyně, takže ony mohou celý den chodit po kafíčkách se stejně založenými kamarádkami. A když jsou nemocné ony, musí jim chlap domů zavolat rodinného lékaře, který ve finále stejně konstatuje, že je paninka jen lehce nachlazená a po pár teplých čajích a Panadolu bude madam zase v pořádku.

 

Co dodat…

Muži a ženy jsou různí. Někdy se muž zachová jako největší simulant a někdy jako neuvěřitelný charakter, který nepřizná bolest. Žena může být na druhou stranu přehnaně choulostivá a neustále si stěžující na každé píchnutí, ale copak to můžeme mít těm něžným stvořením za zlé? Na rozdíl od mužů přece byly vychovány k tomu, aby o ně bylo pečováno. Ale zkušenost nám říká, že se ani jedno nedá považovat za bernou minci. Takže jak si tyto role rozdělíme v partnerském životě, zaleží jen na nás.

 

Jak váš chlap snáší zranění a nemoci? Jak to samé snášíte vy? Jaký je váš postoj k ufňukaným mužům? A co říkáte na přecitlivělé dámičky?

     :

Reklama