Děkujeme za další zajímavý příspěvek na dnešní téma, který nám poslala čtenářka s nickem Elioza. Určitě stojí za přečtení

Jak už to bývá, člověk, ať žena nebo muž je většinu svého života se svou postavou nespokojený....Táhne mi na čtyřicet, svou postavu řeším jen, když zkouším nějaké nové oblečení, kterým je potřeba oživit šatník, ale nakonec na ramínku vypadá lépe než na mě. Jsem k sobě a nejen k sobě příliš kritická. To přiznávám, takže kupuju jen a jen to, co se mi líbí natolik, že je škoda to nechat na ramínku v obchodě.

Ano, je mi skoro 40 a co?? A nic....necítím se na svůj věk. Přestože skleněná váha naříká pod vahou mého objemnějšího těla. Někde jsem četla, že by se člověk měl mít rád natolik, aby si před zrcadlem nenadával ve stylu..."ty jsi ale tlustý prase..koukej, holka, se sebou něco dělat!" A věřte, že to fakt nedělám...nenadávám si;-)

Můj sedmnáctiletý syn, pro změnu na váze řeší každé kilo, které ztratí a váhu sníží..."tý, jo, zase jsem zhubnul, to je strašný...ztrácím objemy...mami, co bude k večeři, potřebuju něco, co bude bohatý na bílkoviny....a v pátek jdu do posilovny, tam to pořádně nabuším a pak budu zase pořádný hovado.":-)

Tomu se pravidelně směju, protože jaký on má problém s každým kilíčkem, co shodí v podobě svalové hmoty, to my ženy řešíme a kvitujeme s nadšením, ovšem, pokud tedy shodíme nejlépe nějaký ten tuk.

Dnešní téma, štíhlý pas...no, abych pravdu řekla, pas mám a můj syn taky, on ho má ozdoben "vyrýsovanými buchtami", já špíčky většími i menšími. Kde je tedy problém?? Ten je pouze v hlavě, v našem myšlení a přemýšlení, sebekritice či sebelásce. Pokud převáží sebekritika sebelásku, někdy zbyde jen sebelítost a rezignace. Tak hlavu vzhůru, každý máme na sobě něco, co se vám přece musí líbit a tím začněte. Hýčkejte se a pohlaďte se pohledem v zrcadle, každý svůj špek, špíček i místo, kde má být štíhlý pas, je přece pořád pas...a je váš!

Elioza

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

To jste napsala moc hezky. Já myslím, že se tím řídí většina žen. Většina z nás se má v podstatě ráda, i když na sebe a svou postavu občas žehrá.

Aby jste se měla ještě větší radost, posílám slíbenou řasenku Deramcol za rychlý příspěvek

Jste se svou postavou spokojená? Máte se ráda, taková jaká jste, nebo jste až moc sebekritická? Co se vám na své postavě líbí a čím byste podle rady Eliozy začala právě vy? Napíštete nám ještě na dnešní téma? Budeme se těšit na vás názor na adrese

redakce@zena-in.cz

Reklama