Co se stane, když chce někdo místo peněz zaplatit máslem? Asi záleží na revizorovi. Čtenářka Mandragora dokonce upekla buchtu.

Tak to je škoda, že jste pány nenašla, určitě by si pochutnali. Moc Vám děkuju za příspěvek, milá Mandragoro, a přeju hezký den.


Zdravím do redakce.

Tak já jako mladá náctiletá holka jsem občas vědomě na černo jela. Většinou se mi zdařilo buď včas vystoupit, nebo revizora jinak obejít. Ještě s kamarádkou jsme to braly jako zábavu a zpestření při jízdě v MHD. Když už nebylo zbytí, dělala jsem, že spím a revizor mě nechal. Ale na každého jednou dojde. Samozřejmě jsem jednou dostala pokutu 200, ale nepoučila se. Pokoušela jsem Štěstěnu dál. Jednou jsem jela od kamarádky. Její maminka v práci fasovala másla, ale u nich doma všichni jedli jen margaríny. Dostala jsem tedy dvě na cestu a v autobuse na Kačerově v Praze, těsně před výstupem: „kontrola jízdenek“. Samozřejmě jsem neměla, tak jsem se na pána usmála a nabídla mu máslo. Pan revizor měl asi dobrou náladu a ještě s druhým, co kontroloval zadní část busu se mnou vystoupili. Oba dva se na můj účet náramně pobavili a propustili mě bez pokuty se slibem, že jim musím upéct z toho másla nějakou buchtu a donést jim ji na Kačerov, kde prý budou až do odpoledne. Tenkrát jsme s maminkou opravdu upekly, ale pány revizory jsme už nepotkaly. Nicméně doma si ze mě ještě dlouho dělali srandu, že mi příště jako Honzovi buchty rovnou nabalí, abych mohla rozdávat, co hrdlo ráčí. :)

Hezký den

Mandragora

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Tématem dnešního dne jsou: Pokuty

  • Dostala jste někdy pokutu?
  • Za co to bylo?
  • Jak jste situaci vyřešila?
  • Povedlo se vám někdy někoho „ukecat“, aby vám pokutu nedal?
  • Máte nějakou vtipnou nebo zajímavou historku?

Prosím, příspěvky už neposílejte. Zanedlouho se dozvíte, kdo získá dárek, historickou knihu Smrt na jazyku od Jana Bauera (nakl. Moba).

knii

Reklama