Vaření

Masterchef - castingy pokračují

Druhá část české verze populární kuchařské soutěže je za námi. Kdo odcházel s pláčem a kdo s vítězným pokřikem?

cook

Soutěž Masterchef pokračuje výběrem padesáti nejlepších přihlášených amatérských kuchařů. Někteří už mají svůj první boj za sebou, zaujali porotu a dostali vysněnou bílou zástěru. Další vaření teprve čeká. Každý, kdo postoupí, může být tím prvním československým Masterchefem, může vyhrát 50 000 euro a vydání vlastní kuchařské knihy.

Pavel Duda ze Šterneberku prodělal rakovinu, po které musí chodit o holi. Podle jeho tvrzení pro něj v soutěži hůl nebude znamenat žádný handicap a je připravený se o titul Masterchef pořádně poprat. Žije s rodiči, pracuje jako administrativní pracovník a velice rád a krásně maluje.
Pro porotu si připravil vepřovou panenku na tymiánu se švestkovou omáčkou a šťouchanými brambory. Velice zapůsobil a porotci jej jednohlasně poslali dál.

Michal Nitra z Prahy svým kuřetem ala Provence vůbec neoslnil. Porotcům přišlo jídlo jednoduché, uvařené bez velkého nápadu. Za celou hodinu času nestihnul ani pořádně dopéct brambory. Kuře naopak vysušil a zelenina nebyla řádně dochucená. Nepostoupil a porotci z něj byli spíše rozladění.

Malou show udělala při castingu Eva Fraňová z Bratislavy. Vařila bez trémy, s kamerou byly jasné kamarádky. I naživo byla Eva jedna z nejvíce sympatických soutěžících, která mi hned padla do oka a příjemně se s ní povídalo.
Vařila telecí panenku s fazolkami a bio celozrnným kuskusem. Radek Šubrt nebyl úplně spokojený, ale Eva svou šanci dostala.

Muselo to přijít! Čekala jsem, kdo přijde porotu oslnit s něčím tak „úžasným“, jako je kuřecí plátek s broskví a sýrem. Byl to Václav Zlata, knihkupec z Bratislavy. Svou neskutečnou kreaci završil omáčkou ze sterilizovaných broskví. Mňam! Podle Štifta se takhle vařilo v restauracích před třiceti lety, a to nemůže Masterchefa v žádném případě ani napadnout. Václavův talíř skončil jako výhrůžka na zemi mezi soutěžícími připravujícími se na své vaření.
Přišlo mi to trochu jako zbytečné gesto, ale diváci asi měli řičet nadšením.

Pokud si porotci mysleli, že nic horšího než jídlo Václava Zlaty je nečeká, mýlili se. Jan Stojka byl sám se sebou velice spokojený. Jeho řízek, obalený v cereáliích, s lečem a parmazánem byl prý moc dobrý. Šéfkuchaři však měli jiný názor. Jídlu se posmívali a označili ho za nejhorší jídlo celé soutěže.

Do zajímavého souboje se dostali dva soutěžící se svými guláši. Který je lepší, český, nebo slovenský? Vyhrál Lukáš, tradiční český guláš se žemlovými knedlíky. Jiřímu Štiftovi se sice nelíbilo, jak bylo jídlo nandané na talíři, ale přesto vyhrál. Lukáš byl celkem exot. Guláš si přivezl už uvařený z domu a na castingu ho jen ohřál. Bude vůbec umět něco uvařit?

Richard Glasner při cestách na natáčení bavil vždycky celý autobus. Všude byl, všechno ochutnal a měl klíče od všech dveří. Na porotu zapůsobil svým přehledem, ale také zajímavým jídlem. Netradiční maso - býčí koule, doplnil bramborovo-celerovo-jablečnou kaší, s trochou křenu. Jako výborný doplněk bylo čatní z šalotky, jablkem, chilli, cukru a zázvoru.
Porotci mu s chutí dali zástěru, protože přesně takhle by měl vypadat Masterchef. Nebát se experimentů a netradičních spojení.

