Bulvár

Matčin přítel spáchal sebevraždu. Jak to přežít?


Já, mé sestry a moje mamka potřebují teď pomoc od vás všech.
Moje mamka se s mým taťkou rozvedla po 23 letech. Mamka se pak šla léčit na jednu kliniku ze závislosti na alkoholu. Opravdu jí pomohli, zbavila se jí. Dokonce se tam seznámila s mužem, který tam byl, protože hrál automaty.

Jak čas plynul, dali se dohromady a pak spolu i žili. Byli moc šťastní, ale až do té doby, kdy prostě zmizel asi na čtyři dny. Hledala ho policie a tak. Pak se vrátil a řekl, že byl prostě jenom přemýšlet, co má dělat dál. Velké dluhy mu komplikovaly život.

Teď od úterý chodil zase přemýšlet. Ve čtvrtek mamce do telefonu oznámil, že spáchá sebevraždu. Mamka ho přemluvila, ať to nedělá, že se to dá nějak vyřešit. Řekl jí, že by ji mohli spáchat spolu. Přišel zpátky domů a povídali si. Ráno se normálně rozloučili a on říkal, že jde do práce. Do práce nešel, nepřišel ani domů na noc. Kolem třetí hodiny odpoledne v sobotu volala policie, že ho našli mrtvého v autě! Sebevraždu spáchal – dal si hadičku do auta!!!!

Nevím, jak to mohl mé mamce udělat! Tolik toho prožil a teď najednou z ničeho nic se rozhodl odejít bez vysvětlení z tohoto světa! Není to vše! On si asi hodně ulevil, ale jeho syn si pro něj na sebe vzal půjčku od banky asi 70 tisíc korun, a co teď? Firma je také napsaná na syna a otec nedělal ani účetnictví! Proč to udělal a nikomu nic nevysvětlil a jen tak odešel? Nevím, nemůžu to pochopit. Mamka si pro něj vzala 100 tisíc, a co teď? Nevím, jak to bude splácet a tak…

On měl rád jenom svoje děti a moji mamku. Jeho sestry ho opustily, když mu bylo asi 16 let. A teď přitáhly a řekly, že když mamka nepřispěje na jeho pohřeb, že tam prostě nesmí jít. Ona opravdu žádné peníze nemá, tak co má dělat? Ani se s ním nesmí rozloučit.

Fakt pořád na to všechny myslíme a mamka musí ještě víc, vždyť s ním žila. Nevím, co máme dělat, jak jí pomoct.

Poraďte, možná jste některá zažila něco podobného, možná i horšího!

   
25.01.2006 - Společnost - autor: Míra Šindrbalová

Komentáře:

 1. avatar
  [12] Klarchen [*]

  Myslím, že je dobrý, že takhle držíte pohormadě a navzájem se s maminkou podporujete. Když někdo blízký spáchá sebevraždu a ještě takhle nenadále, je to šok a je těžký se s ním vyrovnat. Kromě normálního smutku se člověku honí v hlavě další pocity,ať chce nebo nechce - zda nemohl pro záchranu toho člověka něco víc udělat, zároveň třeba vztek na něj, jak to mohl udělat, pocit zrady, ale zároveň i výčitky svědomí za tyhle negativní pocity vůči zemřelém. Mám duševně nemocnýho bráchu a ten má čas od času období kdy je sebevraždě velmi blízko a vyrovnávat se s touhle hrozbou a reálnou možností je pro mě vždy něco šíleného Myslím, že v případě potřeby je dobrý obrátit se na psychologa nebo třeba Centrum krizový intervence..pro maminku to musí být děsivý období a vzhledem k tomu, že měla v minulosti problémy s alkoholem (jestli jsem to dobře pochopila) to může být rizikové období i kvůli tomuhle. Myslím, že je dobrý, že je dobrý, že jste s maminkou v blízkým konaktu a můžete se navzájem vypovídat z toho, co cejtíte. Držím palce, ať je brzo líp
  Co se týče praktických informací doporučuju se obrátit na nějakou Občanskou poradnu (seznam by měl být na www.aop.cz), buď Vám porádí přímo tam nebo Vám určitě poskytnou kontakz na nějakého bezplatného právníka

  superkarma: 0 29.01.2006, 11:28:23
 2. avatar
  [11] gufca [*]

