Asi mnoho lidí slyší tento pojem poprvé v životě. Kdo je vlastně tricholog? Jak bychom ho mohli srovnat s kadeřníkem nebo dermatologem? Trichologie v sobě spojuje dva obory, a to dermatologii a kosmetiku, řeší problémy vlasové pokožky.

Tricholog je vyškolený specialista na diagnostiku vlasové pokožky, většinou je označován jako kadeřník - tricholog. S vlasy přichází do styku každý den.

 S jakými problémy nám může tricholog pomoci?

Tricholog je nám schopen pomoci s lupenkou, seboreickou dermatitidou (zánět mazové žlázy), mastnou nebo dehydratovanou pokožkou (mastnými a suchými vlasy), padáním vlasů způsobené stresem, nerovnováhou hormonů, špatnými stravovacími návyky, pitným režimem atd.

Jaké používá metody léčby?

U trichologa jsou nejdůležitější odborné znalosti a schopnost správně diagnostikovat problém. Nejprve probíhá odborná konzultace za použití speciální mikrokamery, díky níž je pak odborník schopen propracovat se k diagnóze. Kamera umožňuje zvětšit vlas a vlasovou pokožku až 250krát.

Jak dlouho obvykle léčba trvá? Dokáže pomoci každému?

Délka léčby je individuální podle závažnosti onemocnění. Například u lupenky se doporučuje absolvovat 1 proceduru týdně po dobu jednoho měsíce a preventivně používat doporučené přípravky v rámci domácí péče.

Léčebné přípravky a procedury Kapyderm  mohou pomoci ve všech případech, kromě genetického padání vlasů, které se dá pouze oddálit.

Máte problém?

Na stránkách www.kapyderm.cz  můžete využít on-line diagnózu nebo napiště dotaz do poradny ZDE. Vašimi dotazy se budou zabývat odborníci z oboru trichologie, kteří působí ve vlasovém ateliéru Fame v Praze.

Na otázky odpovídal tricholog Lukáš Rossbach z  atelieru Fame.

Fame


Těšte se na další článek. Ve středu se zde dočtete, jak probíhá konzultace a vyšetření u trichologa.


SOUTĚŽ

Hledáme někoho, kdo potřebuje opravdu pomoci!

Prosíme, aby se soutěže zúčastnili jen ti, kteří potřebují pomoci, aby mohli využít procedur!

Trápíte se s lupy, strupy nebo lupénkou? Myslíte, že by vám pomohl tricholog? Máte problém, který se nelepší, nenacházíte pomoc a řešení? Zkuste se zúčastnit soutěže a vyhrát jednu z hezkých cen!

Co můžete vyhrát...

1. cena: 3x vyživovací procedura v hodnotě 1 500 Kč v Salonu Fame v Praze na základě provedené vstupní diagnostiky a balíček produktů Kapyderm na doma v hodnotě 2 500 Kč

2. cena: 1x vyživovací procedura v hodnotě 500 Kč v Salonu Fame v Praze na základě provedené vstupní diagnostiky a balíček produktů Kapyderm na doma v hodnotě 1 700 Kč

3. cena: balíček produktů Kapyderm v hodnotě 1 000 Kč

Soutěžte ZDE

Reklama