Často si to neuvědomujeme, ale kadeřníci nám to rádi potvrdí: jen málo žen a mužů je spokojeno se svými vlasy v té podobě, jak jim příroda a genetika nadělila. Je to ovšem pocit zcela subjektivní, protože značka dokonalosti v této kategorii neexistuje.

kosmetikaObecně se má za to, že podstatou krásných vlasů je hlavně péče o ně – a my dodáváme: vhodně a individuálně zvolená péče. Šampon, který báječně funguje vaší kamarádce a jejím suchým vlasům, může vám a vašim mastným vlasům naopak velmi nevyhovovat.

Výživu suchých vlasů ponechme dnes stranou a podívejme se na opačný problém: vlasy rychle se mastící. Obecně bývá tento problém často spojován buď s lupy a/nebo ve svém důsledku i  s nedostatkem objemu – protože mastné vlasy rychle plihnou a nedrží tvar.

Zde zmíníme jednu důležitou věc. Vlasová kosmetika je jen podpůrným, pečujícím prostředkem. Nikdy neodstraní příčinu maštění vlasů. Ta je totiž vnitřní, vychází z našeho těla. Ovlivňuje ji genetika, hormony, zčásti i naše životospráva a vnější vlivy. Dispozice k mastným vlasům se může v průběhu našeho života i měnit.

O´Right jako přírodní kosmetika sází v péči o mastné vlasy na osvědčené přírodní prostředky. Příroda je ve své podstatě velmi harmonická a umí svými prostředky vyvážit každý nedostatek. Zatímco chemie kombinuje desítky a stovky složek a náročných postupů, aby přírodu napodobila, již pravěké a starověké národy věděly, že existují takřka zázračné přírodní prostředky.

Jedním z takových zázraků je Tea Tree Oil. Australský Tea Tree Oil se získává z listů kajeputu střídavolistého. Používá se v kosmetice i v medicíně, mimo jiné pro své antiseptické a antimykotické účinky, zmírňuje rovněž záněty kůže.

Pro mastné vlasy je ideální, protože hloubkově, ale šetrně důkladně vyčistí pokožku hlavy a vlasů. Pokožka zůstává svěží, bez podráždění a svědění, vlasy jsou čisté a bez lupů. Svěží vůně podtrhne žádaný pocit čistoty vlasů. 

 

Je samozřejmě vhodný pro ženy i muže, ale protože muži trpí mastnými vlasy a oright-shop.sktvorbou lupů podstatně častěji, bude šampon O´Right s Tea Tree Oil vhodným dárkem také pro muže. Pro osvícené ho lze ještě doplnit kondicionérem s Tea Tree Oil. Nebo využijte lákavé vánoční nabídky a objednejte příteli či manželovi zvýhodněný vánoční balíček s šamponem Tea Tree Oil a stylingovým přípravkem Free Minf Mud. To je vysoce flexibilní profesionální stylingový krém pro tvarování účesu, vhodný pro všechny typy vlasů. Tvaruje účes, neslepuje vlasy, lehce se vymývá a chrání účes před nepříznivými vlivy počasí. Prostě trefa do černého! Tedy – do chlapského… vkusu.

Jestli sama trpíte mastnými vlasy, můžete si od svého protějšku šampon občas vypůjčit a vyčistit svou vlasovou pokožku (díky dostatečně velkému balení si toho přítel ani nevšimne :)) Tea Tree Oil vystřídejte při dalším mytí šamponem s výtažkem z heřmánku nebo šamponem z jiného přírodního klenotu: Goji Berry, kustovnice čínské. Ten rovněž redukuje tvorbu mazu, ale zároveň dodává vlasům i objem a brání jejich plihnutí – které mužům u vlasů tolik nevadí, zato ženy přivádí k šílenství.

oright-shop.skMožná jste to nevěděli: ale nekonečnou paletu barev vlasů vytváří příroda s pouhými dvěma pigmenty. Umělých chemických pigmentů existují stovky, ale přesto nedokážou vytvořit tolik barev, jako příroda.

Krása se ukrývá v jednoduchosti. A jednoduchost je výsadou přírody. Jak říkal francouzský matematik a filozof René Descartes: Jedině příroda dělá velké věci zadarmo.

 My dnes už víme, že tak úplně zadarmo to není, a proto z přírody nejen čerpáme, ale jsme k ní ohleduplní.

 

 

 

Reklama