Vztahy

Máte doma hypochondra?


„Miláčku, mně není nějak dobře. Asi na mě něco leze,“ pronese trošku pobledlý manžel a sesune se na křeslo. Žena k němu s klidem dojde. Tyhle jeho převelké nemoci zná. Ruku mu položí na čelo. Teplota normální.

„Teplotu nemáš. Tak si udělej čaj a dej si Paralen. Za chvíli ti bude hej.“

„Mohla bys mi ho, prosím, uvařit ty? Asi si půjdu lehnout,“ s těmi slovy velmi pomalu a ztěžka vstane. Nejistým krokem se odšoupá do ložnice a jí už je jasné, že problém není v jeho zdraví, ale v návštěvě její maminky.

 

Neustále se opakující story

Kolikrát jste tohle zažily? Já mockrát. Vždy, když od muže potřebujete něco vy, není mu dobře. To, co se dřív prohánělo po pláních a lesích s oštěpem v ruce, je teď přecitlivělé a nic to nevydrží. Umírá to při každém zakašlání a nedej bože, když si to udělá nějaké zranění. Musíme stát v pozoru a řádně ho ošetřovat, jinak si připadá nemilován a máme to na talíři další dva roky. Ulévají se úmyslně z rodinných povinností a chovají se jako malí školáci, co nechtějí jít psát písemku z matematiky. Na nabídku sexu však slyší vždycky.

 

Když se role otočí

Možná, že největší kámen úrazu nastane, když onemocníte vy. Je jedno, jak vážně, protože pro muže to nikdy není tak těžká nemoc, abyste nemohla uvařit večeři, vyprat prádlo, vyžehlit a napsat s dětmi úkoly. Kdo jiný by to přece měl dělat? On je chlap, který vydělává a nosí domu peníze. Vy jste ta, která se má starat o domácnost - a bez odmlouvání. A když mu po opravdu náročném dni, kdy jste s vysokou horečkou pendlovala kolem sporáku a žehlicího prkna, odmítnete manželskou povinnost s tím, že vás opravdu, ale opravdu bolí hlava, nemluví s vámi třeba dva dny. Jak ješitní jsou tito páni tvorstva!

 

Nebudu všem křivdit

I když je pravda, že bych neměla všechny chlapy házet do jednoho pytle. Je spousta takových, kteří se o svou partnerku úzkostlivě starají, když je nemocná. Pomohou jí zastat po dobu její neschopnosti domácnost a ještě dovedou být nevýslovně milí.

Stejně tak jsou zase dámy, které by nikdy pro svého drahého nehnuly ani prstem. Využívají hojně peněz, které jim posílá na účet, aby mohly navštěvovat kosmetické salony, manikúru a kupovat si nové hadříky v buticích. Doma jim vše zastane hospodyně, takže ony mohou celý den chodit po kafíčkách se stejně založenými kamarádkami. A když jsou nemocné ony, musí jim chlap domů zavolat rodinného lékaře, který ve finále stejně konstatuje, že je paninka jen lehce nachlazená a po pár teplých čajích a Panadolu bude madam zase v pořádku.

 

Co dodat…

Muži a ženy jsou různí. Někdy se muž zachová jako největší simulant a někdy jako neuvěřitelný charakter, který nepřizná bolest. Žena může být na druhou stranu přehnaně choulostivá a neustále si stěžující na každé píchnutí, ale copak to můžeme mít těm něžným stvořením za zlé? Na rozdíl od mužů přece byly vychovány k tomu, aby o ně bylo pečováno. Ale zkušenost nám říká, že se ani jedno nedá považovat za bernou minci. Takže jak si tyto role rozdělíme v partnerském životě, zaleží jen na nás.

 

Jak váš chlap snáší zranění a nemoci? Jak to samé snášíte vy? Jaký je váš postoj k ufňukaným mužům? A co říkáte na přecitlivělé dámičky?