  Vivian: Nevím, jak to je celé postavené, zda tam byl nějaký úpis mezi nimi nebo to bylo jen na důvěře. Ale i kdyby, pokud je jediným dědicem syn a ten dluh by uznal, dá se s tím něco dělat (pokud tam není víc dluhů než majetku po pozůstalém).

  superkarma: 0 27.01.2006, 07:15:31
 3. avatar
  [10] Vivian [*]

  gufca: ten dluh nebyl jeho , těch sto tisíc si vzala ona, takže to půjde dost těžko dát do dědictví...

  superkarma: 0 25.01.2006, 15:40:37
 4. [9] benik-31 [*]

  Je to smutný,vím o čem píšu i já měla problémy ale jiného rázu/rozvod atd:/a bohužel si sáhla na život,ale dík naším pánům doktorům ŽIJU.Myslím si,že mamky přítel měl hned návšívit psychiatra a vypovídat se mu a to nyní musí udělat mamka nebo to udělá také hlídejte jí stačí menší skrat a bude myslet jen na to jak si ulevit.Já v té chvíli nemyslena na děti ani na mé blízké.Já být mamčou,tak na ten pohřeb půjdu.Nechápu postoj těch jeho sester spíš ono by měli mamce pomoci jak stěch dluhu ven,vždyť se zadlužila právě kvůli jejich bratrovi

  superkarma: 0 25.01.2006, 14:21:01
 5. [8] Anai [*]

  Šlo možná o ještě větší peníze... gamblerství je závislost stejná jako alkohol a abstinujících alkoholiků je minimum, takže lze předpokládat, že do dluhů se ten pán dostal díky pokračující závislosti...

  superkarma: 0 25.01.2006, 12:43:25
 6. avatar
  [7] Meander [*]

  Nyotaimori: Tak tohle jsi mi vzala z pusy

  superkarma: 0 25.01.2006, 11:50:55
 7. avatar
  [6] *modrá [*]

  Důvod sebevraždy je smutný, pokud to byly jen finanční problémy, 170 tisíc dneska přece nejsou žádné dluhy... Jistě by to šlo nějak řešit, jen kdyby své problémy s někým pořádně rozebral.
  Je to moc smutné. Ale co se stalo nejde vrátit. Budeš muset maminku podržet a všechno s ní zvládnout, život jde dál.. Hodně štěstí

  superkarma: 0 25.01.2006, 09:00:01
 8. avatar
  [4] gufca [*]

  Mojí mamce se přítel zastřelil před rokem. Chce to klidnou hlavu. Život mu nikdo nevrátí, takže maminka se chtě nechtě bude muset s tímto faktem smířit. Co se týká peněz: pochopila jsem snad správně, že maminka není dědičkou, ani závětní(a jak píšeš, má syna, takže jediným dědicem je on, když už, tak bych se domlouvala s ním). Tudíž na žádný pohřeb ať v žádném případě sestrám nepřispívá. Naopak, pokusila bych se přihlásit ten 100 tisícový dluh do dědictví (i když si myslím, že ho dědicové neuznají, ale pokusila bych se o to). Se sestrami bych absolutně nekomunikovala, nemají do toho co mluvit. Přeju hodně sil!!! Dá se to bez úhony přežít.

  superkarma: 0 25.01.2006, 06:57:56
 9. [2] Angel79 [*]

  Myslim, ze Modroocka ma pravdu. Akt rozlouceni se zesnulym lze uskutecnit jindy. Stala se nam v rodine podobna vec. Pohreb si ale rodina neprala. Popel vysypali pod krasnou lipu. Nejdriv se pribuzni rozcilovali, co to ma byt ale pak byl klid. Udlejte si pozdeji rozluckovy ritual pro sebe, takze nebudete muset celit pohledum pribuznych.
  Se splatkami je to bohuzel tak, ze se zkratka platiti musi. Zkuste se poradit s nekym z financni oblasti.
  I kdyz je to jiste tezka situace, tak ale urcite mate i jine hodnoty, ze kterych se muzete tesit. Preju pevne nervy a stesti.

  superkarma: 0 25.01.2006, 02:10:00

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme