Sangvinička

Postava: Statná se sklonem k plnosti, s dobře vyvinutými svaly, poměrně širokými, mírně se svažujícími rameny a s nedostatečně vyznačeným pasem.
Končetiny: Silné nohy, masivní kolena, kotníky i zápěstí
Vzrůst: Střední
Obličej: Široké lícní kosti, jasná pleť, růžový až červený ruměnec jako následek usilovné činnosti kardiovaskulárního systému.
Psychotyp: Aktivní, společenská, velmi emocionální bytost, u které city vždy převažují nad rozumem

Vlasový problém: Kvůli intenzivní cirkulaci krve v kapilárách se pokožka hlavy snadno přehřívá, silně se mastí a výrazně se potí, citlivě reaguje na teplotní výkyvy a alergeny, proto jsou vlasové cibulky velmi zranitelné.
Jak ho řešit: Používejte hypoalergenní šampony, kondicionéry, balzámy a přelivy. Vlasy si myjte obden, pokožka přestane být tak přecitlivělá a prameny vlasů se budou méně mastit. Tím se omezí i vrchní vrstvička pokožky pod vlasy, která sestává z odumřelých buněk. V létě si hlavu chraňte před ultrafialovými paprsky, v zimě před chladem. Omezte maso, tuky a tučné produkty, vše ostře kořeněné, vysoce kalorické a stimulující zažívání. Jídelníček by měl být vyvážený a pravidelný.

Flegmatička

Postava: Sporá, podsaditá, ještě plnější než u sangviniků, s krátkou masivní šíjí, úzkými rameny, mohutným poprsím a bříškem a s krátkými, plnými stehny (tzv. rubensovský typ)
Končetiny: Plné, nijak dlouhé
Vzrůst: Vysoký
Obličej: Kulatý, podobný měsíci v úplňku, s bledou pletí, velmi citlivou na sluneční paprsky, s měkkými, nevýraznými rty
Psychotyp: Vyrovnané, klidné, pomalé a spíše samotářské ženy se sklonem k puntičkářství a zahloubanosti

Vlasový problém:
Zpomalená látková výměna, nijak aktivní krvetvorba, předurčenost k obtloustlosti, zácpě. Mezi flegmatiky je hodně blondýnek s tenkými, přecitlivělými a suchými vlasy.
Jak ho řešit: Chcete mít zdravé a krásné vlasy? Pak je chraňte před sluncem, nezatěžujte je zbytečným barvením a trvalými ondulacemi, kontrolujte si váhu a nepřetěžujte játra pojídáním tučných jídel. Stravu doplňujte hodně jódem, a to pravidelně. Čas od času si u kadeřníka nechejte udělat regenerační kúru od masky až po masáž hlavy.

Melancholička


Postava: Jako u modelky – štíhlá až hubená, vysoká, spíše hranatá, úzká v ramenou i v bocích, s nevýrazným pasem a drobným poprsím
Končetiny: Dlouhé, hubené
Vzrůst: Vysoký
Obličej: Trojúhelníkový, bezbarvý, se suchou pokožkou, koutky úzkých rtů bývají svěšené
Psychotyp: Ženy zádumčivé, hloubavé, racionální, uzavřené a nespolečenské, vyhýbající se konfliktům, což jim ale nebrání, aby byly energické a podléhaly emocím

Vlasový problém: Zrychlená látková výměna vyčerpává zásoby organismu a po třicítce se výrazně zhoršuje kvalita vlasů i pokožky. To je spojeno s geneticky přeprogramovaným předčasným stárnutím vaziva. Pleť se stává povadlou, tenkou, se sklonem k vráskám a vlasy jsou matné, suché, lámavé, třepivé a vypadávají.
Jak ho řešit: Bez ohledu na věk si pravidelně dopřávejte regenerační, posilující a stimulující kosmetické procedury pečující o vlasy, obličej i celé tělo. Pro výživu vlasových cibulek si připravujte zábaly z kyselého mléka (kefíru, zákysu). Lesk a hedvábnost se vlasům vrátí díky směsi medu, lopuchového oleje a cibulové šťávy (všechno po 1 čajové lžičce). Teplou směs naneste vatovými tampónky ke kořínkům vlasů po celé hlavě. Pak pokožku promasírujte, natáhněte igelitovou čepici, zabalte do ručníku a hodinku to tak nechejte. Pak vlasy řádně umyjte. Vaše vlasy nesnášejí kosmetiku s alkoholem, používejte proto takovou, která obsahuje vitaminy, hlavně A a D.

Cholerička


Postava: Urostlá, štíhlá, s ženskými tvary, harmonická, s krásným poprsím a štíhlým pasem
Končetiny: Harmonicky ladné, proporční k ostatnímu tělu
Vzrůst: Střední nebo mírně vyšší
Obličej: Oválný, s matnější, nažloutle olivovou pletí
Psychotyp: Ženy precizní, rozhodně s pevnou vůlí, tvůrčí povahy s dobrými organizačními schopnostmi, neustále nespokojené samy se sebou, obtížně nacházející společný jazyk s ostatními lidmi… i s muži.

Vlasový problém:
Slabinou jsou játra a zažívací ústrojí. Při stresech, nadměrné zátěži a po těžkých jídlech se jejich činnost narušuje a tím se zhoršuje také kvalita vlasů. Vysoká sekrece hormonů zvyšuje aktivitu tukových žláz, a proto se vlasy mastí, objevují se lupy… Obzvlášť tehdy, když používáte jemné šampony, které neodstraňují odumřelé buňky z povrchu hlavy.
Jak ho řešit: Omezte povzbuzující prostředky, jako je káva, alkohol, pikantní jídla. Nekuřte! Vlivem tabákových dehtů prameny vlasů žloutnou a ztrácejí lesk. Dvakrát do měsíce dopřejte vlasům intenzivní pěsticí kúru a vitaminovou masku, obzvlášť pokud používáte lak na vlasy nebo horké natáčky. Posilujte kořínky vlasů silným čajem. Namočte kousek vaty v čajovém extraktu a nanášejte ho na hlavu před spaním. Vlasy si nemusíte oplachovat, jen je nechejte oschnout. Připravte si kopřivové, heřmánkové a lipové odvary. Jsou to vynikající přírodní prostředky k oplachování vlasů.

Jaký jste typ vy, milé ženy-in?
Odpovídají mu i vaše vlasy?
Nebo si myslíte, že je to nesmysl?

Reklama