Vážená redakce,

vánoční výzdoba je to, na co se vlastně celý rok těším. Mám ráda vůni jehličí i plápolání svíček. Každoročně před začátkem adventu se u nás začne téměř "velkovýroba" adventních věnců, protože dcera je na to velmi šikovná a už si toho všimlo hodně našich známých. Každý věnec je opravdu originál a myslím si, že rok od roku je má hezčí. U nás nesmí chybět věnec na vstupních dveřích, protože při příchodu do domu si hned každý uvědomí, že Vánoce už jsou za dveřmi a podle toho by se měl i chovat. Před domem mám ráda zimně vyzdobené mísy a truhlíky na oknech, kde byly kytky nahrazeny jehličím. Malý stromeček v květináči před vstupem do domu pěkně ozáří vstup.

Domácí krb zdobí další věnec a adventní věnec se svíčkami je i na stole. Myslím si, že to nepřeháním, ale ráda zapálím ve vánočním období všechny svíčky ve svícnech, ozdobím dům rozkvetlými vánočními hvězdami a na schodiště připevním ozdobnou girlandu s drobnými svíčkami.  Nemáme sice dům ozdobený tisícem žárovek, jak to vidíme v amerických filmech ( a mnohdy už i u nás), pro mě jsou Vánoce spojeny spíše s vůní jehličí. Takže tečkou za tím vším je vkusně nazdobený vánoční stromeček.

čtenářka Maryene

advent

advent

advent

advent

Text nebyl redakcí upraven.

Téma dne: Vánoční výzdoba

  • Máte nějakou veselou historku z vánočního zdobení?
  • Máte vyfocenou svou vánoční výzdobu?

Posílejte mi své příspěvky (texty i fotky) k tomuto tématu na redakční e-mail níže. Jedné z vás, přispěvatelek, věnuji hezký dárek, totiž růžovou aviváž Silan Aroma Therapy a dvě stylové vánoční svíčky ve tvaru stromečku. Tři další odměním 200 body do Velké vánoční soutěže! Vaše texty nechť jsou dlouhé alespoň jako dva tyto odstavce.

Reklama