Když jsem naživo při vaření pozorovala některé soutěžící, běhal mi mráz po zádech z toho, že bych měla ochutnat jejich jídla. Mezi takové patřil i Friedrich Wyplosz z Prahy. Všechno se mu sypalo, potil se jako kůň a o hygieně při vaření určitě nikdy neslyšel. Jídlo na talíři upravoval rukama, kterýma si potom otíral upocené čelo. Vařil kachní prsa se špenátem, sypal parmezánem, ale neměl šanci. Neprošel.

Další, kdo si s nějakými hygienickými návyky nedělal hlavu, byla MartaTužinská. Spolumajitelka rodinné farmy připravila sýrový dort z vlastních zdrojů, ale porotci její jídlo ani neochutnali. Nedivím se.

Když při Velkém sítu, na letišti v Kuchyni, vařila druhá skupina, měla jsem šanci poznat více Martina Panka. Tento sympaťák z Chrudimi měl velice příjemný projev a moc dobře se s ním povídalo. Na porotu zapůsobil nejen svým jídlem, rizotem, které sice nebylo dokonalé, ale ani špatné. Navíc byl velice příjemný. Měl štěstí - jde dál!

Gabriela Kovács Thurzó oslnila porotu čokoládovým dortem, do kterého použila kvalitní čokoládu a pražené oříšky. Nejen, že skvěle uvařila, ale jídlo také krásně vyzdobila a nandala na talíř, což se určitě ne každému soutěžícímu povedlo. Dostala naprosto jasně třikrát ano a porotci si na jejím dortu pochutnali. Zaráží mě, proč nakonec nebyla ve Velkém Sítu.

Ten, kdo postoupil, ale nakonec v soutěži dál nepokračoval na vlastní žádost, byla Zuzana Bunešová z Prahy. Její rizoto s krevetami a zeleným pepřem porotě chutnalo, ale vychutnali si ji. Mlčeli celou dobu, co se Zuzana představovala a dávala jídlo na talíř. Jen jí beze slova dali zástěru. Proč nešla do dalšího kola, to ví jen ona sama. V médiích se objevily informace, že snad nemohla pokračovat ze zdravotních a pracovních důvodu, jinde zase psali, že jí pokračování neumožnil žárlivý přítel.

Jak si někdo mohl myslet, že uspěje se smaženými tvarůžky a korbáčiky??? Andrea Gyenesová z Bratislavy asi ano. A celou dobu snad vůbec nepochopila, že tato soutěž je (...pardon, měla by být) o něčem jiném. Její jídlo bylo další, které skončilo na zemi, i s talířem.

Patrik Janko, třicetiletý sympaťák ze Slovenska, byl v jednom ze soutěžních úkolů mým partnerem. Krásně jsme se doplňovali a já jsem ráda, že jsem ho poznala. Kvůli účasti v soutěži dostal výpověď v práci, a tak moc chtěl postoupit. Cestoval po celém světě a měl za sebou zkušenost s mnoha kuchyněmi. Ochutnal smažené škorpiony, mořskou medúzu, psa, kočku i potkana. S jídlem, které připravil, nebyl na 100 % spokojený, ale porotě chutnalo, což je důležité. Konečně totiž ochutnali kuře, které mělo šťávu a nebylo vysušené. Patrik si zástěru zasloužil.

Jihoafričanka Octavia McKenzie, která žije na Slovensku s přítelem, nepatřila mezi mé oblíbené soutěžící. Bylo jí všude plno (až moc) a byla příliš hlučná. Kačena se jí podle porotců povedla, ale myslím, že víc než dobré jídlo ji dál v soutěži posunula její živelnost a divácká zajímavost.

A je tady poslední zástěra. Tu dostal Matěj Červenka z Bratislavy. Jídlo, které nandal na talíř, vypadalo naprosto dokonale a profesionálně. Telecí svíčková s ratatouille, polentou a celerovobramborovým pyré byla jako vystřižená z nějaké lepší restaurace. Kdyby vyhrál, otevřel by si restauraci. A určitě by si to zasloužil.

Padesát těch nejlepších kuchařů je vybráno a já jsem mezi nimi. Mé vaření jste neviděli. Připravovala jsem vepřovou panenku v anglické slanině, s listovým salátem a domácím chlebem. Nestačilo mi však jedno jídlo, tak jsem přidala ještě předkrm - kokotku s kozím sýrem, a dezert - pavlovu s malinami a šlehačkou. Předkrm a dezert se mi moc povedly, ale hlavní jídlo bylo na hraně a málem jsem kvůli němu vyletěla. Nechci se vymlouvat, ale nezvyk na jinou kuchyni a navíc na plynový sporák, když mám doma sklokeramický, udělaly své. První várku panenky jsem spálila, a když jsem na pánev dala další kousky, tak jsem je nestihla dodělat. Bohužel, v tom stresu jsem i nedodělanou panenku naservírovala.

Dostala jsem dvakrát ano, od Martina Korbeliče a Radka Šubrta, a jednou ne od Jiřího Štifta. Zachránil mě předkrm a dezert a možná i domácí chléb.

Takže... jdu dál!

   
12.09.2012 - Sezona - autor: elly

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [50] lenig [*]

  My sledujeme, já fandím Pavlovi Dudovi a nesedí mi Octavia...jinak mi nikdo včera nevadil, Zuzana byla super, na tak mladou kočku...

  Sml59Sml59Sml59

  superkarma: 0 22.09.2012, 14:49:17
 2. [49] jija [*]

  ladouch — #48 mám to taky tak, tyto pořady nesleduji

  superkarma: 0 15.09.2012, 20:26:26
 3. avatar
  [48] ladouch [*]

  Tento pořadd vůbec nesleduji, nemám tento typ ráda.Sml15

  1. na komentář reaguje jija — #49
  superkarma: 0 13.09.2012, 20:20:35
 4. avatar
  [47] delfi.na [*]

  Jala — #46 Nápodobně, taky se mi nelíbí jejich chování.

  superkarma: 0 13.09.2012, 16:18:43
 5. [46] Jala [*]

  1. díl jsem ze zvědavosti sledovala, ale stačilo mi. Vím, že porotci mají v popisu práce být hnusní, ale mně se to nelíbí!

  1. na komentář reaguje delfi.na — #47
  superkarma: 0 12.09.2012, 23:37:47
 6. avatar
  [45] Krupová [*]

  nesledovala jsem, ale na Elly jsem byla zvědavá. Alespoň mě to nemusí mrzet

  superkarma: 0 12.09.2012, 22:53:39
 7. avatar
  [44] hubajda [*]

  Roland — #9 ja taky jen jeden a stacilo me radeji se podivam na recept na bohatsvi

  superkarma: 0 12.09.2012, 21:50:24
 8. avatar
  [43] makahi [*]

  Blahopřeju, jistě to bylo zasloužené i přes problémy s panenkouSml22

  superkarma: 0 12.09.2012, 20:20:23
 9. [42] Trefa [*]

  Trefa:divala jsem se od zacatku az do konce.

  superkarma: 0 12.09.2012, 19:27:54
 10. avatar
  [41] ekleinovka [*]

  tak to blahopřeju, to je úspěch Sml67

  superkarma: 0 12.09.2012, 18:19:49
 11. [40] jukl [*]

  neviděla jsem

  superkarma: 0 12.09.2012, 17:07:24
 12. avatar
  [39] margot [*]

  nekoukám, ale to čatný ze šalotky, jablek, zázvoru atd snad i pohledám, takové věci mám moc ráda

  superkarma: 0 12.09.2012, 15:44:35
 13. avatar
  [38] hubajda [*]

  Mischelle3 — #35 presne tak a to jde do televize me by hamba fackovala ,ja uvarim a prej dobre ale do telky nejdu ac me byl danej navrh abych sla

  superkarma: 0 12.09.2012, 14:38:52
 14. avatar
  [37] Myškomedvídek [*]

  DOCELA JSEM SE BAVILASml30

  superkarma: 0 12.09.2012, 14:25:56
 15. [36] magic11 [*]

  nekoukám, nestíhám Sml80

  superkarma: 0 12.09.2012, 13:59:54
 16. avatar
  [35] Mischelle3 [*]

  hubajda — #34 nestačila jsem se divit co slečna předvádí Sml52 chování děs a jídlo ještě horší

  1. na komentář reaguje hubajda — #38
  superkarma: 0 12.09.2012, 12:50:57
 17. avatar
  [34] hubajda [*]