     :

   
26.07.2007 - Láska a vztahy - autor: bezradná Eleonor

Komentáře:

 1. [17] Lollitaaa [*]

  Ten můj je asi hrozně přecitlivělý na bolest.. nebo ho spíš baví pofňukávat Třeba když má aft, je to "tragédie" a všichni kolem hned ví o tom, jak "nepřekonatelná" bolest to je A když ho bolí hlava, nebo když je mu nějak "zvláštně", hned do sebe háže prášky - což já rozhodně nevidím jako ideální taky už u něj ty prášky nepůsobí tak dobře jako u mně..

  superkarma: 0 30.07.2007, 11:05:21
 2. avatar
  [16] Dooma [*]

  Úplně toho mýho v tom článku vidím... Právě teď ho píchá v bříšku, takže lítá po doktorech, nikde mu nic nenašli, tak je naštvanej na naše zdravotnictví Vážně trpí... Straaaasně Ale uznávám, když marodim já, tak čajíčky mi dělá a stará se... Hypochondra mám doma 100%ního a někdy mi s tím vážně leze na nervy

  superkarma: 0 26.07.2007, 20:15:13
 3. avatar
  [15] Vivian [*]

  gwen: čaganem by se měli mazat chlapi s "rýmičkou"

  superkarma: 0 26.07.2007, 19:13:09
 4. avatar
  [14] hanika [*]

  taky si nemůžu stěžovat,ale občas to zkusí

  superkarma: 0 26.07.2007, 16:35:24
 5. avatar
  [13] vininka [*]

  Jo.....když má jít na preventivní prohlídku, tak se na to vykašle a když ho zabolí v krčku, tak umírá............ale je fakt, že když mi něco je, tak to zvládá v kuchyni i v dětském pokoji bez problémů

  superkarma: 0 26.07.2007, 16:30:09
 6. avatar
  [12] femme [*]

  můj manžel naštěstí dost vydrží, ale já, jako ženská, vydržím daleko víc když mi bylo špatně, tak jsem si šla lehnout, vždycky byl schopen mě v péči o děti nahradit

  superkarma: 0 26.07.2007, 14:10:37
 7. avatar
  [10] gwen [*]

  Mám odolnýho chlapa. Za těch sedum let, co se známe nebyl ani jednou nemocnej. Já uléham skoro každou zimu.
  Když jsem byla malá, tak mě mama zaříkávala větou:"Tu mě bolí, tu mě pálí čaganem mě namazali."

  superkarma: 0 26.07.2007, 12:12:43
 8. avatar
  [9] Vivian [*]

  Tak tohle díkybohu neznám, pořídila jsem si zdravého samečka :-)

  superkarma: 0 26.07.2007, 11:51:52
 9. avatar
  [7] jewelinka [*]

  Když můj manžílek ulehá, tak vím, že je mu opravdu zle.. a naopak opečovává mě a co jsem těhotná, tak o to víc.. když přijdu utahaná z práce, tak mě posadí na gauč a sám jde něco uvařit - prostě
  ale pár "bebínek" ze svého okolí taky znám

  superkarma: 0 26.07.2007, 10:59:55
 10. avatar
  [6] vládík [*]

  MacaC: Je to o lidech. Můj je taky lékař a rozhodně nefňuká kvůli každé blbosti. Spíš naopak . Nemocná jsem málokdy a když už, stará se perfektně

  superkarma: 0 26.07.2007, 10:52:05
 11. avatar
  [5] Májík [*]

  medvedice55: taky mám doma fotbalisty a to hned dva,manžela a syna a je fakt,že pomalu každý týden léčíme nějaké fotbalové zranění

  superkarma: 0 26.07.2007, 09:31:13
 12. [3] MacaC [*]

  Kamarádka - zdravotní sestra - po urputném boji s chorobou nakonec ulehla a vzala si neschopenku, protože už fakt nemohla dělat vůbec nic. Její manžel - lékař - druhý den v poledne rozrazil dveře ložnice s dotazem: Ty dnes nevaříš??
  To snad hovoří za vše.

  superkarma: 0 26.07.2007, 08:28:15

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme