Dnešní téma uzavřeme krásným vyznáním úplňku od čtenářky Maryene. Na jeho konci vás pak ještě čeká doslova pohádková fotografie.

Hezký den, po delší době se také připojuji k dnešnímu tématu.
Na magickou moc úplňku věřili už naši předkové a jeho moc využívali i k různým rituálním obřadům. Přestože vliv na lidský organismus se zdá spíše negativní, nemůžeme spát, atd., naše tělo je prý nastaveno na přijímání všeho, a proto lépe přijímá všechno, co mu dáme, ať už je to potrava, kosmetická péče, ale také různé citové projevy. Věřím tomu, a proč ne? Když má měsíc tu obrovskou sílu, že dokáže pohnout s masami vody v mořích a oceánech, co teprve udělá s naším malým tělíčkem (vůči vesmíru), které je také samá voda?

Kupuji si lunární kalendáře a ráda se řídím radami nejenom jak v různých fázích měsíce pečovat o naše tělo, ale i o kytky a zahradu. To, co se týká úplňku, je velmi zajímavé a doporučuji k přečtení.

Mám ráda oblohu plnou hvězd, ale i kulatý měsíc plující mezi mraky. Když je úplněk, nedokážu spát. A tak i proto se často posadíme s manželem na terase a užíváme si krásu noci. Je to čas na povídání, ale někdy i společného mlčení. Nejkrásnější jsou letní úplňky. Při jednom takovém jsme se spolu seznámili na tzv. „Letní noci“.

Ale ani zimní úplňky mě nenechávají v klidu. Světlo, které měsíc dává a jeho odraz od sněhu vytváří neskutečnou atmosféru. Není to tak dávno, co jsme při takovém jednom úplňku vytáhli s manželem brusle a zašli si zabruslit na nedaleký rybníček. Bylo hodinu po půlnoci a mnohý by nás považoval za blázny, vždyť už na to nemáme ani věk. Ale nemohu si pomoct. Úplněk mě má ve své moci.

Posílám fotku posledního úplňku zachyceného objektivem mého syna.

Maryene

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

maryenefotouplnek

___________________

 Na té fotografii už chybí jen kominíček. Je kouzelná !!
Vyřiďte pozdrav synovi a Vám děkuji za opravdu krásný, tematický příspěvek.
Saša

Téma dnešního dne: Úplněk

Ve vzpomínkách na předchozí a než přijde další, napište něco k tématu úplněk.

  • Působí na vás úplněk?
  • Jste v tu dobu více vášnivá / romantická?
  • Jste náměsíčná?
  • Znáte někoho náměsíčného ve vašem okolí?
  • Působí úplněk na někoho blízkého na vašem okolí?
  • Můžete při úplňku spát?
  • Umíte se jen tak zastavit a pozorovat měsíc?
  • Vidíte v něm rysy obličeje?
  • Umíte snít?

Umíte ale určitě psát...
Tak pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z vás odměníme pěkným dárkem: knihou z nakladatelství Universum s příznačným názvem: Co vidíme na obloze?

kniha

Reklama