  Vcerejsi prostreno o 18 hodine byl peknej mazec to jeste prostreno nezazilo

  1. na komentář reaguje Mischelle3 — #35
  superkarma: 0 12.09.2012, 12:44:54
 18. avatar
  [33] hubajda [*]

  Mischelle3 — #30 take si to myslim

  superkarma: 0 12.09.2012, 12:43:41
 19. [32] doginka [*]

  Na televizi momentálně moc nekoukám,takže jsem zatím neviděla

  superkarma: 0 12.09.2012, 12:40:05
 20. [31] dadma [*]

  Viděla jsem první díl.Dnes ať pustíte kteroukoliv stanici, tak se vaří.Čeho je moc toho je příliš.

  superkarma: 0 12.09.2012, 12:33:53

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [30] Mischelle3 [*]

  hubajda — #28 obojí má něco do sebe. Masterchef by měl přinést zajímavé recepty, "drsné" chování je spíš přehnané a zbytečné

  1. na komentář reaguje hubajda — #33
  superkarma: 0 12.09.2012, 12:29:02
 2. avatar
  [29] hubajda [*]

  zzandaa — #16 znama jednoho zna kdysi delala v Gorenje a tam byl raut a on tam byl a prej to je byl peknej debil jen se vytahoval a ze to neni zas tak uchvatnej kuchar no nevim

  superkarma: 0 12.09.2012, 12:20:23
 3. avatar
  [28] hubajda [*]

  Mischelle3 — #25 take koukam na recept na bohatstvi prijde me to tam lepsi jak na Masterchefu

  1. na komentář reaguje Mischelle3 — #30
  superkarma: 0 12.09.2012, 12:18:02
 4. avatar
  [27] hubajda [*]

  LudPa — #6 presne tak mnozi nemaj ani to co oni vyhodi je to smutne

  superkarma: 0 12.09.2012, 12:16:31
 5. avatar
  [26] Introvertka [*]

  vůbec netuším o co jde, na televizi se momentálně koukám minimálně

  superkarma: 0 12.09.2012, 11:34:12
 6. avatar
  [25] Mischelle3 [*]

  elly — #23 mám stejný názor  Sml22

  Třeba u paní Tužinské ani neochutnali, upřimně vizuálně to nelákalo ani mě, ale v Receptu na bohatství si její sýr nemohli vynachválit. Do Masterchef se to nehodilo

  Někteří kuchaři vypadají slibně tak snad budou i zajímavé recepty

  1. na komentář reaguje hubajda — #28
  superkarma: 0 12.09.2012, 10:53:22
 7. avatar
  [24] elly [*]

  lalica — #20 bohužel, v tomto pořadu někdy jídlo na kameru vypadá hezky, ale ve skutečnosti dobré není Sml15

  superkarma: 0 12.09.2012, 10:11:40
 8. avatar
  [23] elly [*]

  zzandaa — #16 naopak. Když se vaří tak, jak chtějí tihle porotci, tak použijete pár suroviny a výsledek je skvělý. Dá se vařit za slušný peníz a velice dobře.

  1. na komentář reaguje Mischelle3 — #25
  superkarma: 0 12.09.2012, 10:10:36
 9. [22] Saritka [*]

  Nedívám se  na to.Sml23

  superkarma: 0 12.09.2012, 09:59:42
 10. avatar
  [21] tajnostii [*]

  NesledujiSml23

  superkarma: 0 12.09.2012, 09:29:01
 11. avatar
  [20] lalica [*]

  Sml15 Ani mně se porotci nelíbí, občas se dívám , hlavně mně zajímají " výtvory" soutěžících. Někdy je vidět  už od pohledu, že by to konktrétní jídlo mohlo být dobré. Ovšem nikdy bych se do podobné soutěže nepřihlásila.Sml68

  1. na komentář reaguje elly — #24
  superkarma: 0 12.09.2012, 09:20:40
 12. [19] free [*]

