...poslouchala už do malička naše čtenářka s nickem Datura. Možná je vám to povědomé a rády si zavzpomínáte na chvíle, které jsou už možná minulostí

Dobrý den, jako malá holka jsem to poslouchala pořád. Máš košilku ??? Lezlo mi to na nervy, ale jelikož si to máti mohla kdykoliv překontrolovat, raději jsem poslechla. Frajeřit jsem začala, až když jsem se vdala . A šeredně se mi to vymstilo. Byla jsem ve 4. měsíci rizikového těhotenství a dík lehkému oblečení mě přepadl zánět ledvin. Kdo nezažil ledvinovou koliku, neví, co je bolest. Navíc těhotenství nedovolilo ani injekci ani tablety. Jediné, co prý mohlo zabrat byl fujtajblový urologický čaj. Zachránila mě maminka, když mi začala vařit čaj ze sušeného brusinkového květu. Brusinek u nás roste hodně, takže zásoba doma vždycky je. Čaj nádherně voní, ještě líp chutná a co je hlavní, zabírá.

Takže moje dospívající dcery také pořád poslouchaly dotaz na košilku. Jedna mě poslouchala a byla v pohodě, zato ta druhá ne a vykoledovala si chronický zánět močového měchýře. Čaj z brusinek zabral i na tenhle neduh, ale stejně košilku nenosí, jen má lékárničku plnou různých léků s obsahem brusinek, aby ji zachránily, až bude nejhůř.

A jak jsem na tom já ?? Čím jsem starší, tím víc se balím. Zásada číslo jedna je mít v teple hlavně nohy a potom si obléknout alespoň dvě vrstvy slabšího oblečení, než svetr na holé tělo.

Zdraví Datura

PS: škoda, že už se nedovím, co by moje matka řekla na tanga.

Milá Daturo, tak tuhle okřídelnou větu zná snad každá z nás a každá z nás ji víceméně ignorovala. Ale díky za tip na léčbu. Bohužel, brusinkový květ se asi koupit nedá

Text nebyl redakčně upraven

Co vy a spodní prádlo, milé ženy-in?

  • Možná si vzpomenete na doby, kdy jste odmítaly nosit teplé košilky, jako Datura, kdy jste ohrnovaly nos nad punčocháči a klidně ukazovaly holá bedra v bokovkách a krátkých bundičkách.
  • Jak je to dnes? Poučily jste se trochu? Nosíte v zimě jiné prádlo než v létě? Čím se přioblékáte?
  • Jste zimomřivá, nebo otužilá? Kterou část těla musíte mít bezpodmínečně v teple?
  • Chodíte i v zimě v tangách, nebo bez podprsenky?
  • Vítáte návrat spodního prádla, kterému se říká jednoduše „body“? Nosily jste ho rády, nebo jste dávaly přednost košilkám.

Napište nám. Na vaše příhody, rady, postřehy a diskuze se moc těším na adrese: redakce@zena-in.cz

 

Reklama