Masopust (na Moravě známý jako fašank nebo fašinek) je doba od Tří králů do Popeleční středy. Nemá tedy pevné datum. Je to období veselí, pestrých průvodů, radovánek a hodování. 

Jakási příprava na masopust měla začít již včera, na "tučný čtvrtek". K obědu jste měli mít vepřovou pečeni se zelím a knedlíkem. Samozřejmě by neměl chybět ani džbán dobrého piva. Podle staré tradice si na tučný čtvrtek každý dopřával tolik piva a mastného jídla, co snesl.

Hlavní a nejveselejší část masopustu probíhá poslední tři dny před Popeleční středou.

Masopustní neděle
Dříve se jí říkalo také "taneční neděle". Vyhrávala muzika, všichni tančili a opět teklo pivo proudem :-).

Masopustní pondělí
Opět se od samotného rána pokračovalo v tanci. Tentokrát byla zábava určena jen pro ženaté a vdané, svobodní neměli na tyto radovánky přístup.

Masopustní úterý
Tento den býval sváteční a hlavní z celého masopustního veselí. Průvod roztodivných maškar procházel obcí, samozřejmostí byl doprovod velké muziky. Zastavovali u každého stavení a hráli pro potěšení. Maškary od obyvatel stavení dostávali nezbytné koblihy, ale také třeba maso, vejce, obilí či peníze. A samozřejmě se nezapomínalo ani na pivo a pálenku.

Zakončením masopustu bylo tradiční "pochování basy". Od této doby byl na dalších 40 dní konec tanci a hudbě.

Dnes ve většině vesnic masopustní tradice pokračují. Hlavní veselí však probíhá namísto v úterý již v sobotu a neděli, kdy má většina lidí volný den.


Typickým masopustním jídlem byly koblihy smažené na másle, dříve i na bukvicovém oleji. Ve městech se navíc smažily i boží milosti (recept najdete ZDE)

Klasický recept na koblihy je z jemného kynutého těsta. Plní se džemem nebo třeba povidly. Sypou se cukrem. Pokud vám cukr nestačí, můžete je přelít rozpuštěnou čokoládou, rumovou či citronovou polevou či různě sypat.

Klasické koblihy
Suroviny: 1/2 kg hladké nebo polohrubé mouky, 1 kostka droždí (42 g), 50 cukru krupice, přibližně 200 ml mléka, 40 g tuku, špetka soli, 3-4 žloutky, 1 lžíce rumu, mouka na vyválení, džem na naplnění, olej na smažení, cukr na obalení.

Postup: Do mísy prosejeme mouku. Do hrníčku rozdrobíme droždí, na které nasypeme lžíci cukru, trošičku mouky a zalejeme trochou vlažného mléka. Rozmícháme, přikryjeme a necháme na teplém místě vykynout. Mezitím utřeme změklý tuk se zbylým cukrem, přidáme žloutky a našleháme. Přidáme mouku, osolíme, doplníme vykynutým droždím a alkoholem, také vlažným mlékem a vypracujeme tužší těsto. To poprášíme moukou a přikryjeme čistou utěrkou.
Necháme v teple vykynout (zdvojnásobí svůj objem).
Vykynuté těsto znova propracujeme, přendáme na vál, rozválíme na placku a vykrajujeme kolečka o průměru asi 6 cm. Polovinu poklademe džemem a přikryjeme zbylou polovinou koleček. Těsto pořádně přitiskneme. Klademe na vál, kde necháme asi 15 minut odpočívat, přikryté utěrkou, aby neoschly.
Smažíme v rozpáleném oleji, po obou stranách a velice zvolna, aby se prosmažily. Necháme okapat a ocukrujeme.

Moje maminka připravuje koblihy, které se od těch tradičních trošičku liší...

Koblihy z tvarohového těsta
Suroviny: 1/4 kg hladké mouky, 4 vajíčka, 1 prášek do pečiva, 1 tvaroh.

Postup: Uděláme těsto, do kterého můžeme přidat trochu vody, pokud je potřeba. Lžičkou nabíráme, smažíme v rozpáleném tuku a po usmažení dozlatova necháme pořádně okapat. Ihned teplé obalujeme v mletém cukru.
Podáváme ozdobené šlehačkou, marmeládou, povidly... podle chuti.

Probíhá ve vašem bydlišti masopust? Jaké pochoutky na něj připravujete? 

Reklama