  Přišlo mi to trapný, Myslela jsem si, že se něco dozvím o samotném vaření a budu kuchaře sledovat při práci  a zatím si pamatuju uječenýho porotce.Sml24

  superkarma: 0 12.09.2012, 09:20:01
 13. avatar
  [18] arminka [*]

  tento tip pořadů mne nezaujal a jak říká Hanula — #12 ...není to ani můj šálekSml63 ... Sml80

  superkarma: 0 12.09.2012, 09:00:56
 14. avatar
  [17] saruz [*]

  Zatím jsem viděla jen 2 díly a to spíše náhodou, jsou i lepší pořady o vaření. Sml22

  superkarma: 0 12.09.2012, 08:55:22
 15. [16] zzandaa [*]

  step1 — #14 Porotci jsou vážně šílení. Spolkli všechnu moudrost světa. A kdyby měl člověk vařit jak oni chcou, nevystačí jim výplata.

  1. na komentář reaguje elly — #23
  2. na komentář reaguje hubajda — #29
  superkarma: 0 12.09.2012, 08:54:13
 16. avatar
  [15] blesksoft [*]

  v televizi není nic jiného než pořady o vaření a přiblblé tisícidílné seriály

  superkarma: 0 12.09.2012, 08:43:37
 17. [14] step1 [*]

  Na kousek jsem se dívala, ale víckrát ne! Chování porotců se mi vůbec nelíbí. Ani jako pořad mne to nezaujalo. Sml68

  1. na komentář reaguje zzandaa — #16
  superkarma: 0 12.09.2012, 08:32:31
 18. [13] jithule [*]

  Držím palečky - na pořad se koukám

  superkarma: 0 12.09.2012, 08:27:22
 19. avatar
  [12] Hanula [*]

  Sml15to není můj šálek kávy - s těmito pořady se roztrhl pytel

  1. na komentář reaguje arminka — #18
  superkarma: 0 12.09.2012, 08:24:45
 20. avatar
  [11] Kytinkak [*]

  tento pořad vůbec nesleduji a myslím, že ani nebudu....Sml23

  superkarma: 0 12.09.2012, 08:22:19
 21. avatar
  [10] Žofie [*]

  Viděla jsem kousek a bylo to teda dost drsný. Nelíbilo se mi to.

  superkarma: 0 12.09.2012, 08:08:58
 22. [9] Roland [*]

  Viděla jsem pouze 1 díl.

  1. na komentář reaguje hubajda — #44
  superkarma: 0 12.09.2012, 08:07:12
 23. avatar
  [8] vmarta [*]

  to zacházení s jídlem o zem se mi nelíbíSml23

  superkarma: 0 12.09.2012, 07:57:15
 24. avatar
  [7] carmi [*]

  Držím palce, teď jsem tu nebyla, ale určitě se budu dívat už jen kvůli tobě. Překvapuje mě, kolik lidí (včetně tebe) vařilo z panenky. A nemyslím, že je to jednoduché, kolikrát jsem ji v restauraci dostal vysušenou.

  superkarma: 0 12.09.2012, 07:03:47
 25. avatar
  [6] LudPa [*]

  Házet jídlo na zem mi přijde velice smutné.Bude větší sledovanost?Sml31

  1. na komentář reaguje hubajda — #27
  superkarma: 0 12.09.2012, 06:29:55
 26. [5] lidicka [*]

  Jako na všech castincích - kdo je sympatický i když nic "neumí" - postoupí, kdo je nesympatický - má smůlu i kdyby se "rozkrájel"Sml30Sml52

  superkarma: 0 12.09.2012, 06:17:12
 27. [4] babočka12 [*]

  hubajda — #1 tak to jsme na tom stejněSml67Sml16

  superkarma: 0 12.09.2012, 05:19:22
 28. [3] jerenika [*]

  Já na ten pořad koukám. A ještě teď se někdy směju, když si vzpomenu, jak tam J.J. tvrdil, že dělal špagety sám doma - přes mlýnek na maso :)

  superkarma: 0 12.09.2012, 01:06:48
 29. avatar
  [2] Jindriska8 [*]

  Jsem zvědavá,kdo vybojuje titul?

  superkarma: 0 12.09.2012, 00:49:57
 30. avatar
  [1] hubajda [*]

  Ac rada varim ale masterchef bych nesla

  1. na komentář reaguje Juričková — #4
  superkarma: 0 12.09.2012, 00:09:39

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme